Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 17:03
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
 Jeep Cherokee 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Chcle by sojm sa spýtať či by ste mi vedeli povedať niečo o Jeep Cherokee 2,5 l benzín, chcel by som ho kúpiť ale neviem nič bližčie o Cherokee. Je to rok výroby 10/93 a chcle by som vedieť aký to má podvozok, polosi, či je to dobré auto do terénu ako to prípadne zdvihnúť, aké gumy atď. Dik za príspevky

presunul som to do jeepu lebo to nieje všeobeného charakteru ale jednoznačne značkovo orientované :wink:
diesel

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Ned, 17.06.2007, 20:33
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Motor je skrateny 4,0I 6. 2,5 benzin nic moc, spotreba nepatrne nizsia oproti 4,0I6. Osobne by som 2,5 nebral. Viac popytaj v sekcii jeep, mozno ho niekto ma.
Ak vies rusky padnu ti vhod tieto stranky:
http://www.jeep.auto.ru/Cherokee/engines/info.htm
Nic viac nikde nenajdes.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 18.06.2007, 6:46
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2.5 benzín je dosť málo rozšírený motor. tu ho má len MARTINO. Do terénu je dobrý vysoký krútiaci moment. A to má diesel rovnakého obsahu alebo 4L benzín. Podvozok je rovnaká klasická overená koncepcia u všetkých XJ.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 18.06.2007, 6:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
2.5 benzín je dosť málo rozšírený motor. tu ho má len MARTINO. Do terénu je dobrý vysoký krútiaci moment. A to má diesel rovnakého obsahu alebo 4L benzín. Podvozok je rovnaká klasická overená koncepcia u všetkých XJ.


Takže ak možem ,potvrdzujem čo povedali ,,majstri,, //važne :!: // predo mnou :wink: Ale z mojich postrehov: 2,5 benzin ,spotreba cca ako u 4litra ,poviem pravdu ani velmi nesledujem,použivam ho len na vikendovky na ryby a pod,ale gumy MT 235/75/15 možno 12l-13l :x neviem :? no čo sa tyka motora ,nema problem potiahnut ,resp. treba davat pozor na prehriatie pri zataženi,na čo som ja doplatil ,ale v podstate to bola moja chyba ,teraz pri naslednej oprave som dal von termostat nech to chladi,predsa chladič je ešte kryty klimovym chladičom,tak čo by myslim ešte pomohlo je odvetranie motora cez otvory na kapote ,čo sa tu už riešilo.No podvozok je určite stejny ako u inych ,,čerov,, a veci do motora pozhanaš cez Simix alebo RDR len treba cca tyžden čakat.Je otazkou ako chceš autičko použivat Ty ,bud na denne jazdenie alebo len občas resp. kolko km najazdiš mesačne.Vyhodou je ,že vojdeš poistkou do do obsahu 2,5 ale osobne možno predsa teraz by som bral 4,0 liter je to len na Tebe.Sedel som v 4 litry a ten tah a rozdiel je citit,zase myslim ,že večšinou boli automaty :oops: :wink: tak tolko odo mna ak chcš ešte niečo tak sa pytaj :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 18.06.2007, 9:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martino, ale dúfam že si pozrel aj tu viskoznu spoječku na ventilátore, lebo tá sa mi zdala v Tisovci príliž slabo zopnutá na to ako bol motor prehriaty. Tam určite nebol termostat na vine ale tá spojočka, tomu ver. Ja som na svojej Vitare pekne krásne natvrdo spojil, lebo to v horúcich časoch tiež vychádzalo vysoko do bodu varu. Od vtedy však žiadnyy problém. 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pon, 18.06.2007, 15:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dik za rady. Ja to chcem čisto len na offroad, pripádne občas na chatu alebo na polovačky. A stým podvozkom je to ako, v predu má pružiny a vzadeu listové perá alebo ako to je? No ja by som kúpil 4L alel musel by to byť manuál, alebo ako čo mýslíte čo je lepšie. Počul som že manuál je lepší ako automat, s tým termostatom je to dobrá vec aj ja som ho vihodil s troopíka. A chcel by som ho aj trošku drsnejšie upraviť, takže ako je to s polosami a tak pod. vydrží to aj tažký terén?

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pon, 18.06.2007, 16:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podvozok tak ako píšeš...vpredu pružiny...vzadu listy. Poloosy a diferáky dá sa povedať že držia tak do rozmeru 31" pneu. Nevýhody automatu ti vysvetlí Andrej. :wink: :-D Jedinú výhodu automatu vidím v jeho shopnosti plynulo podradiť v tiahlých stúpaniach keď dochádza para. Nebudem ti radiť 2.5TD(aj keď tomu motoru stále verím) lebo je to obrovská lotéria ísť do tak háklivého motora...ktorý spravidla niekto predtým doku...sral. Na všetky otázky ale nájdeš odpovede v jeep sekciách tu alebo českých offroad fór.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 18.06.2007, 19:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Podvozok tak ako píšeš...vpredu pružiny...vzadu listy. Poloosy a diferáky dá sa povedať že držia tak do rozmeru 31" pneu. Nevýhody automatu ti vysvetlí Andrej. :wink: :-D Jedinú výhodu automatu vidím v jeho shopnosti plynulo podradiť v tiahlých stúpaniach keď dochádza para. Nebudem ti radiť 2.5TD(aj keď tomu motoru stále verím) lebo je to obrovská lotéria ísť do tak háklivého motora...ktorý spravidla niekto predtým doku...sral. Na všetky otázky ale nájdeš odpovede v jeep sekciách tu alebo českých offroad fór.
No v podstate Diesel povedal všetko.Ja mám tiež 2,5TD a už som riešil motor,ale zatial som velmi spokojný-nechcem to prechváliť-inak spotreba na pneu 235-75 R15 po meste 10-11L , mimo 7-8L a v teréne som zatial zistil do 13L.Je pravda,že do v teréne som opatrný.Inak je to stará dobrá klasická krabica a to sa ráta. 8)


Pon, 18.06.2007, 19:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
moja anabáza s motorom je v jeep sekcii...ale odvtedy mi motor nebeží ale si slastne pradie. :-D ťuk ťuk ťuk....aby som to nezakríkol. :shock:

Inak nepoznám nikoho so štvorlitrom a manuálom v ale musí to byť pecka v teréne v XJ. :shock:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 18.06.2007, 19:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No presne ako vyšie uvedené. 4l a manuál sa montoval do wranglera jedine. Ináč ak 4l a viac tak jedine automat. Výhody ako povedal diesel, odskúšané, chodí to fajn. Nevýhody, kurefský výkon na prdeli a ked jazdíš iba 2WD treba set sakra opatrne, je to dosť o hubu robiť riadený šmyk nebodaj ked sa don dostaneš, automat je blbý a hodne na hovbeles sa to riadi, odskúšané na vlastných plechoch.

Možno viacej by k tomu povedali chalani z ORC čo jazdili súťažne 4l. Prípadne budem ja sosať info.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 18.06.2007, 20:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
4l a manuál sa montoval do wranglera jedine..


rusáci píšu, že občas aj do XJ 4L.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 18.06.2007, 20:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V tom jeepe je 2,5 benzín, je to asi nejaký podobný motor ako som mal v troopíku aj ked to bola 2,6. A keby som tam dal cca 33 alebo 35 pneu, myslíte že tie polosi a diferák vydrží? Chcem s toho spraviť poriadnu káru. :lol:
Obrázok

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pon, 18.06.2007, 20:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak tam dáš tie rozmery...auto zlenivie a výkon motora nebude stačiť na poškodenie poloosí resp difov počas záberu...jedine snáď pri prudkýh doskokoch počas brzdenia motorom na redukcii. Ale ak stratu sily trakcie skompenzuješ zmenou prevodov tak to kríže/poloosy/zuby satelitov dlho nevydržia.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 18.06.2007, 21:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ozaj a ako je to z úzavierkami alebo samosvormy má cherokee niečo také ?

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pon, 18.06.2007, 22:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacob píše:
Ozaj a ako je to z úzavierkami alebo samosvormy má cherokee niečo také ?

uzavierky ? ked namontujes tak ma

samosvor - ano aj nie, podla typu

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 18.06.2007, 22:50
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: