Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 01.05.2024, 11:52
Dnes je streda 1. mája 2024, meniny má nikto a zajtra Žigmund




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 aký JEEP 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Zdravym vsetkych co sewdlaju jeep chcem sa spitat aky jeep je podla vas najlepsi na upravu jazdne vlastnosti v terene spolahlivost motara proste ktori tip by ste mi doporucili dost som toho precital a uz sa zacinam stracat v info. dakujem za odpovede len nepiste ze kup si patrol

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Uto, 17.01.2012, 18:32
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.08.2007, 20:54
Príspevky: 435
Bydlisko: Lučenec/Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na toto tu uz pár odpovedí bolo, takže pohľadaj a nájdeš viac, ale aj tak Ti odpoviem..
je tu veľa majiteľov Jeepov, rôznych modelov a aj stupňov úprav, každý podľa toho čo potrebuje, nie je ľahké napísať tento s tymto a takto...to si musis zvažiť sám, odpovedz si najprv na otázku čo s tým autom chceš robiť, kam s ním jazdiť, ako upraviť, sám? firma? za koľko, atd. potom si môžeš vyberať model, ročník, typ prídavnej prevodovky, možnosti úprav.

ale možno základ: diesel všeobecne nebol alebo nieje obľúbený hlavne keď kupuješ jazdené auto, je náchylný na obsluhu a skôr sa prejaví dementný spôsob zaobchádzania predchádzajúcim majiteľom, benzín na druhej strane často prerábajú na LPG, spotreba je dôvod, ale benefity benzínu asi poznáš,

k modelom a ročníkom asi toľko, že každý je na niečo lepší, odlišný tak konštrukčne ako jazdnými vlastnosťami, cenou náhradných dielov a možnosťou úprav

a samozrejme ten môj a tak ako ho mám upravený je najlepší :-D pre mňa :D

_________________
Človek je najmenej sám sebou ked hovorí za seba, dajte mu masku a povie Vám pravdu. O.Wilde

Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 (LPG), 2,5"lift, AT , nejaká výbava


Uto, 17.01.2012, 19:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.08.2007, 20:54
Príspevky: 435
Bydlisko: Lučenec/Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na toto tu uz pár odpovedí bolo, takže pohľadaj a nájdeš viac, ale aj tak Ti odpoviem..
je tu veľa majiteľov Jeepov, rôznych modelov a aj stupňov úprav, každý podľa toho čo potrebuje, nie je ľahké napísať tento s tymto a takto...to si musis zvažiť sám, odpovedz si najprv na otázku čo s tým autom chceš robiť, kam s ním jazdiť, ako upraviť, sám? firma? za koľko, atd. potom si môžeš vyberať model, ročník, typ prídavnej prevodovky, možnosti úprav.

ale možno základ: diesel všeobecne nebol alebo nieje obľúbený hlavne keď kupuješ jazdené auto, je náchylný na obsluhu a skôr sa prejaví dementný spôsob zaobchádzania predchádzajúcim majiteľom, benzín na druhej strane často prerábajú na LPG, spotreba je dôvod, ale benefity benzínu asi poznáš,

k modelom a ročníkom asi toľko, že každý je na niečo lepší, odlišný tak konštrukčne ako jazdnými vlastnosťami, cenou náhradných dielov a možnosťou úprav

a samozrejme ten môj a tak ako ho mám upravený je najlepší :-D pre mňa :D

_________________
Človek je najmenej sám sebou ked hovorí za seba, dajte mu masku a povie Vám pravdu. O.Wilde

Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 (LPG), 2,5"lift, AT , nejaká výbava


Uto, 17.01.2012, 19:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
podla toho či to chceš aj na cesty alebo len na bláznenie, dalej do akých úprav si ochotný až ísť. ale tak zjednodušene ti to tu skusim. samozrejme idem písať o tých starších, nové už stoja za hovno. Cherokee je od wranglera (YJ) pohodlnejšie, je na to viac ND za menšie peniaze, wrangler má zase pevný nosný rám, model YJ listové perá, TJ vinuté pružiny (pohodlnejší ale systém komplikovanejší) kde v mnohých kritických situaciach je riziko že niečo pojde do hajan, kdež to u masívnych jednoduchých listových pier je nižšia šanca. dalej by som podotkol, kedže narážaš na terén a otázky narážané na ten smer, diesel u Jeep-u určite nie, z benzínov je hádam dodnes najlepší 4 liter, robí sa od cca 1986 a s drobnými zmenami vstrekovania, zapalovania atd sa robil niečo vyše 20 rokov. 2,5 benzín má takmer stejnú spotrebu ako 4.0 a výkonovo je úplne niekde inde, proste neporovnatelné. predchodca 4.0 bol 4.2, máme aj tu na fóre pár nespokojných majitelov čo si s tým nikdy nevedia dať rady... vysoká spotreba starého karburovaného motora s nízkym výkonom a komplikovaným vstrekovaním sa u Jeepa velmi neosvedčil. dalej u modelu Grand Cherokee boli ešte motorizácie 5,2 a 5,9. k tej 5,9-ke som počul viac ohlasov, a nielen skrz vyššieho výkonu. no, nech napíšu majitelia, V8-čky som nemal ešte.

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 17.01.2012, 19:47
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale ak ti mám poradiť bez zbytočných debát a z svojich skuseností, kúp si sériovku nepoškvrnený Jeep WRANGLER TJ 4.0 RUBICON, na ten daj nejaký solídny podvozok a kolesá. robí to zázraky bez x x x x investícií, nervov a zbytočného času, laborovania čo áno čo nie atd :!:

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 17.01.2012, 19:56
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Renso: ešte skús poradiť kde kúpiť rubicon v nepoškvrnenom stave za dobrú cenu? 4 liter automat :-D Jednak je ich málo a ak tak za prehnané ceny.
Ja by som doporučil do terénu wranglera, terén ak treba občas aj niečo do kufra naložiť ta XJčko - cherokee. ak viac cesta a k tomu sem tam aj ťažší terén za menej peňazí tak ZJ grand, ak viac cesta a lahší terén tak WJ grand ale trochu drahší ako ZJ. S tým terénom samozrejme podľa stupňa úpravy.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 17.01.2012, 20:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
u nás neni nič, ale CZ, PL, DE, FR, IT, NL... ked to človeka nesúri a má na to čas vysedávať za netom, a vie čo chce... určite to stojí za to... u nás samozrejme bez debaty :-D hovná lajná ako povie moj kamarát. ja ako dalšie auto na off chcem RUBICONA TJ, a viem že to bude nervov sa k niečomu dostať... ale láska je láska :wink:

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 17.01.2012, 20:26
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
renso: automat či manuál? Ja by som si vedel predstaviť TJ rubicon 4liter s automatom u mňa na dvore :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 17.01.2012, 20:59
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Momentalne mam Pajero 2,8 TD kratke upravy navyjak 12000 lb zdvyhnute zadok struny z patrola predok pretocene torzky o 2 zuby gumy 235/85R16 special truck ako T3 vyska za zvisila cca 8cm predok a zadok cca 12 cm jazdim stredne tazky teren a niekedy aj tazky cestu dost malo cize v takomto duchu by som chcel poradit s Jeepom

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Str, 18.01.2012, 17:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a prečo chceš Jeep? čo ti na Pajere vadí? alebo už nestačí na to čo jazdíš? pokial nestačí, kup tu wranu 4 liter, ked nie a chceš len Jeep kvoli značke, tak to radšej ostan u Pajera 2,8. ked ti chýba iba výkon, tak 3.0-3.5 benzín.
Romo mne to je jedno, je to také auto kde si človek nemože vyberať akú prevodovku pri jazdenke ked chceš hlavne dobrý stav. viem ako chodí wrangler 4.0 aj automat aj manual a oboje maju svoje plusy aj minusy. niesom zaťažený bud na to alebo na to, mal som aj aj, a vyhovuju mi obe.

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Str, 18.01.2012, 23:34
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jasne ze som spokojny s Pajerkom len sa pohravam z myslienkou na kupu Jeepu a preto sa pitam ale teraz som spokojnejsi lebo u Pajerka je to jednoduchsie ako u Jeepu tam treba pomali vysoku skolu co s cim a ake aby to jazdilo a bolo podla predstav tak dik za rady a nazori

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Štv, 19.01.2012, 19:44
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Str, 16.10.2013, 8:28
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahojte ludia chcem sa spytat idem do SUV ako zaciatocnik chcem Jeep Grand Cherokee 2006 4.7 benzin+plyn chcem sa spytat coho by som si mal pri kupe vsimnut co ma svoje pre a proti coho by som sa mal bat a ako by som pri kupe mal pokracovat pri skuske vozu moc moc prosim o radu dakujem ludia vopred


Ned, 27.10.2013, 17:32
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 31.08.2013, 20:00
Príspevky: 23
Bydlisko: Ružindol.. okr TT
Odpoveď s citáciou
Zdravím páni som tu nový na tomto fore.... ALE chcem reagovať na kúpu JEEP-u. Pred rokom som si kúpil cherokee xj 2,5td.... síce som na diesel nepočul nič dobré. Čo sa týka spotreby tak je oproti benzínu menšia a čo sa týka jazdných schopností tak na diesel nedám dopustiť. :D Čo sa udržby týka je diesel náchylný na poruchy motora s čím mám svoju skusenost. :cry: Ale na prepravu vecí je najlepší,pretože mi plynová nadrž nezaberá zbytočne kufor.. :wink:







Jeep Cherokee xj 2,5td.. čierna metalíza r.v 95


Ned, 10.11.2013, 15:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Za koľko litrov jazdíš na 2.5TD?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 10.11.2013, 15:23
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Ja keď som išiel nedávno do považskej urobil som 100km presne a spotreba okolo tích 10-12l na gumach truck2000 225/75r15. Išiel som po starej ceste a skoro stále dedina 50 sem tam mimo 90km/h. Najviac ma vie pobaviť v inzerátoch keď niekto napíše že mu to chodí za 7l/100km.

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Ned, 10.11.2013, 15:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: