Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:53
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 223 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Ďalší
 Jazdenie na vodu 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 23.06.2009, 22:45
Príspevky: 45
Bydlisko: Skalica/Nový Hrozenkov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapci, tu je lacnejsia verzia.

http://www.ekovesnice.cz/index.asp?sect ... ail&id=304

_________________
Jeep Grand Cherokee Limited 5,2 V8, 1995, LPG


Sob, 11.12.2010, 19:37
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teraz ked nakydalo snehu,staci nosit lopatu a nahadzat sneh do nadrze.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 11.12.2010, 21:16
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
alebo vymenit pod kapotou agregat za takyto http://www.autonavzduch.cz/ a ten je naozaj dobry, co sa tyka najma pohonnej hmoty..

http://www.youtube.com/watch?v=gFbKINlX ... re=related

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 12.12.2010, 11:31
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Oron72 píše:
ja som to mal v 4,0 jeep GCH a normalne som mal spotrebu na plyne okolo 15-16l a s tym sersamom som mal 20-25l. takze horsi ako lepsie. ono to neni zas take jednoduche ako to vyzera lebo hlavne u aut s lambda sondou to spotrebu zvysuje.Je to koli tomu,ze pri elektrolize nevznika len vodik ale aj kyslik,takze do sania ide prilis vela kysliku a tym padom je zmes zla a labda to vyhodnoti ako chudobnu zmes co nasledne doplna na vstrekoch.Trochu som s tym experimentoval a viem,ze nejeky efekt to ma u starych diesloch.
Inak keby sa na motr pridal nejaky elektromotor,ktory by pomahal autu pri rozbehoch,tak by to bolo efektyvnejsie lebo pri vyrobe vodiku je obrovska strata do tepla.Je to v podstate ziletkovy varic vody.


Tu mas oblbovak na tu lambdu : http://www.jednavodu.cz/nase-nabidka/ov ... bda-sondy/

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 12.12.2010, 21:13
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik dado ulozim si to lebo sa k tomu este niekedy chcem vratit

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Ned, 12.12.2010, 21:53
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz tak ci onaaak, je to dobra vecicka,,jazdt na vodu,, alee, ako to je v zimnom obdobíí, ked vozidlo neni garazovanééé?? ta voda destilovana zamrzne , roztlaci nádobu na voduu,, takisto moze poskodit aj ten bazmek co vyvíja vodik..a sme v prdeli aj so 600€,, bo na take poskodenie sa záruka nevztahuje,,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 13.12.2010, 18:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Efendi pocuj aby nezamrzlo je najistejsi motor na vodu -parný :-D

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pon, 13.12.2010, 19:20
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
nuz tak ci onaaak, je to dobra vecicka,,jazdt na vodu,, alee, ako to je v zimnom obdobíí, ked vozidlo neni garazovanééé?? ta voda destilovana zamrzne , roztlaci nádobu na voduu,, takisto moze poskodit aj ten bazmek co vyvíja vodik..a sme v prdeli aj so 600€,, bo na take poskodenie sa záruka nevztahuje,,,


Nezamrzne. Len treba spravit roztok NaOH alebo KOH.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 13.12.2010, 21:05
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
janoP píše:
...poznám vRS chlapca, ktorý to ma urobené, stálo ho to cca 100eur, robil si to sám, vraj mu klesla spotreba cca 20%, má to do sania, v Honde Accord


Neviem ci to je ten, ale dnes sme prisli na to, ze moj kolega sa tym vazne zaobera a prave mu to stavaju. Jeho brat na tom jazdi uz 3 mesiace. Realne mu spotreba klesla o 3 l, myslim ze ma VW Sharan 1,9 TDI. Spotrebu el. prudu to ma 4 A, ale nesmie sa to pripajat priamo na baterku, ide to cez nejaky bazmek. Nemal vela casu, ale da mi info z prvej ruky ked na tom bude chodit. Okrem toho spekuluju aj vyrobu nejakych kachli, kde im vychadzaju naklady 0,5 € na den rozratane na 365 dni pre rodinny dom s plochou 120 m2.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 18.12.2010, 18:08
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Snazim sa dopatrat k pravde o pouzivani vody ako palivu v spalovacich motoroch. Narazil som na forum http://www.upramene.cz/forum/index.php a studujem ho uz 4 dni.
Osobne ani nepotrebujem jazdit autom na nejaky vodik, len sa chcem stat sebestacnym vo vyrobe el. enrgie a tepla v RD.

Momentalne som dospel k tymto laickym zaverom, ( vela diskutujucich je na tom fore uzko specializovanych odbornikov niektory robia vedecke vyskumy) :

1. je viacero systemov Joe Cell bunka (ine nazvy : Machova bunka, Ivanov vyvijac)
- jeho pdostatou je : citujem Z toho čo viem, by sa malo pri Joe Cell dariť oddeliť vodíkový katión H+ bez toho aby vznikol molekulárny vodík H2. Ak sa takýto vodíkový katión (v podstate len protón, extrémne nestabilný, citlivý na magnetické pole, reagujúci temer zo všetkým) dostane do válca a príde elektrický výboj zo sviečky tak eneria uvolnená len pri tom musí byť ohromná a následne ešte vzniknutý vodík zhorý so vzuchom na vodu, čo je tiež energeticky výdatné.

Tento H+ nazyvaju orgon plyn.

Cela zariadenie je velmi, velmi narocne na vyrobu. Napr. pouzitie nereze 316 L absolutne nemagnetickej presne stanovenej hrubky steny a rozmerov, pouzitie roznych napati a prudov, velmi presne pH vody atd. atd.
Problem je ze zatial nikto (alebo som to nenasiel) nepreukazal ze to funguje. Napriek tomu ze vznikol v CR vyskumny tym.

2.GEET - Pantone reaktor - vytvara zmes uhlovodikov, pracuje na principe zmesy napr. benzinu a vody
Nemam to este nejak prestudovane, ale je tam viacero ludi ktorym to pracuje.

3. vyvijace vodika - normalnou elektrolizou rozlozia vodik, jazdit sa na to neda pretoze vodik sa musi niekde stlacit aby mohol byt dodavany do motora.
Cize ak niekto tvrdi, ze jazdi na vodik nie je to pravda, pretoze ma pravdebodobne nejake zariadenie popisane v bode 1a 2.

Vela vlakien v tom fore su doslova ako roman kazde vsak konci rovnako, ked uz sa ma clovek docitat vysledok tak sa skupinka stvoritelov strati, uzavrie, a clovek si musi navod vydolovat zo 100 - ky prispevkov.

Okrem toho sa tam da docitat vela napadov ktore dokazu cloveka nadchnut.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 22.12.2010, 13:44
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://auto.bazos.cz/inzerat/7947206/vo ... paliva.php

tutok ten cech pise ze uspora pohonnej latky je az 60 percent,, co sa mi velmi paciii, avsakv tomto odkaze http://www.hho4cars.eu/kontakt.html zasa len 40 percent,, tak teraz mi nie je jasne ze ako to je vlastnee, ked to pracuje na stejnom principe,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 22.12.2010, 14:01
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu usporu neber podla cisiel ovplivnueje to vela faktorov, je to len marketingovy tah. Ina bude uspora pri 4,0 l motore a ina pri 0,9 l. Ak sa zacitas do toho fora co som spominal tak sa na to budes pozerat trochu inak.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 22.12.2010, 14:08
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 26.12.2010, 19:49
Príspevky: 2
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
stačí dať do googla... ale U pramene je to rovnaké ako všade inde -> dočítaš sa zhruba ako na to, potom niečo detailnejšie, ale finálny kúsok skladačky si vždy niekto nechá pre seba, alebo to proste nefunguje... Každopádne je to zaujímavá téma. A nielen vodík. Čo sa ku mne dostalo bol napr. aj Searl generator - magnet, alebo MEG - elektromagnet.... ale je toho kvantum. Z mojej skúsenosti ak chce niekto peniaze za niečo zázračne účinné je to na 90% podvrh. Totiž ten čo má doma funkčnú jednotku akéhokoľvek druhu, čuší a tají ... alebo niečo také mal a roztruboval a už nemá lebo prišli zlý ujovia a zhabali. :roll:


Ned, 26.12.2010, 20:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja sa na to pozerám ako na nezmysel a to by ste mali všetci.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 26.12.2010, 20:40
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
ja sa na to pozerám ako na nezmysel a to by ste mali všetci.


A to je chyba, bez snov sa nikde dopredu nepohnes. (navise coskoro to to budem mat priamo na dvore :wink: )

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 26.12.2010, 20:54
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 223 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: