Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:32
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Alkohol za volantom 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Prisiel mi mail, a asi nie mne, ze ? :-D Nie ze by bol extra zaujimavy, ale strhla sa okolo neho zaujimava debata.

----


Deň pred Vianocami som sa ponáhlala do supermarketu dokúpiť darčeky, ktoré som nestihla.

Keď som uvidela ten dav, prešla ma chuť a začala som si frflať pre seba:

„Môžem tu čakať večnosť, nič nestíham,a ešte čo všetko musím vybaviť..."

Vianoce začínajú byť čím ďalej tým stresovejšie, keby sa tak dalo celý ten zhon prespať!"

Nakoniec som sa predsa len prebojovala do oddelenia s hračkami a začala som nadávať na ceny, premýšľajúc, či sa vôbec moje deti budú s týmito hračkami hrať.

Ako som tak blúdila popri regáloch, zbadala som asi 5 ročného chlapčeka, ktorý si k sebe túlil jednu bábiku.

Mal strašne smutný pohľad pritom ako hladkal bábiku po vláskoch. Potom sa otočil k jednej staršej dáme spýtajúc sa:

"Babi, si si istá, že nemám dosť peňazí, aby som kúpil túto bábiku?"
Staršia dáma mu odpovedala:"Vieš aj ty sám, že nemáš dosť peniažkov, zlatúšik."

Potom poprosila vnúčika, aby na ňu chvílku počkal, kým sa ešte na niečo pozrie. Rýchlo odišla. Chlapček ešte stále mal v náručí tú bábiku. Nakoniec som sa vybrala k nemu a spýtala som sa ho:"Komu by si chcel kúpiť tú bábiku?"

"Túto bábiku chcela moja sestrička na Vianoce zo všetkého najviac, bola si istá, že jej ju Mikuláš prinesie pod Stromček"

"Tak keď ju tak chcela, tak jej to Mikuláš určite prinesie."
"Nie, nie, tam kde je teraz Mikuláš už nemôže priniesť darčeky.
Aby bábiku dostala, tak ju musím dať mamičke, aby jej ju odovzala, keď tam pôjde"

Očká mu pri tom ešte viac zosmutneli. "Moja sestrička išla k Ježiškovi, aby bola s ním. A tatino mi povedal, že aj maminka za chvílku pôjde za Ježiškom, tak som si myslel, že by jej tú bábiku mohla zobrať."

Potom mi ešte ukázal jednu milú fotku, na ktorej sa usmieval. "Túto fotku by som jej tiež chcel poslať,aby na mňa nikdy nezabudla. Mám veľmi rád svoju maminku a želám si, aby neodišla, ale tatino hovoril, že musí odísť, aby mojej sestričke nebolo smutno" Potom sa zase pozrel s tými jeho smutnými očkami na bábiku.

Rýchlo som si vybrala peňaženku a nepozorovane som si z nej vybrala peniaze, a povedala som chlapčekovi: "Poď prepočítame tvoje peniaze,čo keď predsa len budú stačiť na tú bábiku?" "OK, dúfam, že ich predsa len bude dosť"

Rýchlo som pridala k peniažkom ktoré mi podával, tie svoje, tak aby si to nevšimol a začali sme počítať.

Bolo dosť peňazí na bábiku a ešte mu aj zostalo. Chlapček zvolal:"Ďakujem Ti Bože, že si mi dal dosť peňazí."

Potom sa na mňa pozrel a povedal: "Vieš, včera som poprosil Boha, aby mi dal dostatok peňazí na bábiku, aby ju mohla maminka zobrať sestričke, a on ma vypočul!!!
Ešte som chcel kúpiť maminke jednu bielu ružičku, ale to som sa už neodvážil žiadať od Boha. Ale on predsa len mi dal viac, aby som mohol kúpiť aj bábiku aj ružičku.

Vieš, maminka má veľmi rada biele ruže." pár minút sa chlapčekova babička vrátila a odišli.

Po stretnutí s chlapčekom som pokračovala v nákupoch, ale už v zmenenej nálade, stále som na neho musela myslieť.

Potom som si spomenula na článok, ktorý som čítala pred dvoma dňami.
Písalo sa o opitom šoférovi, ktorý havaroval s iným autom, v ktorom sedela mladá
žena so svojou dcérkou. Dievčatko na mieste zomrelo a matka bola v kritickom stave.

Dva dni po mojom stretnutí s chlapčekom som si prečítala článok, ktorý oznamoval, že chlapčekova mamina zomrela.

Bežala som do kvetinárstva a kúpila som kyticu bielych ruží a vybrala som sa na pohreb. Na mieste, kde sa môžu príbuzný naposledy rozlúčiť so svojou najmilšou,ležala mladá žena v truhle, v ruke mala kyticu bielych ruží, vedľa seba mala položenú chlapčekovu fotku a bábiku.

S plačom som opustila cintorín, s pocitom, že sa môj život zmenil.
Láska, ktorú chlapček cítil k svojej maminke a sestričke bola nepredstaviteľná. A
jeden opitý vodič mu za stotinu sekundy zobral maminku aj sestričku, ktoré tak veľmi ľúbil.



Teraz máš dve možnosti:

1) Pošleš tento mail svojim známym

2) Vymažeš si ho, a budeš sa tváriť, že sa nič nestalo

Keď sa rozhodneš preposlať ho, tak možno zabrániš tomu, aby
niekto
sadol
opitý za volant!

---------
No a preco pisem...
Kamos mal tot nedavno blbu aj ked stastnu prihodu kedy mu baba na vedlajsej nedala prednost.

- Tak som zaoponoval, ze by bolo zaujimave si precitat statistiku, kolko buraciek spravilo opitach bab akolko chlapov.
- Odpoved - neda sa to porovnat, lebo bab jazdi menej ako chlapov.

Noo to by bolo velmi neobjektivne, pretoze bab jazdi podstatne menej
a spusta nehod sa zenam nestane, len koli vnimavosti muzov
(vid moje zasmykovanie). Navyse ja som nemal na mysli opite baby,
ale baby ako take. Keby sa zohladnili vsetky tieto veci,
myslim ze ta statistika by bola naozaj zaujimava.

Kolega mi poslal toto:
17% vsetkych automobilovych nestasti je sposobenych
opitymi vodicmi.
To svedci o tom, ze 83% vsetkych automobilovych nehod je
zapricinenych
triezvymi vodicmi.
TO JE STRASNE!!!
Preco tie
triezve hovada nezmiznu z cestnej premavky?
Nasa bezpecnost na cestach by tak
vzrastla o 400% :-))

Ja - Toto nie je objektivne, pretoze tam treba zapocitat este dalsie faktory ako poruchy na vozidle, nepredvitatelne okolnosti atd ...

No proste debata jak sa patri ... :-D

Co vy nato ... ???

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 19.12.2006, 14:54
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 8:57
Príspevky: 237
Bydlisko: Belper UK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Alkohol rezolutne NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

_________________
***********************************
Mitsubishi Pajero 2.5 Td
Original Japan import
***********************************


Str, 20.12.2006, 12:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
alkohol mavam maximalne pred :) volantom a to v nadrzke na ostrekovace - fajn to odmastuje.
Za volantom na ceste {verejnej komunikacii} zasadne nie

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 20.12.2006, 14:38
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petertn píše:
alkohol mavam maximalne pred :) volantom a to v nadrzke na ostrekovace -


A co tam lejes? Nieco domace alebo lacnejsie kupovane? Ci je lepsie nieco kvalitne? Gin? Vodku? Borovicku? :smt146

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Str, 20.12.2006, 14:57
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kedysi daaaavno sa niekomu nepodarilo dobre spravit razne a tak tam lejem to a mam pocit ze to mam len tak do pol zimy :evil: ma to skoro 60, az na ten smrad. Ked pojdes okolo a za nivou budes citit razne tak to som ja alebo moj tata :P

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 20.12.2006, 15:49
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder prečital som ten pribeh a je mi do :smt089 :smt089 Samozrejme alkohol za volant NIE :!: lenže určite ste sa stretli s pripadom ked dobry priatel sadol za volant opity,podotykam opity a ide s autom povedzme 60-70km. Co urobite? V podstate nič len trpnut a čakat aby sa nič važne nestalo,ale takto to všetko začina a zaroven aj konči. :smt030 :cry: :cry:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 20.12.2006, 16:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tiez som proti alkoholu za volantom aj ked sa priznam ze uz som soferoval ked som mal vypite. chvalabohu nic sa nestalo ale mohlo sa. moja chyba. lenze ked sa budem zamyslat dalej a mal by som uvazovat o unave verzus alkohol tak som viac tolerantny tomu alkoholu. alkohol clovek ´´dokaze´´ ovladat ale unavu nie. tolko moj nazor.


Štv, 21.12.2006, 0:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja toho celkovo moc nevypijem, lebo nevydržím a bere ma na spanie. Opitým kamarátom beriem klúče od kára a bez debaty.
Majú pindy, ale na druhý deň väčšinou ešte poďakujú.


:smt144 :smt146 :smt084 :smt140 :smt151

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 21.12.2006, 1:26
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
Ja toho celkovo moc nevypijem, lebo nevydržím a bere ma na spanie. Opitým kamarátom beriem klúče od kára a bez debaty.
Majú pindy, ale na druhý deň väčšinou ešte poďakujú.


:smt144 :smt146 :smt084 :smt140 :smt151

Tuto by mal zareagovat celbos (btw, s nim vznikla ta debata).
Ked mi basni ako jeho kolegovia chodia z akcii, tak som rad ze byvam na opacnom konci okresu a moje auto ma ram :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 21.12.2006, 11:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
U alkoholu aj únave je nebezpečné, že nikto nevie odhadnuť kedy to má ešte pod kontrolou a ked nie.

Takže za volant zásadne s 0.00 v krvi
a pri pocite únavy zastanem a trošku sa rozcvičím na prbratie, keď treba tak aj každých 10 km. Už mi vbehol 8 ročný chlapec, našťastie sa nič nestalo aj keď to vyzeralo hrozivo - letel vzduchom cca 3m a dopadol do záveja. Netúžim to zažiť znova. Myslím, že pre nezodpovednosť, ktorá môže skončiť tragicky neexistuje žiadne ospravedlnenie.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 21.12.2006, 11:38
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Myslím, že pre nezodpovednosť, ktorá môže skončiť tragicky neexistuje žiadne ospravedlnenie.

Ale hej - zazitok z dnes rana, a vola sa to debilita.
V mojom smere nic, v protismere rad aut. Baby za poslednym autom vstupili na prechod, a vlastne sa mi vynorili pred naraznikom na strede cesty. Nebyt toho, ze som vdaka vyssiemu posedu registroval nieco sa pohybujuce, a zrovna som mal nizsiu rychlost kvoli opustaniu kruzaku, uz som mohol mat na konte dvoch ludi :-D ...
Btw - by ma zaujimalo ktory curak dal bezprostredne na exity kruzakov v puchove tie prechody ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 21.12.2006, 13:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ale hej - zazitok z dnes rana, a vola sa to debilita.
V


Tak takuto debilitu doverne poznam, a najlepšie je ked vyčkavaju do poslednej chvíle a ked si take dva metre od prechodu Ti tam zrazu vojdu asi si všetci mysle že maš zazračné brzdi a zastaneš na par cm alebo ich preletíš ako lietadlo. :evil:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 21.12.2006, 13:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finderko,to nie len v Púchove,to skoro všade a ešte sú ludia,ktorý si myslia,že ked ide auto 60km/h a je 20 metrov pred prechodom tak majú čas a skočia ti rovno pod kola :evil:


Štv, 21.12.2006, 15:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nie ste sami co maju take stresaky... vcera mi skocila zenska pred auto. ak trosku poznate handlovu... isielsom od Pd do HA a v HA na kruhovom som odbacal na parkovisko pred billu vsetko bolo fajn az kym mi nejaka asi 40r zenska neskocila rovno do cesty! stala pred prechodom nikam nesla,otocila hlavu smerom na parkovisko a jeb uz bola predomnou. vobec ju nezaujimalo ze ze idu auta od kruhoveho ved naco. mala stasitie ze som isiel na dvojke a pomaly som dobrzdoval. hned ak som ju uvidel mi zacalo fungovat ABS ale aj tak ma smyklo. citil som ze nestojim a ze ma taha dopredu este a co bol uz uplny vrchol tak sa iba pozerala na mna tupym pohladom. takze asi tak nejak...


Pia, 22.12.2006, 13:47
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 9:42
Príspevky: 62
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este k tomu alkoholu... osobne by som kazdeho vodica pod vplyvom rovno zastrelil. poviete si, silne slova, kazdopadne to moze urobit len arogantne hovado typu "mne sa nic nemoze stat", a takeho skoda nebude, ked si nevie uvedomit mozne dosledky svojich cinov. ano, priznavam, som zaujaty. ked som mal 13 rokov, tak mi otec zomrel pri autonehode len kvoli tomu, ze sa niekto iny ozral... jednoducho alkohol za volantom nie som ochotny tolerovat nikomu, ani najblizsim kamaratom. ked sa niekam ide, tak vopred viem, ze budem alebo pit, alebo pojdem autom.


Pia, 22.12.2006, 22:44
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: