Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 20:17
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 jeep 5.2 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
cauko mam jeep grand cheeroke 5.2 v8 s quadra track :wink: a potreboval by som trosku poradit helfne mi niekto


Sob, 01.03.2008, 13:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ved pis ze co za problem, urcite ti niekto poradi.


Sob, 01.03.2008, 14:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
no potreboval by som trosku vysvetlit ako funguje ten quadra track a huci mi zadna naprava asi to bude loziskami lebo to ide via cej z jednej strany , problem je vlasne vtom ze ja som jeep len teras kupil a postupne na nom vsetko menim tak potrebujem poradit


Sob, 01.03.2008, 14:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten quadratrac nájdeš presne popísaný tu na viacerých miestach v jeep sekcii na fóre. Skús trochu pohladať, nájdeš to. A ak tam máš najazdené cez 100000km tak máš viskospojku v quadratracu po smrti. Riešenia tu takisto nájdeš. Myslím že duplicitne to nieje nutné riešiť aj tu. :wink:

Ten hukot odzadu...máš asi po smrti lamely samosvoru v diferáku a tým pádom aj ložiská koša aj hrušky, a ak to ide trochu zboku, tak pomleté kúsky kovu v oleji zobrali zo sebou aj ložisko poloosy pri kolese pravdepodobne aj s poloosou.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 01.03.2008, 14:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Ten quadratrac nájdeš presne popísaný tu na viacerých miestach v jeep sekcii na fóre. Skús trochu pohladať, nájdeš to. A ak tam máš najazdené cez 100000km tak máš viskospojku v quadratracu po smrti. Riešenia tu takisto nájdeš. Myslím že duplicitne to nieje nutné riešiť aj tu. :wink:

Ten hukot odzadu...máš asi po smrti lamely samosvoru v diferáku a tým pádom aj ložiská koša aj hrušky, a ak to ide trochu zboku, tak pomleté kúsky kovu v oleji zobrali zo sebou aj ložisko poloosy pri kolese pravdepodobne aj s poloosou.
vypustil som s diferaku olej a je dost husty a ma hnedastu farbu jak keby sa tam dostal nejaky bordel


Sob, 01.03.2008, 14:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
boli tam kúsky kovu?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 01.03.2008, 14:45
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Ten quadratrac nájdeš presne popísaný tu na viacerých miestach v jeep sekcii na fóre. Skús trochu pohladať, nájdeš to. A ak tam máš najazdené cez 100000km tak máš viskospojku v quadratracu po smrti. Riešenia tu takisto nájdeš. Myslím že duplicitne to nieje nutné riešiť aj tu. :wink:

Ten hukot odzadu...máš asi po smrti lamely samosvoru v diferáku a tým pádom aj ložiská koša aj hrušky, a ak to ide trochu zboku, tak pomleté kúsky kovu v oleji zobrali zo sebou aj ložisko poloosy pri kolese pravdepodobne aj s poloosou.
a este som zabudol kusi kovu som v tom "oleji "nenasiel


Sob, 01.03.2008, 14:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chce to ešte povytiahnuť poloosy a skontrolovať stav miesta kde po nich behajú valčeky ložiska. Aj to tu nájdeš. A skontrolovať stav prítlačných lamiel samosvoru či sú celé...ak vôbec máš samosvor. Aj to tu nájdeš nafotené popísané. Šlušné je najprv zistiť čo tu už je a až potom sa pýtať na to čo nenájdeš. Mne je jasné že pohodlnejšie to teda nieje. :D Neber to v zlom.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 01.03.2008, 14:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
chce to ešte povytiahnuť poloosy a skontrolovať stav miesta kde po nich behajú valčeky ložiska. Aj to tu nájdeš. A skontrolovať stav prítlačných lamiel samosvoru či sú celé...ak vôbec máš samosvor. Aj to tu nájdeš nafotené popísané. Šlušné je najprv zistiť čo tu už je a až potom sa pýtať na to čo nenájdeš. Mne je jasné že pohodlnejšie to teda nieje. :D Neber to v zlom.
No som tu new tak zistujem ako to tu funguje tak preto sa radsej pytam ako to je nemam stim moc skusenosti tak sorry ze neviem


Sob, 01.03.2008, 15:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale diesel, ved nebud zly, kazdy raz zacinal :wink:

iwko tu mas link na dieselovu story so samosvorom:

viewtopic.php?t=1651

a na ten quadratrac si otvor vyhladavanie (hore v modrom pruhu tretie zlava) a zadaj heslo quadratrac

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Sob, 01.03.2008, 17:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale ved som nebol zlý. :shock: :D Ved som radil, a radil aj hladať. Je tu toho skutočne o tom hodne a trvalo by dlho kým by sme to tu všetko povypisovali. Neni lepšie dopĺňať chýbajúce než neustále duplikovať duplikáty? :wink: Sú tu vyčerpávajúce definície pohonov jeepov s úplne podrobným vysvetlením. Iwko dúfam že si to pochopil tak ako som to myslel, teda pozitívne. Aj ked začínam si už zvykať že ma chápu vždy úplne naopak než to myslím. :-D :-D A kludne sa pýtaj dalej, je tu už dosť jeepistov čo kadečo preskákali a nerobia drahoty s knofhof ako v servisoch.

Asi by skutočne bolo fajn zhromaždiť a nalinkovať FAQ opakujúcich sa problematík. Nechce sa do toho niekomu? Preliezť to tu poctivo a zosumarizovať to trochen? Hned by som mu poslal 10 bodof. :lol:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 01.03.2008, 18:46
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Ale ved som nebol zlý. :shock: :D Ved som radil, a radil aj hladať. Je tu toho skutočne o tom hodne a trvalo by dlho kým by sme to tu všetko povypisovali. Neni lepšie dopĺňať chýbajúce než neustále duplikovať duplikáty? :wink: Sú tu vyčerpávajúce definície pohonov jeepov s úplne podrobným vysvetlením. Iwko dúfam že si to pochopil tak ako som to myslel, teda pozitívne. Aj ked začínam si už zvykať že ma chápu vždy úplne naopak než to myslím. :-D :-D A kludne sa pýtaj dalej, je tu už dosť jeepistov čo kadečo preskákali a nerobia drahoty s knofhof ako v servisoch.

Asi by skutočne bolo fajn zhromaždiť a nalinkovať FAQ opakujúcich sa problematík. Nechce sa do toho niekomu? Preliezť to tu poctivo a zosumarizovať to trochen? Hned by som mu poslal 10 bodof. :lol:
OK dakujem uz si to tu hladam aj sam len som potreboval postrcit zaregistroval som sa len dnes a nevedel som ze tu je toho toko popisane ... jeep som si kupil len minuly tyzden tak som sa hned pustil do prace lebo servisovany nebol uz asi dlho ... este ze mame auto servis inak by som musel asi lezat na zemi pod nim ... inak nema niekto nejake rozmery alebo navod ako vyrobit predny pevnostny naraznik ,,,ked budem mat udaje ostatne uz zvladnem >>>> Zatial dakujem za poradenie ;-)


Sob, 01.03.2008, 20:13
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Ale ved som nebol zlý. :shock: :D Ved som radil, a radil aj hladať. Je tu toho skutočne o tom hodne a trvalo by dlho kým by sme to tu všetko povypisovali. Neni lepšie dopĺňať chýbajúce než neustále duplikovať duplikáty? :wink: Sú tu vyčerpávajúce definície pohonov jeepov s úplne podrobným vysvetlením. Iwko dúfam že si to pochopil tak ako som to myslel, teda pozitívne. Aj ked začínam si už zvykať že ma chápu vždy úplne naopak než to myslím. :-D :-D A kludne sa pýtaj dalej, je tu už dosť jeepistov čo kadečo preskákali a nerobia drahoty s knofhof ako v servisoch.

Asi by skutočne bolo fajn zhromaždiť a nalinkovať FAQ opakujúcich sa problematík. Nechce sa do toho niekomu? Preliezť to tu poctivo a zosumarizovať to trochen? Hned by som mu poslal 10 bodof. :lol:
cauko rozobral som celi dif a zistil som ze mam prasknutu jendu lavu lemelko samosvoru no a potrebujem poradit kde to zozeniem ,, inak ked to uz robim vymenim vsetky loziska su vhodne aj tie co kupim bezne alebo tam treba nejake ine kvoli tej pridavnej gebuzine do oleja


Ned, 02.03.2008, 13:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem či je možné kúpiť len samotné prítlačné lamely alebo len celú sadu aj s trecími lamelami.

Kde nakúpiť je viacero možností:
Andrej alebo Palo-cherokee tu z fóra
Motorkár Wiezenthal v BA
asi aj ORC v BA
cez internet trebárs RDR v Prase
alebo Impexta v ZA
atd atd...

ten prídavný sajrajt je tam len kôli lamelám, ložiská s ním nič nemajú. Ak chceš meniť všetky štyri ložiská v dife je lepšie pre teba kúpiť celý kit, ktorý obsahuje aj nevyhnutnú bortiacu podložku, vymedzovacie podložky,...prípadne aj s guferom
kde kúpiť:detto ako lamely

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 02.03.2008, 13:35
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 13:51
Príspevky: 62
Bydlisko: Vrable
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Neviem či je možné kúpiť len samotné prítlačné lamely alebo len celú sadu aj s trecími lamelami.

Kde nakúpiť je viacero možností:
Andrej alebo Palo-cherokee tu z fóra
Motorkár Wiezenthal v BA
asi aj ORC v BA
cez internet trebárs RDR v Prase
alebo Impexta v ZA
atd atd...

ten prídavný sajrajt je tam len kôli lamelám, ložiská s ním nič nemajú. Ak chceš meniť všetky štyri ložiská v dife je lepšie pre teba kúpiť celý kit, ktorý obsahuje aj nevyhnutnú bortiacu podložku, vymedzovacie podložky,...prípadne aj s guferom
kde kúpiť:detto ako lamely


ok dakujem ,,, inak nema tu niekto napredaj predne struny na v8 dal by som ich do zadu lebo tam mam LPG aj tazne tak to potrebujem podvyhnut


Ned, 02.03.2008, 13:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: