Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 17.06.2024, 20:21
Dnes je pondelok 17. júna 2024, meniny má Adolf a zajtra Vratislav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2628 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 176  Ďalší
 Jeep - Prečo, sa neoplati zakladat novy thread ... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
I ten jeden,má hodně manuálů.Co rok ,model a typ,to jeden manuál.

Ale nevím,nevím,jestli je nějakej v našich jazycích :?

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pia, 12.10.2007, 20:15
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kupil som Bosal za 2940,- SK (po kamaradsky). Foto nahodim zajtra. Musel som prevarit priruby. Robil som to prvy raz a aj tak to vyzera. :oops: Ale cely system je tesny a nic nefuci. Kupodivu ta pasta tesni perfektne tak som ju nemenil.

Okrem toho som menil gufero na prednom dife. Kedze som nemal nove tak som vybral povodne, gumu vyrezal a z vnutornej strany som nalisoval bezne gufero 65 x 40 x 10. Nic netecie. Akurat z vybratim bol ptroblem. Spravil som si take dve L -ka zasunul pod plechovu cast a cchel vytiahnut. Neslo to. Tak so cez L-ka prevliekol skrutku, zahakol taznym lanom a druhym autom (S 105 L) :-D :-D vytiahol. Pohodlne a bez poskodenia.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 14.10.2007, 12:53
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Tak so cez L-ka prevliekol skrutku, zahakol taznym lanom a druhym autom (S 105 L) :-D :-D vytiahol. Pohodlne a bez poskodenia.


Ty si iný kaskadér :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 14.10.2007, 12:56
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 12.10.2007, 15:02
Príspevky: 2
Bydlisko: piestany
Odpoveď s citáciou
no jasne, trosku som to zabudol upresnit , zhanam manual k jeep cherokee 97,


Pon, 15.10.2007, 8:14
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu je fotka toho katu. Vyzera to dost hrozne, ale kedze to tam bude len na emisnu kontrolu, tak kaslem na to.
Obrázok

A hned by som chcel aj vyriesit dalsiu vec. Predchadzajuci majitel original kat len vymlatil.Tzn. rura - duty priestor - rura - tlmic. Aky priemer rury tam mam navarit ? Mam pristup zdarma k nerezu, ale su priemer len 55 a 65 mm. Mam ich nadierovat ? ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 15.10.2007, 13:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
A hned by som chcel aj vyriesit dalsiu vec. Predchadzajuci majitel original kat len vymlatil.Tzn. rura - duty priestor - rura - tlmic. Aky priemer rury tam mam navarit ? Mam pristup zdarma k nerezu, ale su priemer len 55 a 65 mm. Mam ich nadierovat ? ?


CHceš to auto ešte viac utlmiť?? Inač väčší priemer a navrtať don dosť otvorov priemeru povedzme 6-10mm, aspon tak sme to robili na modelárskych tlmičoch ale bolo to laborovanie počet, velkosť, priemer :? niekedy to neubralo výkonu niekedy jak hovado potom dorabať dalšie až kým to nefungovalo ako má.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.10.2007, 14:22
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechcem ho utlmit. Neviem ci si rozumieme. Z origo katu zostal obal. Tzn. ze hned od rury za zvodmy mi hned poklesne tlak vo vyfukovom potrubi, lebo vnutro katu je elipsa, ktora ma najvacsi priemer asi odhadom 20 cm a najmensi 8 cm. Predstav si ,ze za zvodmi by si dal ruru priemeru 20 cm dlhu 35 cm a potom by si ju spat zredukoval na 60 mm.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 15.10.2007, 14:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Nechcem ho utlmit. Neviem ci si rozumieme. Z origo katu zostal obal. Tzn. ze hned od rury za zvodmy mi hned poklesne tlak vo vyfukovom potrubi, lebo vnutro katu je elipsa, ktora ma najvacsi priemer asi odhadom 20 cm a najmensi 8 cm. Predstav si ,ze za zvodmi by si dal ruru priemeru 20 cm dlhu 35 cm a potom by si ju spat zredukoval na 60 mm.


Aha jasné chápem.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.10.2007, 15:39
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak toto uz trocha prehnali...vzduchove pruzenie.
Obrázok

Viac fotiek :
http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=247028

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 26.10.2007, 8:15
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K tomu výfuku,Dado. To co říkáš je v podstatě pravda.Tím prázdným prostorem strácíš tlak a tím se ti rozhodí účinnost výfuku.
Já tohle řešil u XJ. Ale hlavně s důvodu,že když jsem dal tlumič Flowmaster40 a měl jsem obal katu a vněm jen skrz prostrčenou rouru,tak jsem měl v kabině nepříjemný rezonanace a hlavně v nejpoužívanějších otáčkách,1500-2000rpm. S katem to bylo dobrý ale s vykuchaným to bylo jak na motorovým člunu. Tak jsem kat(obal) znovu otevřel a vložil do něj děrovanou rouru a zbytek protoru vystlal výfukovou vatou.V podstatě jsem udělal ješte jeden tlumič na principu třeba Dynomax,Supertrapp a nebo jiných sportovních tlumičů co používají děrovanou rouru a vatu,né komory.
Základ všech sportovních výfuků je nebránit průchodu plynů a tak roura musí bejt na vztupu stejná jako roura před tlumičem(katem) .Buď se může pak rozšiřovat a nebo bejt stejná po celý dýlce.

No a tímhle výtvorem jsem udělal falešnej kat a zároveň jsem odstranil nepříjmený zvuky v kabině.Průchod plynů jsem nezabrzdil ani ztrátou tlaku a nebo nějakou restrikcí.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pia, 26.10.2007, 8:35
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V podstate to chcem tiez spravit tak isto. Material vratane mineralnej vlny mam, az na tu dierovanu ruru. Mam sice aj tu, ale priemery dier su 8 mm. Co sa mi zda vela.

Zvysnu cast od katu idem pozvarat z nerezovych trubiek. Mam ich uz narezane, uz len upravit uhly kolien.
Namiesto tlmicu by som chcel pouzit kopiu bud Dymax -u alebo Flowmaster.

Dynomax
Obrázok

Flowmaster
Obrázok

Nechcem vsak hlucny vyfuk. Idealny by bolo pocut zvuk V8 z I6. :oops:

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 26.10.2007, 8:52
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jestli nemáš děrovanou rouru,tak kup takovou tu,nevím jak to nazvat,takový to pletivo,tunigáři to používaj na mřížky do spojlerů a pod ale oni to maj hliníkový ale stejný se vyrábí i ocelový.Já to taky jednou tak použil a rouru jsem si s toho ubalil a v přesným průměru,co jsem potřeboval.
Není moc podstaný,jestli díry jsou kulatá či jínýho tvaru.Taky co firma na výfuky,to jinej tvar těch perforací.

Na 4litru jsem měl Flowmaster 40 Delta Flow. Je to podle jejich grafu třetí nejhlučnější tlumič,asi z jedenácti modelů,co dělaj. Vztup i výstup jsem měl 2,5" a bylo to bez katu blízko V8 .Uvnitř to bylo dobrý(buď s katem a nebo jeho náhražkou,viz.výše) .Se zvukem jsem byl spokojenej.

Včera jsem dal na Granda zase Flowmaster ale 50tku a ještě variantu "SUV". Nechtěl jsem moc hlučnej výfuk a na Nagca se shodovali,že 40tka je k V8 hodně hlasitá. SUV padesátka od normální se liší trochu větším rozměrem a je tišší hlavně do kabiny.Ale né na úkor výkonu. Podle jejich grafu je to naopak třetí nejtišší výfuk.
Nicméně,venku to zní neuvěřitelně hluboce, je to jak nastartovanej tank a přesně to zní jak V8 má. Naopak v kabině je tišší,než origo 5,9tkovej.

Ten graf je na krabici od výfuku,proto ho cituju :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pia, 26.10.2007, 9:29
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto je Flowmaster 40 Delta Flow.

Obrázok

Tento sa mi paci od zaciatku. Uvidime aky to bude mat nakoniec zvuk. Ak vsetko pojde podla planu, mal by som to mat hotove o 14 dni. Dam vediet.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 26.10.2007, 9:52
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V sobotu som sa pokusil vymenit tesnenie pod vekom ventilov.
Aj ked to vyzerelo easy, bolo to dost komplikovane. Kedze som motor nespustil nizsie a ani kompresor klimy som nedal dole, tak som odlomil zadny sosak na podtlak. Dost ma to serie, sice som to spojaznil, ale uz to neni ono. Sroby som lepil, tesnenie je korkove, ale pri montazi som ho aj tak k veku musel zaistit proti posunutiu kuskami silikonu. Zatial vsetko drzi. Zajtra dam fotku.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 28.10.2007, 15:00
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... info mierne k téme.
Dierkovaný plech alebo ťahokov (to je to čo popisuje Harley) zháňať tu : http://www.dierovna.sk/

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 28.10.2007, 18:28
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2628 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 176  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: