Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 15.06.2024, 21:56
Dnes je sobota 15. júna 2024, meniny má Vít a zajtra Blanka




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Napravy Jeep - rozdelenie 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
TOM píše:
ale jedna trubka by aj mohla byt panhardka


Nie nemohla. To je tyč riadenia od serva k pravému kolesu. Na tej fotke 100% neni panhardka.


nehadam sa :-) nieje to dobre vidiet. zhora je tam stabik, potom cosi hrubsie co by mohla byt panh., lebo koniec je schovany za kolesom. ale ako som pisal ten podvozok je urcite robeny, takze ked neviem pochopit podvozok wildu tak nemusim ani tamten :lol:
inak prave dnes natieram okrem ineho aj panhardku na YJ :wink:


Str, 27.12.2006, 12:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Přestože je YJ na listech,tak má i panhardky. Pro lepší boční vedení.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 27.12.2006, 12:41
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Tom,ako pozerám,tak pozerám,ale za boha neviem aké to je auto-tá zadná náprava vyzerá ako D44 :shock: Napíš prosím ťa čoje to za auto :oops:


neviem presne co je to za napravu, nejak som to nestudoval, lebo ma ani nenapadlo tam cosi menit a vsetko 100% funguje :-) je to veteran Kaiser Willys M38A1


Str, 27.12.2006, 12:44
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel...dufam ze viac ako napisal Harley uz netreba...

Přestože je YJ na listech,tak má i panhardky. Pro lepší boční vedení.
:D

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Str, 27.12.2006, 13:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ludo píše:
diesel...dufam ze viac ako napisal Harley uz netreba...

Přestože je YJ na listech,tak má i panhardky. Pro lepší boční vedení.
:D


vieš, pre mna aj pápež je len človek, ktorý tiež musí chodiť na záchod. Takisto ani Harley hoci mám rešpekt pred jeho znalosťami nieje pre mna konečná inštancia. V podstate tvrdím len to, že na fotke YJ, ktorú som vložil nieje panhardka ani pri zapnutí fantázie na 120%. Neexistuje zmysluplný tuning, ktorý by odstránil panhardku. Takže si domýšlam, že je na tej fotke zachovaná existencia/neexistencia panhardky tak ako bola v sérii. To čo vidí TOM...alebo chce vidieť...je tyč riadenia, stabilizátor a výstužne tyče podopierajúce servo. (TOM, bez urážky)

edit: a v podstate tu ide o hovno, tak to už nerozmazávajme...

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 27.12.2006, 19:53
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale Diesel ... ;-) ved sa neondej...tu PRAVE ide o to ze si skalopevne tvrdil ze :KED SU LISTAKY NIE SU PANHARDKY....a tie sa skoro VZDY davaju dole pri extremnych upravach ...koli krizeniu...
a vravim mam seriove YJ ktore som sam dvihal .... v sade SKY JACKER su predlzovaky uchytenia Panhardky..tak uz mi snad nesibe.....nie som mudrc ale ak to mam doma snad to teraz nezmontujem aby si sa tesil.... :-D

cau a pekny den.... :-D

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Str, 27.12.2006, 22:20
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
ludo píše:
Diesel asi ta sklamem YJ listy a panhardtka aj vpredu aj vzadu.... :wink: ...ta fotka je fakt trochu...mam pocit ze aj na Gaziku som mal vzadu nico ako "stabilizator" :shock:


Nie nesklameš, nech čumím jak čumím, žiadnu panhardku tam nevidím. :D
Sú tam len tyče riadenia, stabík a hrdza. Vo wrangleroch sa zatial ale moc nevyznám, tak do ohňa za to ruku nestrčím, že sa v niektorej verzii nevyskytli. "Stabilizátor" je trochu iná téma, nemá nič s bočným vedením. :wink:

Obrázok




Na tomto obrázku panhardka je a začína vpravo asi v polovici tlmiča. Tam je uchytená na rám a ide vľavo,kde je uchytená na náprave.

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Str, 27.12.2006, 22:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ludo píše:
ale Diesel ... ;-) ved sa neondej...tu PRAVE ide o to ze si skalopevne tvrdil ze :KED SU LISTAKY NIE SU PANHARDKY....a tie sa skoro VZDY davaju dole pri extremnych upravach ...koli krizeniu...
a vravim mam seriove YJ ktore som sam dvihal .... v sade SKY JACKER su predlzovaky uchytenia Panhardky..tak uz mi snad nesibe.....nie som mudrc ale ak to mam doma snad to teraz nezmontujem aby si sa tesil.... :-D

cau a pekny den.... :-D


oukej, bude to asi tým, že som sa ešte moc nezaujmal o konštrukciu wranglerov. Ja som tie panhardky na YJ aj vyššie pripustil. Pôvodná otázka bola na zadnú nápravu tak som vychádzal z toho že XJ ju tam tiež nemá.

Každopádne na tej mojej fotke tá panhardka chýba. Palino to čo hovoríš aj ty, je podla mna tyč riadenia. Resp ak to je panhardka, kde je potom tyč riadenia? :D Bez tyče riadenia by to asi jaxi nefungovalo. Bez panhardky áno. :idea:

A týmto ukončujem debatu či je panchartka v YJ alebo nieje. Výsledok: JE ale na niektorých fotkách nieje. :P :lol:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 28.12.2006, 7:43
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diesel... :smt146 ........ :wink:

edit: :smt030 :-D
diesel

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Štv, 28.12.2006, 9:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na fotce není. Já ale Diesele nemluvil o fotce ale o normálním YJ. :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Štv, 28.12.2006, 11:24
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sudruhovia pekne ste to uzavreli akurat, ze som sa nic nove nedozvedel iba to, kto ma aky zrak a fantaziu a prestudovali sme si fotku wranglera-spidera ;-)
cize ked sme si ujasnili ,ze neplati pravidlo „listaky vzdy bez panhardky“ ale zaroven existuju aj take pripady, bol by som velmi rad keby niekto vysvetlil, ako je to teda s tym bocnym vedenim napravy..? samozrejme hovorim o tuhych napravach a vynechavam rozne zadne riesenia na vlecnych ramenach, lichobežníkoch atd.
zaujima ma to preto, ze sa chystam dvihnut YJ a zistujem, ze pri mensom lifte sa zanedbavaju odchylky v priecnom posune naprav, co sa mi moc NEPACI a sposobuje to ta posr.. panhardka (vyrobcovia sad to riesia tusim len pri vacsich liftoch a mozno nejaky drahsi).
takze moja uvaha ide od zaciatku, neda sa to bocne vedenie nejako ojebat a panhardku zrusit, prip. niecim nahradit? ..ak nie tak zacnem rezat, zvarat a krutit panhardku alebo vyberat LEPSIE liftkity atd. :smt139

ludo, nemohol by si prosimta spravit nejake fotky tvojho namontovaneho Sky Jackera? ..prip. pridat nejaky komentar so skusenostami. diky.


Štv, 28.12.2006, 12:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nevím jak jiní ale normální člověk vliv panhardky vůči liftu nikdy nezanedbá. Vždy se musí dýlka panhardky řešit a nebo změna jejího uložení aby náprava byla vždy uprostřed. Do jaký míry je nutná panhardka u větších liftů u YJ ti neřeknu ale je fakt,že jí hodně lidí ruší a nechává to jen na listech.

Relokace nebo jiná panhardka není podmínkou liftový sady ale je vždy k liftu třeba,. Záleží jen na konkrétním výrobci,jestli jí do kitu přibalí a je v ceně a nebo si jí musíš dokoupit. Vždy tohle záleží jen na zákazníkovi. Ale to že není v kitu,neznamená,že by jí výrobce ignoroval a nedoporučoval.
Mluvím všeobecně,né konkrétně o YJ.

Jestli chceš konkrétní radu,tak kontaktuj Hopíka se 4x4nazory.cz ,ten má YJ ,listy nad nápravou a myslím(nejsem si jist) že panhardky zrušil.Jestli ne,tak ti určitě řekne fundovaný rady. Auto si dělá sám a fakt(!!) extrémě ho používá. :D
Obrázok

Obrázok

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Štv, 28.12.2006, 12:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak je aspon jasné ako Hopik prišiel k svojmu nicku. :shock: :lol: A škoda že ho nejaký samovrah necvakol zpredu....mohli by sme si dôkladne naštudovať jeho podvozok. :smt043

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 28.12.2006, 15:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:D :D

Tady v tý louži jsem se fakt bál,že mě utopí.

Obrázok

Ale projel! :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Štv, 28.12.2006, 15:54
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mozno sa budu tieto odkazy niekomu hodit:
Zastupenei firmy DANA pre SK :
Obrázok

Parametre naprav z AVIA. Viem ze maju velky obal difu, ale pre stavbu nejakych specialov by sa mozno hodili. Maju zaujimave prevodove pomery. Od nejakych 3,8 az po 5,2.
http://www2.fs.cvut.cz/web/fileadmin/documents/12241-BOZEK/publikace/2000/Protokol-6177-00.pdf

Nejaky dalsi US vyrobca.
Obrázok

Ak sa niekto nudi, tak tu sa kupi vsetko.
http://www.alibaba.com/trade/search?Type=SALE%2CAGENT%2CMISC&SearchText=front+axle&IndexArea=offer_en&CatId=0

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 29.12.2006, 8:44
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: