Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 3:02
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 PROBLEM NA NAPRAVE 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bud mas gulovy cap na panhardke v prdeliii, ako pise Palko, alebo ete skus sa pozriet na gumene silenbloky na stabilizatore, bo ked su v tahu, tak na nerovnom terene to bije kov na kov, mal som to tes na mrdke, a teraz ete aj panhardku mam v tahu- spominany gulovy cap,,a tes klepe jak hovado na vymoloch a vytlkoch na ceste,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 29.09.2010, 15:40
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem to teraz odfotiť, ale je to taká ohnutá tyč, ktorá spája pravé koleso s ľavým. Na Kasni je uchytená spredu medzi nápravou a náraznikom a uchytené je to pri kolesách. Malo by to tlmiť nárazy, keď jedným kolesom sa vbehne do nejakej jamy - asi.:(

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Str, 29.09.2010, 16:33
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ta tyč je panhardka, a drží ti len nápravu na mieste ináč by ti náprava vypochodovala z auta von :-D

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 29.09.2010, 18:02
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
gadzo píše:
Neviem to teraz odfotiť, ale je to taká ohnutá tyč, ktorá spája pravé koleso s ľavým. Na Kasni je uchytená spredu medzi nápravou a náraznikom a uchytené je to pri kolesách. Malo by to tlmiť nárazy, keď jedným kolesom sa vbehne do nejakej jamy - asi.:(


pravé koleso z ľavým nespája nič :-) , tie sú spojené od výroby, pretože máš TUHÚ nápravu.

je tam ešte tyč riadenia - štuchačka a ku nej príslušná spojovacia tyč.
tie spolu tvoria taký Ypsilon. To je riadenie - aby si pomocou volantu dokázal točiť kolesami :-)
K tomuto riadeniu býva pripojený aj tlmič riadenia - taká valcová vec - jedne koniec na náprave, druhý na štuchačke.


no a potom panhardka. Tá je jedným koncom (vpravo dole) uchytená na náprave a koncom druhým (vľavo hore) na karosérii. Tá drží nápravu v priečnom smere na svojom mieste.

Ale netlmí žiadne nárazy pri jamách. To robia tlmiče.

obrázok:

http://spin.crownauto.us/cs_CZ/m/2000/j ... i-tlumeni/

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 30.09.2010, 12:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja nemam panhardky od vyroby, napravy neutekaju ale nosim v kufri lano keby nahodou
zato je vola v zadnych poloosiach (amc 20) cca 2 mm smerom k a od difu. jazdenim po nerovnostiach to dost bucha. bude to loziskami? alebo sa skor zvyknu vydrat tie vymedzovacie podlozky+tesnenie, ktore tlacia lozisko do misky?


Štv, 30.09.2010, 13:28
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2RUSTY: ty mas listove pera !!! To je uplne nieco ine
Ale skus na 5- linkovom zaveseni napravy vyhodit panhardku, ze co to spravi :-D

ad naprava - asi lozska

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 30.09.2010, 17:00
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Caute viem ze to nie je uplne k teme ale mam takyto problem: Bol som dnes v servise kde mi mali zrovnávať zadné kotúče, pretože mi to robil jeden fušer na sústruhu a neurobil to presne. Problém však nastal keď mi auto chceli dať do toho špeciálneho stroja (Bosch servis HILKA - racianska). Nemohli to poriadne uchytiť, pretože mám vraj vôlu v tom náboji kolesa. Taktiež mi kôli tomu vyskakujú kontrolky ručnej brzdy a ABS. Neviete niekto ako sa dá tento problém riešiť, koľko ma bude stáť oprava a či to je vážne? Diky moc. Mám Jeep Cherokee 2004 2.8 CRD


Pia, 01.10.2010, 12:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No chlapci maju šajnu o tomto aute v tom super servise.

Ad 1 kotúče nieje moc dobré zrovnávať, pokial máš starý zodratý aj tak ničomu nepomože.
Ad 2 najskor zmerať hr. kotúča a zistiť či nieje pod toleranciou, ak je tak bezmilosti vyhodiť.
Ad 3 ak nejaký umelec napikaču niečo spravil a skrivilo disk je v pikaču.
Ad 4 v zadu máš tuhú chrysler 8 1/4" takže náboj tam nieje žiadny len klasika ložisko a poloosa je v dife je istená C-klipom. TAkže vola v smere zatlačiť a vytiahnuť je v poriadku a je tam z výroby, takže ked niečo robiť z kotúčom tak dole a do sústruhu, nie na zmrde pre bruchoplazi ktoré maju náboj aj v zadu.

Pozdravuj umelcov, takýto odborníci dojebu viac ako opravia :evil:

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 01.10.2010, 13:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diky Andrej, ja uz neviem komu verit lebo to je banda idiotov...Toto co si napisal si vytlacim a prinesem do servisu... :D


Pia, 01.10.2010, 18:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale potom mi nejde do hlavy preco sa mi z nicoho nic rozvietili kontrolky ABS a brzdy, ked kvapalina je v poriadku...Na diagnostike mi hlási poruchu. Nejaky prerusovany signal na pravom zadnom kolese..Signal otacania kolesa ci co. A tento "odbornik" poveal ze je to tou volou v naboji kolesa. A este jedna vec, kotuce nemam vymenene lebo vraj nezohnali na moje auto..ale ze mne ani netreba menit lebosu v poriadku, len som mal na nich kopu hrdze lebo auto stalo..tak mi to zbrusili ale vidis..na pecko...


Pia, 01.10.2010, 18:11
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 23:14
Príspevky: 302
Bydlisko: Alemagne, BA, BB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne abs, ale na starom zj, zacalo sem tam svietit, az kym som nedosiel na to ze mam na prednom kolese prasknuty abs ozubeny kruzok, ale ako je to na tvojom netusim :(

_________________
OFF - `97 JEEP ZG 5.2 MAGNUM V8
ON - `05 Chrysler 300C 5.7 HEMI V8 NA PREDAJ
SUV - `14 JEEP WK2 kachle


Pia, 01.10.2010, 19:47
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
piggybank píše:
Ale potom mi nejde do hlavy preco sa mi z nicoho nic rozvietili kontrolky ABS a brzdy, ked kvapalina je v poriadku...Na diagnostike mi hlási poruchu. Nejaky prerusovany signal na pravom zadnom kolese..Signal otacania kolesa ci co. A tento "odbornik" poveal ze je to tou volou v naboji kolesa. A este jedna vec, kotuce nemam vymenene lebo vraj nezohnali na moje auto..ale ze mne ani netreba menit lebosu v poriadku, len som mal na nich kopu hrdze lebo auto stalo..tak mi to zbrusili ale vidis..na pecko...


DOPICE kurwa FIX JEBAL BY SOM TAKYCH SERVISAKOV PRIJEBANYCH !!!!


tvoje auto ma zadny snimac ABS vnutri v diferaku priamo na venci tanieroveho kola. Takze skontroluj si konektor, co ti lezie dovnutra do difu !

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 02.10.2010, 17:19
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ok dakujem chalani, pondelok rano tam idem, uz budem vediet co a jak.


Sob, 02.10.2010, 20:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi ma picne čepi ok. ,domec riadenia new , geometria new a DW stale kuva uz fakt neviem co to moze sposobovat - nepiste ze panghartka je ties new a dotiahnuta poriadne ,ako by privarena :smt017

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pia, 29.10.2010, 20:52
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetky gumy na panhardke vymenené, ale pri prejazde cez hrbol to búcha stále. Musím to zdvihnúť a pozrieť poriadne, lebo polemizovať o závade takto nemá zmysel, keďže tam môže byť naprd kopec vecí. Citeľne sa to ale zhoršuje. Zo začiatku to buchlo len sem-tam, teraz už skoro pri každom prejazde nejakou nerovnosťou. :(

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Štv, 04.11.2010, 8:07
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: