Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 12:30
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 Nove XJ - lestenka 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Tiez nevidim dovod, preco by to mal byt len trening. Hlavam nic nebolo, auto nebolo trapene v terene, je to vyslovene lestenka. Co mi mechanik vravel, tak aj piestne kruzky este boli uplne v pohode a na stenach valcov bolo vidno honovanie.

No ale chcel som aj mensi update. Paraboly svetiel uz zacinali byt v dezolatnom stave, hlavne prava. Auto ma vo vybave nastavenie sklonu svetiel z kabiny a paraboly montovane pri tomto ovladani su menej hlboke ako bezne. Dostal som sa ale ku svetlometom na americke auta v standardizovanom rozmere 6" x 8", tak som ich skusil osadit, ze ci pasnu. Paraboly boli samozrejme o par mm hlbsie. Vyriesil som to ale podlozkami pod mriezku, ktora ich drzi. Trochu to narusilo sklon, budem sa s tym musiet pohrat (docasne som na 3 stupni sklonu kedy neoslepujem), ale vysledok fajn, aj po estetickej stranke, aj po stranke svietivosti.

Obrázok
Obrázok

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Str, 08.11.2017, 18:23
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Pekna lestenka,, , tento problem som riesil onen cas na svojej mrdke-jeepke,, a nahradil som usa paraboly za polske z fiatu 126, len som z plechu urobil podlozku dookola a boli super,, podotykam ze lepsie svietia ako tie americke sracky,, skus to a uvidis ze budes spokojny a tie polske paraboly su za uplnu lacnu cenu jak zadarmo,,,:smt023 :smt023 :smt023 :smt151 :smt151 :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 09.11.2017, 1:09
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Efendi netrep.
Originál EU svetlá na XJ nie sú US sračky ale výrobok firmy Cibie alebo Valeo
Také isté sú na pre nissan, mazdu a 500 iných áut s 200mm obdĺžnikovým svetlom
A svietia všetky rovnako

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 09.11.2017, 13:29
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
efendi: Tieto ma vysli 10eur/ks a svietia ne no maaalne! Neviem, co viac by som mal vymyslat. :-D

palo-cherokee: Inak, minule som utrpel myslienku, ci tam nehodit selec-trac. Zveril som sa s tym Dondovi a ten sa mi zas zveril s tym, ze do svojho ZJ by bral command-trac. Takze som tuho zacal uvazovat, ze by sme tich swapli. On prevodovku z mojho auta "pozna", resp. vie, ze je v dobrom stave. Ja vrazdu dajaku nemam chut kupit, takze jedine by som to riesil cez Teba. Teda otazky:
- nemas na ruke nahodou dajaku selec-trac v dobrom stave alebo repasnutu? Aj s pakou a kulisou, of koooz. :)
- co vsetko by obnasala vymena a ako dlho by to trvalo?

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Štv, 09.11.2017, 18:40
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
Efendi netrep.
Originál EU svetlá na XJ nie sú US sračky ale výrobok firmy Cibie alebo Valeo
Také isté sú na pre nissan, mazdu a 500 iných áut s 200mm obdĺžnikovým svetlom
A svietia všetky rovnako



tak Palino ja som mal v xj vo svojom parabole s ziarovkami vbudovanyma ci ako,, nedali sa vybrat
vydrbal som doriti aj s parabolami a dal som tam z maleho polskeho fiata a ovela lepsie svietili, navyse som tam dal H4 zo zvysenou svietivostou, a krasne svietilo to,,parada
len som musel dat plechove podlozky pod parabolu bo boli odaco mensie,, :smt019 ja som pisal na parabole USA a nie na EU paraboly, tak si to laskavo lepsie precitaj,, ano viem Cibie alebo Valeo su dobre znacky,, takze to netrep si laskavo vyprosim.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 09.11.2017, 20:44
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
joj Efi, ako si sa pekne zavzdušnil :-D :-D
A naštartoval jak stará motorka na prvé nakopnutie :twisted: :twisted:
Reč tu bola o dieselovom XJ - čo je EU verzia. A to že ty si mal v mrdke US sealed beam som ja nemal odkiaľ vedieť.

2Drapak: 242 nemám teraz žiadnu, je to čím ďalej tým viac úzkoprofilový tovar

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 09.11.2017, 22:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
drapak píše:
efendi: Tieto ma vysli 10eur/ks a svietia ne no maaalne! Neviem, co viac by som mal vymyslat. :-D

palo-cherokee: Inak, minule som utrpel myslienku, ci tam nehodit selec-trac. Zveril som sa s tym Dondovi a ten sa mi zas zveril s tym, ze do svojho ZJ by bral command-trac. Takze som tuho zacal uvazovat, ze by sme tich swapli. On prevodovku z mojho auta "pozna", resp. vie, ze je v dobrom stave. Ja vrazdu dajaku nemam chut kupit, takze jedine by som to riesil cez Teba. Teda otazky:
- nemas na ruke nahodou dajaku selec-trac v dobrom stave alebo repasnutu? Aj s pakou a kulisou, of koooz. :)
- co vsetko by obnasala vymena a ako dlho by to trvalo?


v polsku su selec tracy (242) za dobru cenu, len su z novsieho KJecka.. nemam to overene, ale pri trochu laborovani a vymene unasaca, by mali pasnut

ked som tak kupil KJeckovy command trac (231), trochu som upravil unasac, plus zalozil SYE kit a vsetko fici jak ma (zatial)

ak ti netreba z nejakych dovodov stalu stvorkolku, kludne zober command trac

PS: pre mna je vyhoda, ze SYE kit na 231 stoji malinko, kdezto na 242 ich moc neni a su drahe

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Štv, 09.11.2017, 22:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak tak veru vcelku v dobrom stave nájsť dnes 242 je dosť problém, majú už na hrbe hodne km a bohvie čoho ešte.
Najhoršie na tom je že to človek zistí až ju otvorí a pozrie sa na kôš diferenciálu. Poväčšine ak tomu niekto dáva hodne kapky tak sú utrhané kolíky na ktorých su planetky, prípadne je to vylepšené tým že sa kusnú na kolík a ten sa utrhne celý a vymláti osadenie v telese diferenciálu. Potom je to celé na vyhodenie. Prípadne planetky a satelity sú pekne upražené, lebo niekto jazdil z malým množstvom oleja v prídavke. Ak sa hecnem možno nájdem nejaké fotky čo si za tu dobu čo prerábal prídavky krížom krážom a hodím ich sem niekde.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 10.11.2017, 8:29
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Kua, chlapi, cakal som odpovede ako "jasne, chod do toho", alebo nieco podobne... :-)
Indian: No jazdim na tom aute denne a v zime by sa zislo mat staly 4x4 pohon. Preto ten napad vymenit Command za Selec.
Palo, Andrej: Toz asik to po info od vas necham tak. :smt139

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pia, 10.11.2017, 21:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
A koli tomu sa pohravam s myslienkou vymplantovat do XJ 249,najde sa ich dost a ak je funkcna visko ta pridavka nie je vobec zla :smt017 Andrej fotky by urcite bodli

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 10.11.2017, 22:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
drapak, ale nevzdavaj to. za 200,- kupis 242 z polska. dones ju k palovi alebo si nechaj poslat spravny unasac a zkonzultuj co treba, vymen olej, zaloz a uvidis.

ked su dobre pneu (najlepsie este aj zimne) da sa v zime jazdit v pohode aj na zadnokolke. ked uz je nejaky velky problem ako prudky kopec, priradis predok, vyjdes kopec, vyradis predok a ide sa dalej.

takto jazdi nv 247 v XJecku
https://www.youtube.com/watch?v=guL7pd2n1k0

ta uz je ale prec - lebo podla mna, zadnokolka je zadnokolka = navacsia zabava :smt162

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pia, 10.11.2017, 22:34
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Indian: tak aj jazdim v zime, ked je kopec, alebo namraza a potrebujem sa pohnut z krizovatky. Teraz tam mam pomerne stare univerzaly pneu a idem obut nacskusku AT. Dondo ma kus vystresoval, ze v zime to nebude dobre s nimi. Tak som zvedavy... :roll:

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pia, 10.11.2017, 22:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Drapak nie je AT ako AT,iste zimna v zime je urcite najlepsia volba ale taky Goodyear Wrangler Duratrac ma nieco do seba

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 10.11.2017, 22:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
dobre a/t jazdia aj v zime uplne fajn ale samozrejme dobra zimna pneu je vzdy lepsia

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pia, 10.11.2017, 22:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Duratrac som mal v merku, videl som ich na kamosovom XJ a velmi sa mi pozdavali. Ale nerobia ten rozmer, co mam v papieroch a nechcelo sa mi experimentovat, resp. riesit to s floydmi, ked ma zastavia a nebudu vediet, do coho pichnut... Mna totiz furt ten najvacsi buzerant zastavi a ja som este k tomu prchka povaha. :smt005
No a nechcem dve sady pneu (zimne/letne) a zas nie som fanda univerzalnych pneu. Jazdim asfalt a po vikendoch lahsi teren. Miestni borci mi povedali, ze nejake AT budu OK.
Zobral som nakoniec Gripmax A/T. Recenzie na nete dokopy ziadne, tak som si povedal, ze budem "guinea pig", sak dakto to otestovat musi. :smt162 Ale kto vie, ci to niekomu posluzi, bo vyrobca uz je asi medzicasom po smerci... :smt017 Nefunguje im web uz asi tyzden. Aspon foto, buducu sobotu mi ich konecne obuvaju (dost dlho trvalo dokial dosli + natresk na prezuvanie je akurat):
Obrázok

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pia, 10.11.2017, 23:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron