Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:09
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 lpg 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
A o aké auto ide? Ja by som sa toho nebál. Ja LPG beriem aj ako alternatívny pohon. Prestane ísť benzín, prepneš na LPG a naopak.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 22.02.2016, 16:50
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 01.05.2013, 10:00
Príspevky: 17
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Chlapi, ak mozem vyjadrim sa k otazkam.
LPG v podobe Autoplynu nieje v ziadnom pripade "suche" palivo. Suchy je jedine priemyselny plyn (urceny do sporakov), aj to nie tak suchy, ako mysli vacsina "odbornikov".
Kvalitny autoplyn je vyrabany specialne pre pouzitie v autach (pripadne vozikoch a inych motoroch) a obsahuje rovnake aditiva ako aj benzin. Nezanedbatelne je aj oktanove cislo, lacny plyn ho nesplna, autoplyn ano.
Hlavnou zasadou je nekupovat lacny plyn, ktory v niektorych pripadoch moze obsahovat viac siry. Norma povoluje maximalne 50 mg/kg, boli zaznamenane pripady az 400-nasobneho prekrocenia. A tu je hacik. Sira hori pri ovela vyssej teplote co ma za nasledok aj fatalne poskodenie motora.
Preto kazdemu vravim: Plyn ano, ale nie hocijaky.
Ako ukazku si pozrite prilohu, ktoru je mozne dostat na cerpackach Slovnaft. Deklaruje zlozenie plynu v zmysle noriem. Kazdy si mozte vypytat na tej "svojej" cerpacke.
P.S.: Samozrejme treba mysliet aj na dalsie aspekty ako napr. vhodny vyber znacky splynovaca a serioznej montazi, spravne nastavenie. To Vam ale ponukne kazda renomovana dielna.


Pon, 22.02.2016, 16:55
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 01.05.2013, 10:00
Príspevky: 17
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Obrázok 


Pon, 22.02.2016, 16:58
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Pani sa tych aut zbavuju lebo maju vela km nalietane a treba generalkovat motor aj splynovac a velkoobjemovky ten plyn znasaju dobre -napriklad mercedes az velmi dobre a ze po case treba robit hlavu + rozvod tak to treba robit aj bez lpg ! kazdy kto jazdil alebo jazdi na vacsom objeme mu raz za cas nalozi -lepsie povedane ,vzdy si hlada prilezitost mu nalozit :-D a tym padom aj motor ma svoju zivotnost a je jedno ci bez alebo s lpg aj tak to treba potom vyservisivat. len treba kvalitny lpg system a kvalitnu montaz


Pon, 22.02.2016, 17:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Problém LPG je že nie každý sa vyhrá z nadstavením. Takých firiem čo to relevantne nadstavia je málo (najmä veľkoobjemové motory).
Skôr je problém že nie je legislatívne (alebo aspoň nebolo) ošetrené ak je nutnosť vymeniť splyňovač, alebo LPG nádrž, keďže naši úradníci vymysleli zápis týchto vecí do TP. Teda po výmene nesedia výrobné čísla a tým pádom podľa skvelých zákonov to vozidlo nie je legálne schopné prevádzky na komunikáciách. A samozrejme relevantný výklad toho nie je, okrem odbornej demontáže LPG systému, výmazu z TP a podstúpenie opätovnej tortúry z novým LPG. To sa každý nato pekne vyserie a predá auto.

Kvalita LPG je tiež niekedy diskutabilná, onehda na jeseň minulého roku Slovnaft niečo povrzal a poznám okrem seba ešte pár ludí čo začalo mať kure..sky problém z LPG systémom a končilo to prečistením systému. Mne to zrejme odrovnalo splyňovač, zatiaľ sa to nepodarilo rozbehať, len výmena filtrov nepomohla. :? A zatiaľ nebol čas odpratať auto do dielne aby sa mi nato pozreli, nakoľko ho moc nevyužívam.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 23.02.2016, 8:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
A o aké auto ide? Ja by som sa toho nebál. Ja LPG beriem aj ako alternatívny pohon. Prestane ísť benzín, prepneš na LPG a naopak.


Zatiaľ je to vo "výberovom konaní" a do užšieho výberu sa dostali hlavne Jeep XJ, ZJ a WJ (samozrejme ak by to bolo XJ-čko s tým dvaapollitrovým motorčekom, tak by to do plynu ani nešlo) potom Pajero, Pathfinder, Terracan. Záleží od pomeru cena/kvalita. Moju srdcovku Toyotku som už z cenových dôvodov z výberu vynechal.
Ešte doplním, že najradšej by som kupoval bez plynu a ten si dal namontovať nový, alebo ak už s plynom, tak s minimálnym nábehom a od na SK zabehaného výrobcu.
Montovať by som to chcel v Kriváni u Optima gas Slovakia - Jozef Krutel. (Mám nhaňho dobré referencie.)

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Naposledy upravil Stefan dňa Uto, 23.02.2016, 8:59, celkovo upravené 1



Uto, 23.02.2016, 8:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Andrej, takže ak som to dobre pochopil, aj po povinnej výmene nádrže si musíš ísť novú znovu zapísať na odbor dopravy?

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Uto, 23.02.2016, 8:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Nie, nádrž sa nezapisuje do TP. K novej nádrži len dostaneš nový štítok (ten je umiestnený na nádrži kvôli kontrole expirácie). Nádrž sa mení každých 10 rokov.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Uto, 23.02.2016, 9:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No to skús vysvetliť tým čo majú výrobné číslo nádrže a splyňovača zapísané v TP. Rád by som bol bez toho ale dnes Ti to natvrdo napíšu do dokladov pri prihlasovaní. A na STK som pár krát zažil (nie vlastné auto) že dotyčný pracovník kontroloval či je v aute to čo je v papieroch.

To že to kedysi nezapisovali hold neznamená že to tak dnes nie je. Hold jedna cesta ako dostatočne buzerovať obyvateľstvo ktoré nechce mať vozidla väčšiny.

Štefan - no to práveže neviem, aký by mal byť správny legislatívny postup.

Uvidíme čo odpíše naše slávne ministerstvo :-D

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 23.02.2016, 9:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Tak ako píše Andrej ja mám v TP(veľkom) zapísané číslo splyňovača-takže prestavba môjho LPG systému asi eé.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 23.02.2016, 9:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Kde to máš zapísané? V poznámkach?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 23.02.2016, 10:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Áno v poznámkách. Kedže sme v téme LPG tak to šupnem sem,zajtra by som sa mal stať majitelom 5,2 V8.Samozrejme najprv výmena náplni,nejaká kontrola,a potom rozhodovanie ktoré lpg a prečo.Zatiaľ som číhal jednu firmu na montáž LPG tu v okolí a tá montuje systémy od 10tich výrobcov a servisuje ich ešte viac.Mňa by ale zaujímalo ktoré zariadenie odporúčajú majitelia už namontovaných LPG systémov a prečo,napíšem len niektoré: Elpigaz,Solaris,OMVL,Lovato,BRC,Stag,Tartarini,Vialle,Prins,KME,Zavoli a existuje ich min.raz toľko a teraz ako sa v tom orientovať? :smt017 Ďakujem

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 23.02.2016, 10:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Teraz som pozeral do TP a mám tam v poznámkach typ a číslo vyparovača a číslo nádrže,čo už samozrejme nie je pravda lebo nádrž je vymenená

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 23.02.2016, 10:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Z toho zoznamu sú najpoužívanejšie asi Lovato, Prins, BRC a Elpigaz. Ja osobne mám v 5.9 BRC a som s tým spokojný. Snáď sa k tomu vyjadria aj povolanejší.

Čo sa týka TP, našťastie tam nemám nič o LPG.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 23.02.2016, 10:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ok,takže z 10tich systémov sme zúžili výber na 4,a áno máš super TP. ja som chcel vymeniť celý systém za sekvenčný,bol za dobrú cenu ale nakoľko mám tieto údaje v TP už by to bolo na černocha(polovičného)

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 23.02.2016, 10:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron