Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:10
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
 JEEP G CH preco ano alebo preco nie? 
Autor Správa
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 25.07.2010, 8:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres VK
Odpoveď s citáciou
uvazujem o kupe tohto auta,/ len WJ, 4L popr. 4,7L, + LPG, 2001+, QuadraDrive / a chcem sa Vas spytat na nazor.
auto by malo sluzit ako rodinne, sem tam na ryby ziadny extra teren. prosim o realne skusenosti tych, ktori ho viete porovnat aj s inymi autami 4x4 a nedavajte mi odkazy na fora, tie si viem najst.dakujem


Ned, 25.07.2010, 18:51
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 02.11.2007, 22:19
Príspevky: 304
Bydlisko: PO-UBLA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mam presne to co hovoris WJ 2000 modelovy rok 2001 4,7+LPG a pouzivam ho ako rodinne auto momentalne ho mam skoro rok a zatial bez nejakych vacsich investicii do oprav...je to pohodlne vozenie a dostanes sa s nim kde kolvak....spotreba priemerne tak 16-17 litrov LPG. Predtym som mal Terrano 2,7 TDI 7miestnu verziu a prednim Hondu CR 2.0i. Terano bolo tiez v pohode bola fullka koza klima stresne okno ...dobra vec nemalo vnutorne prahy rovna podlaha stacilo len pozamatat - menil som akurat spojku ta je tam trochu podimenzovana a jeden vstrek inac bez udrzby spolahlive auto aj vozenie ale ziadny trhac asfaltu ale vzdy dosiel. Super velky kufor. A hlavne dobry pohon 4x4 potiahnes jednu paku a ides full time 4x4. (spotreba 10-12l)CRV dobra vec polohovatelna zadna lavica - opierka chrbta... v podlahe rezerva a kemping stol :D jednoducha udrzba spotreba tak okolo 10 -12l. Vsetky boli OK ale ja som chcel vzdy legendu tak som potom presiel cez 2,5 TD na 4.0l Granda ZJ a teraz 4,7 WJ a je to trochen inac kazdemu sa paci nieco ine ale mne sa s toho vsetkeho najviac paci WJ a potom Terrano II (jednoduche, ucelne,spolahlive) ...ale WJ to je laska na prvy pohlad - cela amerika sedis jak v obyvacke :lol: a atutomat je super vec ...koza prakticka poutieras ked nanu nesvieti slnko ...inac zadne sedacky dost nizko (kolena pri brade) ked si vacsi chlap vzadu...pre deti OK. a kufor je tiez dostatocne velky - LPG ide pod podlahu miesto rezervy takze ostava velkost zachovana...vyhlad je viac ako dobry aj motor zatial spokojnost a ten zvuk V8...ja mozem len odporucat..a LPG tiez super vec plna nadrz 87 litrov co mam ja cca 40 - 45 euro :) a vozis sa 500km ..nahradne diely mame tu kopu zastupenia a su dostupne

_________________
Land Rover Discovery 2, 2,5 TD5, lift 2" OME, Allamat 296, 235x85x16 Hankook MT RT03,

EX - Jeep Grand Cherokee WJ, limited 4,7 V8, QD +LPG, CB allamat 296, 2" lift, BFG AT 245x70x16, kompresor,svetelna rampa, navijak 12000lb


Pon, 26.07.2010, 12:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
velmi pohodlne a relativne bezurdzbove auto, u 4 litra rataj okolo 15 litrov mesto a mimo mesta v pohodo jazde nieco nad 9. Aj laredo ( chudobnejsia)verzia ma vsetko co potrebujes....od centralu az po klimu.


Uto, 27.07.2010, 2:15
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chceš porovnanie s inými autami - porovnávať to môžem zodopvedne akurát tak XJ a ZJ, pričom všetky tieto autá sú podobnej konštrukcie, akurát XJ je oveľa pracovnejšie, spartanskejšie s listami vzadu - skrátka také "bukovejšie" (ale zasa znesie viac ako WJ)
ZJ je priamy predchodca WJ, takže sa dá povedať, že na WJ boli odstránené niektoré nedostatky ZJ ( a zasa iné pribudli)


optika:
- WJ je pohodlné a relatívne veľké rodinné SUV
- aj v úplne základnej verzii (Laredo) má na EU pomery nadštandardnú výbavu, vo verzii LIMITED (a prípaden OVERLAND) je výbava ešte bohatšia.
- má pekný interiér :-) :-)

konštrukcia a podvozok:
- 2 tuhé nápravy (čo je už dnes v danej kategórii rarita), na vinutých pružinách, vzadu A-Rameno. Spoľahlivá a preverená konštrukcia. Na ceste menej pohodlné ako IFS.
-Konštrukcia je typu Unibody (nosný rám zvarený s karosériou), takže vlastne bezrámové SUV - čo je ale v tomto prípade výhoda. Oproti svojmu predchodcovi ZJ je karoséria oveľa tuhšia, ramená, spojovačky, čapy sú mohutnejšie.

pohon:
- 4.0 I6 - radový 6valec, koncepčne starý síce 30 rokov, ale zato skoro nezničiteľný liatinový ingot. Údržba za facku, nenáročný na oleje, jednoduchá mechanika, spoľahlivý. LPG znáša bezproblémovo.

- 4,7V8 - relatívne moderný motor, tiež spoľahlivý, ale citlivý na množstvo oleja a teplotu - hlavne hlavy. LPG len sekvenčné a aj to nie hocijaké, má to plastový mainfold. Ale je to V8 :-D
- je to automat = obrovská výhoda. A prevodovka (pokiaľ má správny olej) je spoľahlivá.
- má to prídavnú prevodovku s cestnou 4x4 a redukciou, podľa výbavy môže mať aj nápravové uzávierky Vari Lok.

Celé to ale má svoje špecifiká. Jeep vyžaduje "svoju" údržbu a správne kvapaliny (hlavne servo, automatka a diferenciály). Veľa WJ-čiek v našich zemepisných šírkach trpí chorobou, ktorá sa volá "napadnutie domácim kutilom" Trpí tým hlavne elektrika. Takže pozor na kadejaké samo-domo alarmy a immobilizéry.

Uvažuješ o ročníku od 2001 - je to 10ročné auto. Takže rátaj s nejakou tou údržbou zanedbaných vecí hneď na začiatok.
Väčšina WJ, ktoré sa nám v poslednej dobe objavili na dielni, bola podľa skoro rovnakého scenára -stabilizátory, silentbloky v ramenách, brzdy, tečúce guferá zadnej nápravy.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 27.07.2010, 11:31
Profil WWW
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 25.07.2010, 8:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres VK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to palo par otazok
"Na ceste menej pohodlné ako IFS. "
co to je IFS?
"LPG len sekvenčné a aj to nie hocijaké"
ake?
"Uvažuješ o ročníku od 2001 - je to 10ročné auto. Takže rátaj s nejakou tou údržbou zanedbaných vecí hneď na začiatok.
Väčšina WJ, ktoré sa nám v poslednej dobe objavili na dielni, bola podľa skoro rovnakého scenára -stabilizátory, silentbloky v ramenách, brzdy, tečúce guferá zadnej nápravy."
kolko € to stoji priemerne, ked to das do poriadku, povedzme aj s vymenou naplni?


Uto, 27.07.2010, 12:42
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DeMon píše:
to palo par otazok
"Na ceste menej pohodlné ako IFS. "
co to je IFS?


IFS = Independent Front Suspension = nezávislé zavesenie predných kolies = napríklad Nissan Terrano

DeMon píše:
"LPG len sekvenčné a aj to nie hocijaké"
ake?

nejde o konkrétnu značku, ale musí byť správne napočítané a namontované + doporučujem primazávanie vrchu motora Flash Lube


DeMon píše:
"Uvažuješ o ročníku od 2001 - je to 10ročné auto. Takže rátaj s nejakou tou údržbou zanedbaných vecí hneď na začiatok.
Väčšina WJ, ktoré sa nám v poslednej dobe objavili na dielni, bola podľa skoro rovnakého scenára -stabilizátory, silentbloky v ramenách, brzdy, tečúce guferá zadnej nápravy."
kolko € to stoji priemerne, ked to das do poriadku, povedzme aj s vymenou naplni?


to je ťažko povedať len tak bez prehliadky ale v závislosti od stavu od cca 500 do 2000 Eur

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 27.07.2010, 14:12
Profil WWW
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 25.07.2010, 8:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres VK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TO PALO
"nejde o konkrétnu značku, ale musí byť správne napočítané a namontované + doporučujem primazávanie vrchu motora Flash Lube"
to si ma dostal :( , takze ked kupim s LPG co sledovat? a ked bez tak kde dat namontovat?
Flash Lube?
treba do Jeepa? http://forum.autobazar.eu/dodatocne-pre ... e7fb28b7ad


Uto, 27.07.2010, 19:11
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 25.07.2010, 8:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres VK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to lumenos
"a LPG tiez super vec"
aky system? Flash Lube?


Uto, 27.07.2010, 19:17
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Flash lube slúži na primazávanie a chladenie ventilových driekov.

Benzín je kvapalina a je mastný. takže pri vstrekovaní benzínu a jeho zmiešaní so vzduchom, vzniká zmes, ktorá sa cez sací ventil dostáva do valca a pri svojej ceste za spálením sekundárne maže a ochladzuje okolie

LPG je suché - preto flashlube

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 28.07.2010, 12:44
Profil WWW
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 25.07.2010, 8:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres VK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LPG znacky Lovtec je v poriadku, da sa nastavit poriadne?


Str, 28.07.2010, 18:37
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
robim s lovtecom uz dlho a nemal som s nim ziadne problemi. akurat zajtra idem robit humra 3,7 r.v.2006 tak som sm zvedavy. ja to mam v uz v druhom grande a nemam s tim ziadne prolemi.Netvrdim,ze je najlepsi na svete ale za tu cenu BRC alebo iny nezoenies. mam na to aj softwer lebo bez toho to nerozbehas tu si to mozes pozriet
http://jeep-grand-cherokee.autobazar.eu ... 09931.html

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Str, 28.07.2010, 19:58
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mas to precizne vymakane,, a spotreba ako si uviedol je skratka bomba...takze neostava mi nic ine ako nasetrit dake čeče, a dat si namontovat uteba to lpg, a moje stare von,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 28.07.2010, 20:56
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 25.07.2010, 8:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres VK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
oron tu si mal nieco vysvetlit palovi .... viewtopic.php?t=10611
palo takze lovtec nie?


Str, 28.07.2010, 21:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Na tú otázku len toľko """ mňam""" krásna kára, božský zvuk motora!!!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Str, 28.07.2010, 22:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: