Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 13:19
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Co ma za nasledok zla autobateria v Cherokeem? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
masurko píše:
ono to ide aj pomalsie? :shock: uz teraz ked som nastartoval tak zhruba prvych 5 minut ako bezal motor tak to nebrzdilo skoro vobec :-D


kua?, to fakt? Na Xaderovom sa to natlačilo len čo som zapol klučik a brzdilo no v rámci normy.

tak neviem niečo nebude asika košer


Matus ma na aute bendixa uplne hotoveho, pumpuje, pumpuje, pumpuje - proste sa tusim ani nevypne. Treba tam zamenit podtlakovy posilovac a hotovo.
Neviem ci vies Matus, ale na renixe sa pri vybiti baterky, alebo toceni startera az do mrtva, resetne pamat ECU, ta aktivna. Potom motoru chvilku trva /50 cyklov/ kym sa jeho chod ucloveci..

_________________
zelena mrdka


Sob, 13.12.2008, 1:50
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 13.03.2017, 11:39
Príspevky: 102
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať Re:
dado píše:
Co som spozoroval ja : - radenie automatu, hlavne svetla, veci okolo motora, tps ...

Upodozrieval, som : starter, kostru medzi motorom , kasnou ... Vsetko Vyriesila vymena baterky.



Ahoj, zaujal ma tento príspevok, mam v grande 5.9 62 ah baterku co sa mne osobne zda dost malo a popravde ani neviem aka je stara. Ked chcem natociť studene auto rano tak kym naskoci tak mam pretočený klučiť asi 4 sekundy a potom az skoci. A okrem toho mi dost vyrazne kolisu otáčky v aute. Ked zabrzdim napr na svetlach tak mierne rytmycky kolišu hore a dole....ked z D-cka preradím do N alebo P tak mi vyletia z normálnych cca 600 na 1200. Myslíš že aj toto by mohlo byť spôsobené tou baterkou?
Ako by si odporučil do tohto auta?

Dakujem


Pon, 18.12.2017, 0:27
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 13.03.2017, 11:39
Príspevky: 102
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Alebo skôr zanesená škrtiaca klapka? Prípadne ak máte spolahlivého automechanika v BA a okolí ktorý je fachman a má čas a chuť prosím sem kontakt.


Pon, 18.12.2017, 0:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Vojto4184 píše:
dado píše:
Co som spozoroval ja : - radenie automatu, hlavne svetla, veci okolo motora, tps ...

Upodozrieval, som : starter, kostru medzi motorom , kasnou ... Vsetko Vyriesila vymena baterky.



Ahoj, zaujal ma tento príspevok, mam v grande 5.9 62 ah baterku co sa mne osobne zda dost malo a popravde ani neviem aka je stara. Ked chcem natociť studene auto rano tak kym naskoci tak mam pretočený klučiť asi 4 sekundy a potom az skoci. A okrem toho mi dost vyrazne kolisu otáčky v aute. Ked zabrzdim napr na svetlach tak mierne rytmycky kolišu hore a dole....ked z D-cka preradím do N alebo P tak mi vyletia z normálnych cca 600 na 1200. Myslíš že aj toto by mohlo byť spôsobené tou baterkou?
Ako by si odporučil do tohto auta?

Dakujem

dado ti už ťažko niečo poradí. Ten to má už také 4 roky za sebou :smt010

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 18.12.2017, 16:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ty si nepucitelny,daj si urobit poriadnu diagnostiku a potom ries pikacoviny

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 18.12.2017, 16:02
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 13.03.2017, 11:39
Príspevky: 102
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ok asi som nepochopil funkciu fora :) tak pekne sviatky chlopi :)


Pon, 18.12.2017, 19:02
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Vojto4184 píše:
Mam v grande 5.9 62 ah baterku co sa mne osobne zda dost malo a popravde ani neviem aka je stara.


62Ah je kapacitne dosť, podstatný je stav a CCA. Sprav (daj spraviť) záťažový test. A prípadne vymeň

Vojto4184 píše:
Ked chcem natociť studene auto rano tak kym naskoci tak mam pretočený klučiť asi 4 sekundy a potom az skoci.


Tomuto nerozumie ani divá sviňa. 4sekundy točí kým naštartuje alebo 4 sekundy držíš kľäč kým vôbec začne točiť štartérom alebo ako?

Vojto4184 píše:
A okrem toho mi dost vyrazne kolisu otáčky v aute. Ked zabrzdim napr na svetlach tak mierne rytmycky kolišu hore a dole....ked z D-cka preradím do N alebo P tak mi vyletia z normálnych cca 600 na 1200. Myslíš že aj toto by mohlo byť spôsobené tou baterkou?


áno môže. Vráť sa na bod 1

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 19.12.2017, 17:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
4s toci toci toci predpokladam a potom brm.

u mna toci tak isto ale mam podozrenie na gumeny o kruzok na cerpadle v nadrzi. :smt017

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 19.12.2017, 20:51
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 13.03.2017, 11:39
Príspevky: 102
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ano tak to bolo myslene, točí hned ale naskoci az po par sekundach...nemam tú správnu slovnú zásobu :)


Uto, 19.12.2017, 21:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: