Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:21
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
 Kardany 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No neviem či niekto poradí ale možno hej.
Zo spodu mi stale niečo hrkoce a rad by vedel čo, napadla ma takato kacírska myšlienka. Najprv odpojiť predný, tj natvrdo vymontovať a skusiť previesť sa, potom zadný. Otazka može sa to???

Prípadne ako najlešie zistiť či su križe v kardane kaput.
Prípadne ako zistiť že je rozvodova reťaz v prídavnej vyťahaná a treba výmenu???

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 15.11.2006, 17:19
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kardany?zastav,daj spiatocku a pohni sa nesmie nic cvaknut ani trhnut...inak treba vliezt úpod auto a skusit :-D

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Str, 15.11.2006, 17:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ludo píše:
kardany?zastav,daj spiatocku a pohni sa nesmie nic cvaknut ani trhnut...inak treba vliezt úpod auto a skusit :-D


No ručne skušal vyzera ok akurat ma serie že neviam ako premazať nikde maznička.

No ale aj taka si pojdu dole aby presvedčil či niesu chytene ložiska na hruške a rozvodovke.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 15.11.2006, 17:46
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej ja asi viem o co ti ide.....chces mat istotu ze je vsetko OK..tiez som taky bol a vzdy to dopadlo tak ze som sa nasr.....co je vsetko na hov....vies ako to riesim teraz???ked odpadne kardan zacnem riesit opravu :D inak nesaham a vozim sa ;-)

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Str, 15.11.2006, 17:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ludo píše:
Andrej ja asi viem o co ti ide.....chces mat istotu ze je vsetko OK..tiez som taky bol a vzdy to dopadlo tak ze som sa nasr.....co je vsetko na hov....vies ako to riesim teraz???ked odpadne kardan zacnem riesit opravu :D inak nesaham a vozim sa ;-)


No jo zaujímava teoria, ale akosi poznaš murphyho zakony poj..babra sa to ked to najmenej čakaš a vždy na takom mieste kde bys bol nerad. Ja už odkrutil dosť odťahoviek ešte ked mal favača. Na dialnici nič príjemné ak si auto povia kašlem na teba a ty maš domov cca 150km :-D

Mna to jednoducho serie už z primcípu, nemam rad ked niečo hrka a vy dava divne zvuky a neviem čo? Možno magor ale pri mojom koničku sa to moc nevyplatilo a nevyplaca heh, takže radšej mam všetko ok

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 15.11.2006, 17:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak ku kardanom: kedže máš ročník nižší ako 96(ak sa nemýlim) tak tvoj quadratrac má medzidif. A teda nedával by som dole ani predný ani zadný kardan. Zvyšný kardan by ti hnalo cez samosvorú viskospojku a to by mohol byť klinec do jej rakvy. Mrtvé kríže sa musia dať odhaliť pod autom dôkladným lomcovaním oboch častí navzájom vo všetkých možných osách. Najlepšie v nejakom pneuservise zdvyhnúť auto aby boli všetky štyri kola vo vzduchu a ísť rad radom.(pritom môžeš vyzuť tie disky pre mna :wink: :D )

k tej reťazi: sedliacky rozum hovorí: našiel by som mierne rovné stúpanie. Najprv ho pomaly prejsť na jednotke a dobre pritom počúvať. Potom ho vycúvať na spiatočke a pritom počúvať. Ak sa štrkot ozýva len jedným smerom tak je to na 99% tá reťaz.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 15.11.2006, 18:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
tak ku kardanom: kedže máš ročník nižší ako 96(ak sa nemýlim) tak tvoj quadratrac má medzidif. A teda nedával by som dole ani predný ani zadný kardan. Zvyšný kardan by ti hnalo cez samosvorú viskospojku a to by mohol byť klinec do jej rakvy. Mrtvé kríže sa musia dať odhaliť pod autom dôkladným lomcovaním oboch častí navzájom vo všetkých možných osách. Najlepšie v nejakom pneuservise zdvyhnúť auto aby boli všetky štyri kola vo vzduchu a ísť rad radom.(pritom môžeš vyzuť tie disky pre mna :wink: :D )

k tej reťazi: sedliacky rozum hovorí: našiel by som mierne rovné stúpanie. Najprv ho pomaly prejsť na jednotke a dobre pritom počúvať. Potom ho vycúvať na spiatočke a pritom počúvať. Ak sa štrkot ozýva len jedným smerom tak je to na 99% tá reťaz.


Jo tak si ťa najbližšie beriem ako počúvača :-D ja som hluchy jak peň, viem že niečo hrčí ale kde to neviem a na toto ani braško nevie dojsť a ten nema problem povedať to a to ložisko je v hajzli lebo hučí a podobne :-D zaujímave že je to len pri určitých otačkach a potom pravidelne nejake kvazi hrkotanie treba počuť.

Inač nove budem mať zajtra obute, takže v piatok ak najdem servis ešte prípadne v sobotu tak dam vyzuť a nesiem k Tebe :D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 15.11.2006, 18:05
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej sorry ja som nerozumel ze ti nieco hrkoce-----to meni situaciu....ja som myslel ze PREVENTIVNE ides rozoberat a skumat ;-) ---takto je to jasne...ale v tom ti neporadim...

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Str, 15.11.2006, 18:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No supeer, tak keď prídeš môžeme popočúvať. Budem doma, mám naplánovaný selectrac.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 15.11.2006, 18:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
No supeer, tak keď prídeš môžeme popočúvať. Budem doma, mám naplánovaný selectrac.


Jasné :smt023

Inač som dal naceniť dištancie ked davaš podložky na auto tak som zvedavý na cenu čo mi povie chlapík. Takže keby chcel zadne nieje problem urobiť nejaké navyše :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 15.11.2006, 18:18
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nez som menil kardanove krize na XJ tak sa najprv ozyvali poriadne kovove rany pri rozbehu + neskor vibracie okolo 80-90km ,ale to uz davno bola vola,ktora sa dala zistit rukou..aj 20°. krize na ramenach zas dobre pocut pri plnom rajde, krokom, s otvorenym oknom, to je zas zvuk ako ked ides po rafiku :)
nepravidelny hrkot za jazdy to mi skor pripomina ked mi koncilo listove pero, potom pri jednej terennej vlozke prisla suba a polka pera sa zapichla do blatnika. ja sa tiez pridavam k nazoru ze male sramoty na jeepe este nic hrozne neznamenaju, on vzdy nejako dojde ;)


Str, 15.11.2006, 22:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vy ste ale salámisti :-D ja tiež už radšej jazdím len v okolí nášho mesta,keby dačo :oops:


Str, 15.11.2006, 23:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Vy ste ale salámisti :-D ja tiež už radšej jazdím len v okolí nášho mesta,keby dačo :oops:


Jo lenže každy ma iny okruh našho mesta heh :-D u mna to je tak idealne aj po BB :-D :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 16.11.2006, 10:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej,lahni pod auto,chyt kardan pri krizi a skus nim zatriast.Nesmie sa ani pohnut.Robim to vzdy ked ich premazavam.Niektore krize su jednorazove a nedaju sa mazat.Ak je rozsypany kriz,tak je to vidiet a robi to vybracie lebo to uz nieje vycentrovane.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 16.11.2006, 17:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: