Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 7:08
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Čislo kasne 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
brúsili neviem s čím ale ostali na ráme ryhy a to na viacerých miestach. to že to tam potom chytila povrchová hrdza nie je až také strašné, ako keď ti rám hrdzavie zvnútra kvôli blatu, ktoré nevieš dostať von. to je dôvod toho, prečo sa hlbokému blatu vyhýbam
Obrázok

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Uto, 02.10.2012, 17:07
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ten ram z vnutra som isty cas riesil aj ja, ale zatial som to nedoriesil. v podstate to nemusi byt ani blato, staci sa prebrodit cez mensiu vodu a ona sa tam naleje a nevyleze stade. chcel som to dat normalne vykrtkovat, jak sa krtkuju tensie trubky tlakom. potom to vystriekat niecim, co odpudzuje vodu. silikonovu vazelinu tam narvat volajak, alebo co. ine ma nic nenapada a ram si hnije dalej :D

Edit: povrchova hrdza - kazda hrdza zacina povrchovou hrdzou :D

_________________
Obrázok


Uto, 02.10.2012, 19:39
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
spin píše:
ten ram z vnutra som isty cas riesil aj ja, ale zatial som to nedoriesil. v podstate to nemusi byt ani blato, staci sa prebrodit cez mensiu vodu a ona sa tam naleje a nevyleze stade. chcel som to dat normalne vykrtkovat, jak sa krtkuju tensie trubky tlakom. potom to vystriekat niecim, co odpudzuje vodu. silikonovu vazelinu tam narvat volajak, alebo co. ine ma nic nenapada a ram si hnije dalej :D

Edit: povrchova hrdza - kazda hrdza zacina povrchovou hrdzou :D

A čo by sa stalo keby ešte pred tím ako je v ráme bordel a hoda by sa zavarili všetky možne otvori kade by voda mohla vniknúť ?


Uto, 02.10.2012, 20:26
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nech ta to nenapadne,,, tie otvory sluzia aj na odvetranie a voda sa skorej vysusi,,nez by tam mala ostat a potom pomalu ale iste by sa dosytosti najedla z kvalitneho nosnika-ramu-kasne, a hrdza by prevladla na vozidle :smt045

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 02.10.2012, 20:35
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tú povrchovú hrdzu zvonku som oškrabal a zatrel farbou, ale vo vnútry rámu keď je tam blato, drží to vodu. na starom TJ som zvykol strčiť cez otvor šláf a púšťal som tam vodu dovtedy, kým nevytiekol všetok bordel. potom som jazdením horedole vysušil rám. na novom JK som preventívne celý rám vystriekal rezistinom a celý spodok dajakým body asfaltom. Inak je to nádhera- nové auto a na podvozku hrdzavé diely - amerikánci to odjbjú

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Uto, 02.10.2012, 20:38
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslim si, ze toto je bez sance. Jednak uplne to hermeticky neutesnis. A voda je k*rva, dostane sa vsade [kapilarita - http://sk.wikipedia.org/wiki/Kapilarita].
Preleze aj cez zavity srobov, atd. A tych srobov tam je neurekom... Neviem, ci by to bol dobry napad.
Ale nieco sa mi mari, ze na novych wrangleroch su uz uzavrete ramy, ci sa mi to len zdalo ?

_________________
Obrázok


Uto, 02.10.2012, 20:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
FOGY píše:
tú povrchovú hrdzu zvonku som oškrabal a zatrel farbou, a na novom JK som preventívne celý rám vystriekal rezistinom


Fajn toto schvalujem, poriadne až na plech obrúsiť hrdzu, ale treba dať kvalitný základ a na vrch už ako je libo podľa uváženia majiteľa (farba atď).

Rezistin do rámu v pohode.


FOGY píše:
a celý spodok dajakým body asfaltom.


Tak si to pekne pripravil na kvasenie hrdze. :-D Ak Body nedáš na úplne čistý plech tak skôr či neskor to bude pod ním kvasiť. Nie moc šťastné riešenie, nakoľko všade do záhybov sa nedostaneš aby si hrdzu vybrúsil a potom to len prekryješ, čo na chvíľu bude OK, ale postupu hrdze nezabrániš.

Mal som dve autá, jedno Kanadská verzia, spodok ošetrený len poriadnym základom a vrchnou farbou, po 18 rokoch pokiaľ som nešiahol niekde na kasňu žiadna hrzda, auto vyrobené v USA.

Druhé vyrobené tu v AT v Graci od výroby nasraté BODY a desím sa keď do toho štuchnem čo tam nájdem, lebo už teraz sú tam lišaje hrdze.

Takže s týmto výrokom moc nesúhlasím

FOGY píše:
- amerikánci to odjbjú
:-D

Robilo sa poctivo, dnes to všetci odjebabrávajú a je jedno aké máš auto. A jednoducho je to ruka v ruke zo zlacňovaním výroby dnešných aut. Hranie sa na ekologiu a podobne veci. Aj dnešné laky na autá nie sú to čo boli kedysi poctivé dvojkomponentné farby.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 03.10.2012, 9:29
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samotný rezistin časom vyschne

do dutín treba niečo brutálne neekologické, trvale mastné a vzlínavé.
Napríklad zmes rezsitinu, starého oleja a fermeže
:D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 03.10.2012, 12:41
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som rozmyslal nad tym, ze co mam wapku s nastavcom na sampon, tak namiesto samponu tam dam olej a poriadne to zvnutra vystriekam. ale psst, nehovorte nikomu :D

_________________
Obrázok


Str, 03.10.2012, 15:44
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
moj, najlepsie osvedceny recwept,, stary olej motorovy z diesel motoru,, zohriat a v nom rozpustit vazelinu,,,bude z neho taky hustejsi kulimajz,, ten potom dat do nadobky striekacej pistole na podvozoook, dat dlchsiu rurku nakoniec a tym vystriekat dutiny,, je to supeeeeer,, a ten hnusny olej sa len tak lachko nestrati ,, s tym ani voda si len tak lachko neporadi,, je to osvedcene,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 03.10.2012, 18:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: