Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 17.06.2024, 14:53
Dnes je pondelok 17. júna 2024, meniny má Adolf a zajtra Vratislav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší
 Odvetranie motora 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Neviete náhodou niekto kde sa to dá zohnať a kolko to tak stojí?
Resp dá sa to vôbec samostatne kúpiť a dodatočne namontovať, alebo treba kúpiť celú kapotu aj s tým.
Dávalo sa to na ZJ 5.9
Myslím že by to VMku pomohlo dýchať.

Obrázok

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 03.12.2006, 16:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dieselko skús www.go.jeep-xj.info a tam je aj postup prerobenia kapoty na Granda a vela super vecí. :-D bude sa ti to velmi páčiť :smt131


Ned, 03.12.2006, 17:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Poznám tie stránky, ale tam sú len XJ. Mna hlavne zaujma origo ZJ odvetranie na tej fotke čo som vložil.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 03.12.2006, 17:45
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Poznám tie stránky, ale tam sú len XJ. Mna hlavne zaujma origo ZJ odvetranie na tej fotke čo som vložil.


niečo podobné sa riešilo na nemeckom jeepfóre. Robili to viacerí a všetci sa zhodli na 2 možnostiach:
1. vetracia mriežka z hocakého Baumaxu, Hornbachu alebo iného oného,
vyrezaná diera, a nalakované
napríklad takto
Obrázok
2. pekná nerezová mriežka z predajne príslušenstva pre lode - tam sa také používajú. Je drahšia, ale netreba lakovať, páč je nerezová.

Dôležité je, že tie výduch musia byť natočené smerom dozadu (ku sklu), lebo vtedy to funguje najlepšie a tiež treba pod ne dať také smerovacie plechy, ktoré zároveň zabraňujú priamo pretekajúcej vode.


Inak u VM dosť častá úprava (aspoň v D), a dáva sa to do hornej časti kapoty, tesne nad turbo (tam je najviac tepla)

A kto má v predu skidplech, tiež je ho dobré "nadierovať"

ale mne sa aj tak viac páči tá kapota, čo je tu: Obrázok


Ned, 03.12.2006, 19:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na tej prvej fotke to je des a hrôza. :shock: :o Na tej druhej sa to zase tvári nejak moc agresívne na môj vkus.

Ja si predstavujem niečo jemné, decentné, estetické a zároveň účinné. :?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 03.12.2006, 21:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Šak sa to dá urobiť aj jemnejšie a estetickejšie :smt148


Ned, 03.12.2006, 21:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
podobnu vec som nedavno riesil aj ja. Dospel som ku zaveru ze vacsina mriezok tam vyzera hrozne. ked sa niekomu paci, ok. Ich dalsiu nevyhodu vidim v tom, ze vsetka voda tecie zhora rovno na motor, elektriku. Vetranie by malo byt kaskadove, ja to riesim vyvrtanim velkych otvorov z motoroveho priestoru do dutiny mechanizmu stieraca. Ten uz ma zhora vlastnu mriezku. Voda mi na motor nepotecie a teply vzduch z motoroveho priestoru bude obtekat kolo predneho okna. Dalsiou prednostou je jednoduchost vyroby...


Pon, 04.12.2006, 1:04
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
podobnu vec som nedavno riesil aj ja. Dospel som ku zaveru ze vacsina mriezok tam vyzera hrozne. ked sa niekomu paci, ok. Ich dalsiu nevyhodu vidim v tom, ze vsetka voda tecie zhora rovno na motor, elektriku. Vetranie by malo byt kaskadove, ja to riesim vyvrtanim velkych otvorov z motoroveho priestoru do dutiny mechanizmu stieraca. Ten uz ma zhora vlastnu mriezku. Voda mi na motor nepotecie a teply vzduch z motoroveho priestoru bude obtekat kolo predneho okna. Dalsiou prednostou je jednoduchost vyroby...


Určite máš pravdu, lenže potom ti bude ventilácia nasávať horúci vzduch z motora....a možno aj smradlavý. :?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 04.12.2006, 7:25
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som to tak neriesil, ale aj toto je moznost.
Obrázok

Tu vidno ako ma upravene uchyty:

Obrázok

Obrázok

Slusne forum, ale iste ho poznate. Skumal som ho ako to ruske, ked som ho prvy raz videl.
Momentalne im vsak nejdu vsetky fotky.
http://www.jeepforum.nl/index.php?s=57f49e8ff91048c5704c7e3a2673db8e&showtopic=3766&st=285

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 04.12.2006, 7:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dovolte mi k tomu něco říct,neboť tímhle jsem se dost zabejval.

Když jsem měl XJ ,tak jsem po radách a zkušenostech za světa,jak zlepšit chlazení,sem se do toho taky pustil. začalo to tím,že jsem dal vzduchovej filtr do rohu před spolujezdce. Jenže tam nebyl žásdnej pořádnej přístup vzduchu při jízdě. Pro pomalou jízdu v terénu dostačující ale pro svižnější už ne.Tak jsem tam dal nad to nasávání podobný autům s TD a intercoolerem. Pak jsem potřeboval odsávat teplej vzduch s motoráku ,tak jsem,inspirován www.go.jeep-xj.info začal zchánět nějaký výdechový mřížky. Nejhezčí se mi vždycky zdály ty na 5,9 . Jenže po zjištění ceny origo ND ,že jedna mřížka stojí přes 6tis.(!) a to je k tomu ještě třeba zpodní protikus s odkalovačem,jsem se rozhodl pro nějaký univerzální doplněk s auto-tuningu. To jsem tam dal a odkalovač jsem později dodělal vlastní konstrukce. Fugovalo to perfektně,teplota pod haubnou se snížila a posměšky pochybovačů,že tam bude zatejkat,se nepotvrdily!
Funkčně to bylo perfektní ale mě se to po čase přestlo líbit a víc mě brala haubna s tím "hrbem" jak je na fotce to bílý XJ. Jednak je to dizajnově čistčí a hlavně,to má dvě úžasný aerodynamický funkce. Při pomalý jízdě nebo stání je teplej vzduch odsáván ale při rychlejší jízdě se to otáčí a naopak vzduch je pod haubnu přetlakem tlačen! Ať to zní trochu nelogicky ale takhle vzniká silnej ram-efekt jakoby na haubně byl velkej lapač. Né nadarmo se dává mřížka a nasávání větrání auta právě před okno. http://www.camaro-untoldsecrets.com/art ... po_zl2.htm
Tak jsem si sehnal druhou haubnu a tu jsem nechal upravit do týhle podoby. Bohužel,pak přišel prodej auta a koupil jsem ZJ a haubnu jsem prodal zvlášť.Trochu mi to bylo líto.Jednak s tím bylo hodně práce a taky jsem to chtěl vyzkoušet a hlavně,díky zvednutí haubny jsem chtěl dát velkej kruhovej KN filtr úplně na vrchol motoru,kde by byl absolutně mimo dosah vody i jen vlny. Navíc by byl v silným proudění vzduchu.

Teď mám V8 5,9,která má tyhle žábry továrně.Jsou fakt účinný a je to vidět,když zastavím,jak z nich proudí horkej vzduch.Tyhle 5,9kový jsou i elegantní a s těma hrůzama na horní fotce se to nedá vůbec srovnávat.

Když se do toho budete pouštět,tak bacha na umístění. Je to fakt kritický a můžete blbou polohou rozhodit a nebo zhoršit celkový chlazení. Na go-jeep je vidět,jak zkouší optimální polohu těma papírkama,aby zjistil kde je přetlak a kde podtlak a směr proudění vzduchu. Já si do tý doby nikdy nevšiml,že když prší a jedete,tak kapky neuháněj po haubně směrem k oknu ale buď stojí a nebo jdou vpřed! :wink:

Tyhle jsou pěkný:
Obrázok

Jo a buďte v klidu,ikdyž šla vlna vody přes haubnu,tak dovnitř nenateklo. A věřte,že by mi vadilo mít furt špinavej motor od toho! :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pon, 04.12.2006, 11:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Haley zaujímave tiež špekulujem ako to odvetrať a hlavne ked bduem davať nový filter ako don dostať čo najviac chladného vzduchu. Ako funguje ten odkalovač???

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 04.12.2006, 11:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ono to možná zní až trochu vzneseně ale žádná věda to není. U 5,9 je pod mřížkama jen taková plastová krabička,do který je vztup vzduchu hned u haubny.Když tam přes mřížku nateče,tak je toho tolik málo,že but je to vysátý ven a nebo co lapí ta krabička,tak se stačí odpařit.Ale ani za velkýho deště jsem neviděl,že když zvednu haubnu,aby něco teklo.

U XJ jsem to řešil takovým kusem nerozovýho plechu,kterej byl pod mřížkou a byl napříč mezi vzpěrama haubny,v podstatě přímo kryl hl.brzdovej válec. Takže zase mezera mezi haubnou a tím plechem a jdyby tam nateklo,tak voda steče stranou buď k blatníku a nebo jakoby mezi motor a karoserii. Blbě se to popisuje a fotky tohohle nemám.

Když jsem řešil to nasávání pro filtr,tak jsem i složitě vymejšlel,jak oddělit vzduch od vody.Vymyslel jsem takovej složitej odkalovač,nebo takovej labirint. Jenže pak jsem namontoval nasávání a nějak jsem byl línej dodělat ten odkalovač. No a po pár tejdnech ježdění jse se na to vyprdnul úplně,neboť jsem viděl,že to vůbec není třeba . Žádná voda tam netekla a nijak zvlášť se filtr ani okolí nešpinilo.

Tahle fotka je krátce po montáži a ještě to nebylo zespod nijak dotažený. Taková ta divná díra pod nasáváním měla důvod kvůli tomu labirintu,nakonec tam nepřišel. Pod mřížkou výdechu pak ale přibyl takovej plech,co fungoval jako "vlnolam". Ale taky nebylo vidět,že by bykl nějak moc v akci.
Obrázok

Tady je to vidět ze zhora na haubně:
ObrázokObrázok

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pon, 04.12.2006, 12:05
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....ak dovolíte otázku inovercovi... a ... to žípky tak trpia vysokou teplotou v motorovom priestore? :roll:


Pon, 04.12.2006, 15:46
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
....ak dovolíte otázku inovercovi... a ... to žípky tak trpia vysokou teplotou v motorovom priestore? :roll:


To vieš mame o dva podaktorí o 4 valce viac :smt129

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 04.12.2006, 16:00
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
To vieš mame o dva podaktorí o 4 valce viac :smt129


...to akože od koho....? :o

Myslel som, že desaťvalce sa dávali len do tuarégov.....


Pon, 04.12.2006, 16:44
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: