Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:57
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 cherokee 96-rada pred kupou 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 19.09.2009, 12:36
Príspevky: 43
Bydlisko: Trebisov
Odpoveď s citáciou
Zdravim vas offroadisti. Aj napriek tomu, ze nemam ziadne prispevky,(dakujem adminovi, ze ma este nevymazal), som tu dost casto a naberam rozumy ktore sa tu pisu. Uz pred zimou som chcel kupit Jeep Cherokee, ale nenasiel som takeho akeho som hladal(mam limitovany budget), tak som sa rozhodol pockat az do jari. No a jar je tu, tak zase hladam. Teraz je jeden v ponuke na autobazareu a potreboval by som poradit, ci nahodou niekto nepozna toto auto a aj napriek tomu, ze je to 2,5 VM-ko, ci by to bolo suce pre cloveka na chatu a neake tie opekacky pri jazerach. Viem, ze na to staci aj favorit :lol: ale ja sa proste chcem vozit v aute ako chlap. Jeep vyzera, ze je stavany pre drsnych chlapov a ja sa uz na tej mojej kancelarskej stolicke zacinam citit ako jarna prvosienka :smt165. Nech sa aspon sem tam vratim do cias, ked som nosil kanady a nie vylestene polobotky 8-) Tu je link na toho Jeepa. http://jeep-cherokee.autobazar.eu/25-td ... 33087.html Za kazdy riadok vdaka.


Pon, 19.04.2010, 15:48
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz je to spravna volba,,a pridaj sa kunam do rodiny jeepakov,, neobanujes,, te uvedeny jeep na tom linku vypada k svetu,, motoricky su dobre , a ked sa on budes starat, nebudes mat ziadny problem..v terene je dobry a nahradne diele mas k tomu haleluja,,co sa tyka jazdnych vlastnostii ja mozem zaseba hodnotit len kladne..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 19.04.2010, 16:05
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 19.09.2009, 12:36
Príspevky: 43
Bydlisko: Trebisov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak prve riadky velmi potesujuce 8-) , mozno teraz trochu predbieham, ale mam otazku: konkretne v tomto Jeepe nie je polohovatelny volant a ja som asi trochu rozmaznany :oops: , tak sa pytam, da sa zamenit za polohovatelny? ci radsej kaslat na to a zvyknut si?


Pon, 19.04.2010, 18:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Ak si človek z kancelárskej stoličky tak z nej zosadni. Off, ako cheero je naozaj pre chlapov a ABS a nadstavenia volantu sú ti viac menej na h.... aj keď sú to príjemné doplnky aj ja ich môžem.
Tiež som taký menší začiatočník a je veľmi veľa chalanov, ktorí tu majú čo k téme povedať, ale v skratke moje zistenia - najlepšie sa ukazujú obsahy 4.0benzín a vyššie keď potrebuješ vyhádzať pneu z blata aby fungovali treba aj otáčky a silu motora 2,5 je fajn, ale nemá až takú silu a otáčky tomu dieslu moc nesvedčia, síce niečo viac papajú, ale nieje to veľký rozdiel. Dá sa to zmenšiť s LPG a je to potom lacnejšie, ako diesel, ND na cheero je naozaj plná prdel a naviac v tom autíčku máš aj nejaké miesto na batožinu. O všetko o čo sa staráš dobre funguje!!!
Myslím že najlepšie je spojiť sa s ľudmi čo servisujú Jeepky, keď už je naozaj zle a moja už taká bola. Jeden z nich je aj Palo Cheroke-ze Žiliny. Je to síce časový lajdák väčší ako ja, ale rozumie tomu :P a poradí Ti s jeepkou určite.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pon, 19.04.2010, 18:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
JOE ja mam síce 2,5td. ale hneď by som menil za 4l. benzin minimalne a možno je aj spotreba zhruba na rovnakej urovni ako nafťak a 1 ks. už aj trochu upravený je tam tiež , ale odbocil som ak chceš aj s nast. volantom tak ber aspoň tusim od 98rv. a mas aj 2airbagy a dalsie somarinky :D

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pon, 19.04.2010, 19:58
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale ESP(VDC) je len a len v 2,5ke r.v.1996 nikde inde..
.. a taktiez plna elektronika v manualnom prevedeni ... najma na sedadlach a volante...

chalani CERO je tvrde pracovne auto , tak je od amika razene, je to proste vzadu perovka a v predu struna a inak to nebude. je to kostitras a makac.
odvezie dovezie stiahne drevo s hory (vsak gabo) a pod.
ale nikagda to nebudet pohodicka.. obzvlast nie do roku 98-UP a v ropaku.

ak chces pohodicku , hladaj granda ., kludne aj r.96 .
potom budes vediet co je to plnka..

inak na chero je 4.0 naozaj ideal a samozrejme rocnik 2000-2001 , tam uz je aj interier v civile.

tunoky mas pekny kusok :
http://www.jeep-club.net/classifieds_detail.php?id=1283

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 19.04.2010, 20:11
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 11.08.2009, 15:40
Príspevky: 359
Bydlisko: Sp.Nova Ves
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mam taktiez 2.5vm a tiez by som to vymenil za benzin len ten akusticky prejav 4litra je bomba nehovoriac o v8ckach.skus si pozriet na ceskych strankach grandy s lpg prevadzka ta potom vyjde lacnejsie ako u diesela nehovoriac o pohodli


Uto, 20.04.2010, 12:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne skor pripada ze VM ma ten spravny zvuk pre uzitkovy voz
v8 je jasne uplne inde v porovnani s I6 aj VM


Uto, 20.04.2010, 14:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasne, VM sa viac približuje k traktoru :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 20.04.2010, 14:29
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 19.09.2009, 12:36
Príspevky: 43
Bydlisko: Trebisov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chalani, mam este dva dni, pretoze vo stvrtok mam dohodnute stretnutie s majitelom, takze kazda vasa rada mi pomaha skladat este niektore moje myslienky dohromady err . Viem, ze motry 4.0L a hore zneju krasne a vykon neporovnatelny, vlastnil som auta 5.7 a 5.0L, bolo to ako Prazsky orchester, no proste parada, ale ja to auto budem vyuzivat na velmi lahky teren, takze silu a vykon az tak velmi nepotrebujem. Mozno ma to chyti a za chvilu budem medzi vami lamat poloosi na Tisovci 8-) , ale zatial na to nemam cas :cry: Preto mi v podstate nezalezi na motore, ale na spolahlivosti a funkcnosti. Mne by asi najviac vyhovoval 2.5 benzin, ale tych je malo na predaj. No a este jedna vec, mam stale limitovany budget, takze pozerat na rocniky 99 a vyssie, je momentalne zbytocne. Hlavne vsak, uz ma nebavi len pozerat, ale chcem sa konecne vozit. Za dva dni, budem zrejme mudrejsi a mozno zistim, ze tie dieslaky su velmi hlucne a listove pera az prilis nepohodlne a budem chciet granda, ale dizajn xj sa mi paci uz vela rokov a citim, ze uz nadisiel cas, posadit moju pohodlnu rit do chlapskeho auta, ktore svojim beznym trasenim uvolni moj stres a pracovne tlaky ;-)


Uto, 20.04.2010, 15:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čo by som chcel povedat,už povedali kolegovia predo mnou :wink: snad len dodam ,že to XJ z jeep-clubu,kde dal Fajer link je tušim už predane ,ale ..čo tak popozerat napr. po nejakych Grandoch? tento sa mi celkom pozdava,sice je to Laredo ,ale je tam LPG ..jasne je otazne v akom je stave je to autičko :wink:

http://jeep-grand-cherokee.autobazar.eu ... 24365.html

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 20.04.2010, 16:00
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Joe píše:
tak prve riadky velmi potesujuce 8-) , mozno teraz trochu predbieham, ale mam otazku: konkretne v tomto Jeepe nie je polohovatelny volant a ja som asi trochu rozmaznany :oops: , tak sa pytam, da sa zamenit za polohovatelny? ci radsej kaslat na to a zvyknut si?


isteze sa da zamenit a namontovat tam polohovatelny volant, bez problemov,,


Martino ten link CO si dal na tento jeep grand,, http://jeep-grand-cherokee.autobazar.eu ... 24365.html ma sice LPG ale jak ja viem,, nema to zapisane v dokladoch..takze to je na dva veci,, zastavia ho policajti budu pytat doklady a pride o doklady teda TP A samozrejma vec ze aj o VP!!!!!!! Nakolko ked riadis mot. vozidlo ktore nesplna podmienky maju dovod na odobratie VP!!!!! JE TO TAK........

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 20.04.2010, 19:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
martino a efendy:

lpg ten jeep na 100% nemá v TP , majiteľ to potvrdil :wink:
...na autobazare grandy 4.0 s oficialnym plynom sú až 2 !!!! :-D
nie je ťažký výber :wink:

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Uto, 20.04.2010, 20:35
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 22.04.2010, 18:08
Príspevky: 2
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
janoP píše:
martino a efendy:

lpg ten jeep na 100% nemá v TP , majiteľ to potvrdil :wink:
...na autobazare grandy 4.0 s oficialnym plynom sú až 2 !!!! :-D
nie je ťažký výber :wink:

janoP Myslel si aj so svojim autom alebo bez neho??? Zaujimavé ze inzerat tam stále je len nejak sa nehlasis k cňčinu a stale si vymyšlaš nové výhovorky!!


Štv, 22.04.2010, 18:26
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 22.04.2010, 18:08
Príspevky: 2
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rozhodujúce je či to človek potrebuje a či ho to chytilo za srdce. :D :D
Cheroke je dobrý ked sedis v predu. Ak mas sediet v zadu a mas viac ako 175 tak tam to nieje pohodlné. Motor zaleží na šťasti na aky natrafiš. Niekomu VM drzia a niekomu sa sipu.
Grand je pohldlnejsí aj vzadu. V8 je V8 zrychlenie nenormalne. Najskôr na LPG sekvenčne aby to islo a nemalo spätný tach plynu v potruby.
Čo mam skúsenosti tak skoro každé ma visko spojku v pridavnej prevodovke po životnosti. Automaty človek nevie aky olej tam je. Hlane okolo prevodovky ma dosť jeepov mokre vane od oleja a ževraj to je normálne.
Pri vybere treba mas sťastnu ruku a je to v pohode. :-D


Štv, 22.04.2010, 18:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: