Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 280 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší
 Jenki Patrol...a Pajero, a ... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
jenki píše:
:-D no jo, visby, ale ty vieš prečo :smt133


jedine kvoli imagu! na vyletoch sa nebrodi!;-)


Pia, 07.06.2013, 11:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2012, 22:05
Príspevky: 509
Bydlisko: Zvolen-okolie
Odpoveď s citáciou
No to som sa pobavil..Jenki prepáč,ale toto sa nedá..myslím JOE čo píše..
Takže keď mám benzínové auto,tak káble v ňom mám a keď diesel tak ich tam nemám...toto som nevedel.
A JOE ak si nebrodil tak dojdi ja ti ukážem brodík taký,že si precvičíš svierač.

_________________
Nikdy nieje tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie.

BMW 320d e90.. rýchlobežka
Nissan Patrol K160 2,8TD
0944 057 888


Pia, 07.06.2013, 11:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Príloha:
2.jpg
2.jpg [ 85.17 KiB | Zobrazené 6249 krát ]

Príloha:
1.jpg
1.jpg [ 82.62 KiB | Zobrazené 6249 krát ]

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Naposledy upravil bull4x4 dňa Ned, 05.01.2014, 2:25, celkovo upravené 4



Pia, 07.06.2013, 11:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
BlackBear píše:
No to som sa pobavil..Jenki prepáč,ale toto sa nedá..myslím JOE čo píše..
Takže keď mám benzínové auto,tak káble v ňom mám a keď diesel tak ich tam nemám...toto som nevedel.
A JOE ak si nebrodil tak dojdi ja ti ukážem brodík taký,že si precvičíš svierač.

Vlado nerieš :) :-D
Veď vieš... :smt024
Radšej vymysli, ako mám zakryť spodok. Potrebujem fakt solídny ALU plát aby sa nekrivil a neohrozoval predný diferák, keď čírou náhodou škrtnem o zem. Lebo ten je kua drahý.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 07.06.2013, 11:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
bull4x4 píše:
...

Rasťo, kým neprišiel ten ZURÜCK tak to nevyzeralo až tak zle... :smt017
Každopádne, šnorchel bude, a hlavne dobre utesnený v dolnej časti prechodov.
Howg

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 07.06.2013, 12:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Jenki a nezabudni aj periskop! :-D Ten šedý trol vyzerá, že by ho uživil... :smt023

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pia, 07.06.2013, 12:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
:twisted: srandičky si z Rasťa robíš...
Môj Trol je krásne modrý (o ňom ja môžem hovoriť) a už 2 roky nezažil žiadne hrubé zaobchádzanie ani vážne kontakty s terénom. Fčil sa ešte trošku vylepšuje, krásavec môj. Ale náročné nečakané brodenia zažil aj on, vrátane straty vrtule... Tisovec 2009 tuším to bol.
Pajero si teraz plní tvrdé Off-Road povinnosti v rodine.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 07.06.2013, 13:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
jenki píše:
Radšej vymysli, ako mám zakryť spodok. Potrebujem fakt solídny ALU plát aby sa nekrivil a neohrozoval predný diferák, keď čírou náhodou škrtnem o zem. Lebo ten je kua drahý.


Myslis nieco taketo? Inak myslim ze ten plech nemusi byt az tak extremne masivny, koli tomu ze pri prehnuti aj ked sa dotkne nemusi nic poskodit ta sila sa rozlozi...problem by bol jedine keby tam nebolo vobec nic, repsektive taky papier ako original alebo ze by to bola fakt solidna supa, a myslim ze to by nepomohol ani 10mm alu plat, lebo ten mam vpredu a pri takom slabsom naraze isiel ako maslo....


Obrázok

Obrázok

Obrázok

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pia, 07.06.2013, 13:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Tie plechové "prsia" ma až tak veľmi netrápia, aj keď ich chcem riešiť tiež.
Trápi ma viac ten zadný plech, ktorý má chrániť diferák. Je v ňom aj mriežka na chladenie diferenciálu, takže toto potrebujem riešiť poriadne.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 07.06.2013, 18:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
BlackBear píše:
No to som sa pobavil..Jenki prepáč,ale toto sa nedá..myslím JOE čo píše..
Takže keď mám benzínové auto,tak káble v ňom mám a keď diesel tak ich tam nemám...toto som nevedel.
A JOE ak si nebrodil tak dojdi ja ti ukážem brodík taký,že si precvičíš svierač.

Blackbear stare diezlaky ako mas ty alebo klasicky diezel v GR60 alebo v pajere ma v motore minimum elektriky na rozdiel od benzinu.Ale ty to asi nevies :mrgreen: otvorim ti kapotu na 4,2benzin v patrole-samy kabel-a to este stary motor :mrgreen: A ak ty kurvis auto tak,ze mas vodu na sedackach tak si brod kolko chces-normalny clovek snorchel tu na slovensku ak jazdi normalne tak ho nevyuzije -nema zmysel sa tu vykecavat Jenky ho ako vidim doteraz nemal a je tu :-D Ale ten beha v inych koncinach tak ho raz za cas vyuzije ale tu v nasich koncinach brodi vo velkej mlake,ze mu voda preteka cez okna len par blaznov co nema rad svoje auto a Blakbear ten brodik si nechaj pre seba-takych je plno :mrgreen: ak sa chcem povozit na vode tak si spustim cln a vyblaznim sa na Domasi alebo na Sirave :mrgreen: a nie sediet na mokrej sedacke v aute plnom vody a potom susit auto :mrgreen: to uz nemusim-ale aspon som sa pobavil aky hurhaj okolo jedneho snorchla :D a jedneho prispevku :mrgreen: idem radsej sa povozit-len neviem ci sa neutopim v mlake-lebo nemam snorchel :smt121 este stastie,ze trol dostal 37 papuce :smt126


Pia, 07.06.2013, 20:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
jenki píše:
Tie plechové "prsia" ma až tak veľmi netrápia, aj keď ich chcem riešiť tiež.
Trápi ma viac ten zadný plech, ktorý má chrániť diferák. Je v ňom aj mriežka na chladenie diferenciálu, takže toto potrebujem riešiť poriadne.


Je mi to jasne.... Viacmenej som ti ukazal tri plechy
Tie "prsia" su origo kupene, original sa to davalo na pajero evo
Druhy plech pod diferakom som si dal robit namieru, inak myslim ze ta mriezka na chladenie diferaku to vzdy velmi oslabi.
Neviem, myslis ze ho treba az tak moc chladit? To by som asi potom riesil vedenim vzduchu inakadial kedze diff je pevny
Treti plech je tiez robeny namieru na ochranu nadrze, kedze som uz od predosleho majitela prebral na nadrzi miernu preliacinu.
Vykresy by sa este asi nasli...

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pia, 07.06.2013, 20:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
... ..... to uz nemusim-ale aspon som sa pobavil aky hurhaj okolo jedneho snorchla :D a jedneho prispevku :mrgreen: idem radsej sa povozit-len neviem ci sa neutopim v mlake-lebo nemam snorchel :smt121 este stastie,ze trol dostal 37 papuce :smt126

Vieš čo JOE, takto sa dohodnime:
Bav sa koľko chceš, choď sa povoziť koľko chceš, daj si aj 50-tky papuče, rob si čo chceš... ale nezasieraj mi moje vlákienko zbytočnými priekmi, dobre? :smt134
Ja ti do tvojich vecí nepindám, takže skús sa tak chovať aj ty.

2tomato:
Ten predný plech sa mi páči, že je taký "prevzdušnený"... len neviem, je dosť pevný? Zdá sa mi trošku tenký, ale to je len pohľad na foto.
Neviem, či predný diferák treba tak moc chladiť, ale ja ho mám rebrovaný, takže sa zrejme originál hreje dosť. Ja tam mám naviac tú uzávierku, takže je tam o trošku menej miesta, aspoň si myslím.
3,5V6 sa celkovo hreje pomerne slušne, lebo motor je dosť veľký a miesta aj motorovom priestore je veľmi málo.
Napr. minulý rok mi roztavilo originál ARB vedenie tlakového vzduchu od kompresora :smt139
Teraz už mám doplnený predný elektrický vetrák, takže by to malo byť OK, ale nerád by som to odspodu "uzavrel" nevhodne.
To prúdenie vzduchu treba premyslieť.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 07.06.2013, 21:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
No, pevny je dost, tie preliacenia sa stali v rychlosti, takze ustal to pomerne dobre.
V zime som siel cca 20 - 30km/h po zmrznutej lesnej ceste, zrazu sme klesli o tridsat cisel supa jak mraky a stali sme.
(Prepadol sa pod nami lad) Plech to ustal, ale preliacil sa. Potom sme to vyrovnali a funguje dalej. To je al asi 6-7mm
Ten co mam pod diferakom je 4mm zelezny, je uz dost odrany a velakrat som citil ze sa ponom veziem, ale jeho tvar sa doteraz nijako nezmenil.
Ja mam tiez rebrovany diff, ale extra chladenie som este neriesil. Ale zacal som nad tym premyslat, v mojom aute by to nemal byt problem, pretoze ja tam mam relativne dost miesta aj v okoli motora. Asi by skm to riesil len nejakym naporovym veďenim k diffu.

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pia, 07.06.2013, 21:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2012, 22:05
Príspevky: 509
Bydlisko: Zvolen-okolie
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
BlackBear píše:
No to som sa pobavil..Jenki prepáč,ale toto sa nedá..myslím JOE čo píše..
Takže keď mám benzínové auto,tak káble v ňom mám a keď diesel tak ich tam nemám...toto som nevedel.
A JOE ak si nebrodil tak dojdi ja ti ukážem brodík taký,že si precvičíš svierač.

Blackbear stare diezlaky ako mas ty alebo klasicky diezel v GR60 alebo v pajere ma v motore minimum elektriky na rozdiel od benzinu.Ale ty to asi nevies :mrgreen: otvorim ti kapotu na 4,2benzin v patrole-samy kabel-a to este stary motor :mrgreen: A ak ty kurvis auto tak,ze mas vodu na sedackach tak si brod kolko chces-normalny clovek snorchel tu na slovensku ak jazdi normalne tak ho nevyuzije -nema zmysel sa tu vykecavat Jenky ho ako vidim doteraz nemal a je tu :-D Ale ten beha v inych koncinach tak ho raz za cas vyuzije ale tu v nasich koncinach brodi vo velkej mlake,ze mu voda preteka cez okna len par blaznov co nema rad svoje auto a Blakbear ten brodik si nechaj pre seba-takych je plno :mrgreen: ak sa chcem povozit na vode tak si spustim cln a vyblaznim sa na Domasi alebo na Sirave :mrgreen: a nie sediet na mokrej sedacke v aute plnom vody a potom susit auto :mrgreen: to uz nemusim-ale aspon som sa pobavil aky hurhaj okolo jedneho snorchla :D a jedneho prispevku :mrgreen: idem radsej sa povozit-len neviem ci sa neutopim v mlake-lebo nemam snorchel :smt121 este stastie,ze trol dostal 37 papuce :smt126



Ty si autista...máš svoj svet.

_________________
Nikdy nieje tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie.

BMW 320d e90.. rýchlobežka
Nissan Patrol K160 2,8TD
0944 057 888


Pon, 10.06.2013, 9:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Je mi smutno, tak aspoň spomínam na prvé jarné pojazdenie doma...
Príloha:
Jenki-p1.jpg
Jenki-p1.jpg [ 249.5 KiB | Zobrazené 6227 krát ]

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 12.05.2014, 19:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 280 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: