Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:39
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Yota KZJ95 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Niektorý viete, že som na tomto fóre začínal s autami značky Jeep, konkrétne dva modely ZJ (2.5TD a potom 5.9). No časom sa priority (aj zákony) zmenili, tak som sa rozhodol, že Jeep pôjde z domu a kúpim si niečo civilnejšie, skôr na cestovanie ako nejaký tvrdší offroad.
Kritériá boli mechanická odolnosť ako Mercedes W124, ktorý som tiež predal, nejaká tá priechodnosť terénom a niečo aj na dlhšie presuny. Po dlhšom hľadaní som natrafil na Toyotu Land Cruiser série 90, konkrétne päť dverová verzia, teda označenie 95, čo nieje zrovna kultový model ako napr. séria 70,80 alebo 100. Napriek tomu som sa rozhodol dať tomu modelu šancu. Našiel som jednu za dobré peniaze v Dachau, vo štvrtok ju bol kamarát žijúci v Mníchove pozrieť a v sobotu som sa už na nej viezol domov, čo bolo vlastne prvý krát čo som v 95ke sedel. Auto si mi hneď získalo a cestu domov, cca 800 km som si doslova užíval. Už vtedy som sa utvrdil, že som spravil dobre a bude to vhodné auto na účely na ktoré som ho chcel.
Čo sa týka konfigurácie konkrétne mojej 95, tak je to 3.0 TD, ktorý má byť trochu odolnejší oproti novšej CR verzii, samozrejme na úkor spotreby a výkonu. Ďalej je to verzia pre studenšie krajiny, teda vo výbave sú dve baterky, samostatné kúrenie aj pre zadnych pasažierov a tlačidlo na režim zvýšených otáčok motora a tým pádom rýchlejšie zohriatie. Keďže je to ešte tak trochu offroad, tak nechýba redukcia a uzávierka medzinápravového a zadného diferenciálu. Zaujímavý, nie však nevyhnutný doplnok je aj konzola z multimetrom, ktorý ukazuje náklon vozidla, kompas, nadmorskú výšku, teplotu a neviem čo ešte. Jediná vec ktorá by ma nesmierne potešila a chýba k mojej vízii dokonalosti je tretia rada sedačiek, keďže sa 95ka robila ako sedem a dokonca aj osem miestna.
Od kúpy zachvíľku ubehnú dva roky a cca 30 000 km a za ten čas som si svoju (pre mňa) skoro dokonalú Toyotu trochu vylepšil. Začal som AT gumami, ktoré jazdím celoročne a som s nimi spokojný. Potom pribudli nejaké svetlá. Vymenil som rádio (keďže vozím rodinu potreboval som niečo multimediálne). Ďalej som prerobil zadnú uzávierku na vzduchovú, lebo častý problém tohto modelu je rozsiahla oxidácia elektrického motorčeka uzávierky. Tým pádom pribudol ARB kompresor. Keďže väčšinu času chodím na výlety len s rodinou na jednom aute, pre istotu som dopredu zabudoval naviják. Keď už spomínam rodinu, kto má malé deti a cestuje s nimi tak vie, že kufor sa zaplní veľmi rýchlo, aj keď je veľký, tak na strechu som nahodil strešný box, v ktorom mám príslušenstvo k navijáku, veci na kemping, oleje a kadejaké ostatné “potrebné” inštrumenty. Na strechu som dorobil a podomácky urobenú markízu, ktorá sa pri kempovaní, hlavne s deťmi vždy zíde. Pribudol aj “šnorchel”, ale to skôr z estetických dôvodov, nechcem s ním brodiť ani nič podobné. Podvozku som sa venoval len minimálne. Namiesto liftu a riziku straty komfortu som ho ponechal v sériovom stave a radšej som sa pustil do okrytovania dôležitých častí. Nebolo to moc náročné keďže už z výroby tam bol oceľový kryt motora a nádrže, a plastový kryt prevodoviek, ktorý som zamenil za väčší a duralový.
Snáď ma s týmto autom čaká ešte dlhá cesta, čo sa týka aj nájazdu, ale aj úprav/opráv. Ale ako som už vyššie spomínal, auto mi neskutočne sadlo a spĺňa všetko na čo som si ho kupoval. Nakoniec sem dám pár foto pre predstavu čo som už s autom zažil.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 11.11.2020, 0:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 11.11.2020, 0:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 11.11.2020, 0:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nooo,zaujimave :smt023 Tie zlte svetla na predu ,alebo co to mas?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 11.11.2020, 20:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
No pekné to máš Lutherko :smt023

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 11.11.2020, 20:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Milan, tie Xká sú denné svietenie + okolo nich sú štyri diaľkové LED a na tom všetkom je žltý kryt.
Pampuch, vďaka :wink:

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 11.11.2020, 20:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
No nevidel som nic podobne,aspon ze ta off neopustil :smt023

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 11.11.2020, 21:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Trochu som si zvýšil priechodnosť a dojazd.
Obrázok

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Sob, 14.11.2020, 22:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Sa chystas na cestu okolo sveta? :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 14.11.2020, 22:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Pripravujem sa na lockdown :-D

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Sob, 14.11.2020, 22:50
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 19.08.2015, 23:04
Príspevky: 152
Bydlisko: Vislanka
Odpoveď s citáciou
prajem vela statnych km , je to fajne auto velmi dobry komfort a motor ma dobry potencial :mrgreen: ,co viem tak treba dat pozor na predny diff ktory sa casto vymelie u manualov pri vacsich pneu napr,33. Ale ako pozeram tvoje vyuzitie auta tak to nehrozi :wink: ak by si potreboval 6-7 sedadla tak mam za par eur


Str, 18.11.2020, 2:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Vďaka. Komfort ma veru príjemne prekvapil kedže som presadol z Grand Cherokeeho, ktorý nastavil latku vysoko :mrgreen:
Kolesá mám len o fúz väčšie ako sériové, tak snáď ten predný dif vydrží.
K tým sedačkám, riešil som to už, žiaľ, nemám v podlahe konzoly, takže by som ich nemal kde upevniť.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 18.11.2020, 9:59
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 31.12.2009, 10:40
Príspevky: 37
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto
Odpoveď s citáciou
Aky mas rozmer pneu? :)


Pon, 23.11.2020, 21:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
265/75 R16

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 23.11.2020, 23:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Potreboval som zabudovať nezávislé kúrenie a už dávnejšie som si chcel upraviť batožinový priestor, tak som oprášil staré vedomosti z drevárskej školy :)
Ešte potrebujem dorobiť šuflíky a doriešiť povrchovú úpravu.
Obrázok

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 30.11.2020, 23:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: