Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:22
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 PROBLEM NA NAPRAVE 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kotuče su ako nove su bez škrabnutia a ani nie zodraté , platničky derie subežne , strmene sa tiež pohibuju ako sa maju a piestik neviem nepozeral som to ma nenapadlo keď su platničky na rovnako a kapalina nikde neslzla tak som nemal dvovod to rozberať ale už aj ako sa mi bude dať tak nato mrknem , na dvore je sneh a zima , že keď som to pozeral včera tak mi zašlo za nechty :-D


Pon, 18.01.2010, 21:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 02.11.2007, 22:19
Príspevky: 304
Bydlisko: PO-UBLA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozor. pozor nove kotuce=chladene vzduchom sa nestacaju na sustruhu!!! ale kupuju sa nove, nakolko su inej konstrukcie a hrubky ako stare...

_________________
Land Rover Discovery 2, 2,5 TD5, lift 2" OME, Allamat 296, 235x85x16 Hankook MT RT03,

EX - Jeep Grand Cherokee WJ, limited 4,7 V8, QD +LPG, CB allamat 296, 2" lift, BFG AT 245x70x16, kompresor,svetelna rampa, navijak 12000lb


Pon, 18.01.2010, 22:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lumenos píše:
pozor. pozor nove kotuce=chladene vzduchom sa nestacaju na sustruhu!!! ale kupuju sa nove, nakolko su inej konstrukcie a hrubky ako stare...


Tak o tom som este nepocul, novy kupujes az ked je stary ojazdeny, alebo sa neda stocit na ninimalnu pozadovanu hrubku+ nejaka rezerva.

Kazdy vzdychom chladeny kotuc sa da normalne stocit.


Uto, 19.01.2010, 1:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale ono to už voľakto tuná riešil, alebo sa mi len zdá?

Skontroluj si snímače ABS. Čistota a prepojenie káblikami. Ak vylúčiš poruchu snímača otáčania na kolese, prehoď pneumatiky na skúšku vpredu. Pneumatiky robia divy!!! No a pri zdvihnutom kolese pozri aj na vôľu náboja kolesa. Odídeté ložisko tiež vie spestriť jazdu.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Uto, 19.01.2010, 5:48
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 28.03.2007, 15:50
Príspevky: 116
Bydlisko: PU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skús ísť na to vylučovaciou metódou.
Stále spomínaš to ABS. Tak aby ťa to nemýlilo tak ho odpoj a uvidíš.
Keď to prestane , je to ABS, ked nie pokračuj dalej.


Uto, 19.01.2010, 10:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zavada po včerajšku myslím odstranena ale aj tak neviem čo to spvosobovalo dal som dolu kolesa , brzdiče aj kotuče a všetko vystriekal čisťičom brzd a poskladal nazad výsledok je asi taký , že to bytie do pedalu zmizlo :lol:


Ned, 24.01.2010, 8:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi ma je..e XJ asi neprospieva jazda po hlbokom snehu to bitie do brzdoveho pedala sa objavilo o5 ale až po prerazení par zavejov a hrobli od cestárov , len tento krat je to citit o niečo slabšie a auto teraz robiť keď je ako snehuliakov dom :-D a na napradach kopec ladu , ako obalene drievko v nanuku , je o hubu :evil:
Mne to pripada ako keby sa po zahriati pri brzdení deformovali kotuče--- je to možne aj pri slabom pribrzdovani len sem tam na cca 6km. useku podotýkam iba pri jemnom zatlačení na pedál asi tak 10X ?


Pon, 01.02.2010, 15:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to mozne...zmeraj hrubku, ak sa este da tak stc na sustruhu, ak uz nie tak nove.


Uto, 02.02.2010, 4:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
laci73 vec sa ma tak mam doma ešte 1 no tie su v porovnaní s terajšími evidentne zodrate a na tích čo su na aute nie je ani poznať nejake to zadratie len ma ešte napadá či nemoho pri buračke dvojsť k nejakej aj keď volným okom nepozorovaťelnej deformacii abo praskline ktora sa prejavy keď sa disk zahreje :smt017


Uto, 02.02.2010, 6:48
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem co si vystrajal s tym autom, ale to ze su nove neznamena ze su dobre...je vela vyrobcov, to ze sa to podoba nemusi byt to iste. To ze sa zahreju a rozriahnu, tym zvlnia je vada materialu, alebo skor kombinacia brzdovych dosticiek a kotucov. V kazdom pripade to hod na sustruh a pretoc a uvidis ake je to krive....v pripade ze ti to zacne robit dalej, tak vyhod a kup nove, asi bude vada materialu.


Uto, 02.02.2010, 8:29
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz mal som uz pripad ked som nove kotuce dal egalizovat do sustruhu bo bili,a jednalo sa o vyrobok Bardi, a potom takato ista zavada bola odstranena, takisto ako to uz bolo pisane ze kotuc je kusok tensi a po prehriati sa zdeformoval kusok, avsak moze to robit aj zaspineny snimac ABS , skus ho vybrat a precistit a to vsetky nelen jedno, takisto aj to drazkovanie na poloosi, a taktiez to chvenie volantu pri brzdeni moze sposobovat aj vybitie niektoreho krajneho guloveho capu riadenia, a potom to jemne kmita, bolo to na mojom tak..vymenil som a prestalo..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 02.02.2010, 8:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a nebude to tak, ze ten sneh ktory sa tam natlaci zblbne snimac ABS (proste namiesto drazkovania je to suvislo obalene snehom..?) aj ked tento problem by mal po odparkovani v teplej garazi zmiznut..

ja som tento vikend tiez spozoroval problemy s brzdami po brodeni sa v zavejoch, ale neslo o kopanie alebo chvenie, ale o stratu brzdneho ucinku.. sneh proste obalil kotuce, dostal sa aj medzi kotuc a platnicku a okamzity brzdny ucinok nulovy.. stacilo len trochu viac postat na brzde, resp. popreslapovat a ocistilo sa to samo..

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Uto, 02.02.2010, 13:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
treba poriadne očistiť dosedaciu plochu na náboji. A naozaj poriadne aj na kotúči aj náboji. Sú na to také kefy na vŕtačku. Ak to bude blbnúť tak nové kotúče. Ešte prípadne zbehni na test bŕzd, tam ti zistia ktorá to robí.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 02.02.2010, 18:10
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 11.08.2009, 15:40
Príspevky: 359
Bydlisko: Sp.Nova Ves
Odpoveď s citáciou
Poslať 
stalo sa mi:po vymene zadneho oblozenia(nie za nove ale lepsie,hrubsie)a po rozstaveni samo stelovakov,aby som na to nasunul bubon mi pri jemnom brzdeni tiez klopalo ABS(zhruba ako ked zabrzdis na snehu ale podstatne slapsie)pricina?-jedno opblozenie je blizsie k bubnu ako druhe a pri dobrzdovaniu alebo pribrzdeniu chyta skor ako to druhe koleso a dostava sa do smyku, kedze zadok je dost lahky ani to nepocitis, v tom nastupuje spomynane ABS ktore sa prejavy klopanim.Pri ostrom obrzdeni som toto nepocitil.skus pozriet v akom stave mas tie samostelovaky ak jeden funguje a druhy nie tak to moze byt aj ten tvoj problem


Uto, 02.02.2010, 22:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hrozí mi NEMOCNICA takže sa k tomu tak lahko nedostanem ale ako naschval dnes cestou do ZH. to neťuklo ani raz asi sa mi zazračne jeepka opravila do rana sama :-D
PS: Zatial vďaka za rady a ak by ešte niekoho niečo napadlo nech to sem hodí :wink:


Str, 03.02.2010, 19:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: