Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:31
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Filtrácia hydraulického oleja 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Nvm ci na to uz je tema alebo nie no kazdopadne som nic nenasiel
Mam moznost pravidelne odoberat pouzity hydraujicky olej v podstate zadarmo. Olej je na pohlad cisty ale ked sa necha odstat na spodku sa usadi kal.
Rad by som vedel do akeho priemeru castic by bolo dobre olej odfiltrovat aby bolo mozne ho pouzit ako palivo pripadne znovu pouzit v hydraujike.
Uvazujem nad staubou zariadenia na filtraciu v predstave mam daco take ze filter na vacsie necistoty zan zubove cerpadlo a pod tlakom z cerpadla to pustat este cez dake 3 filtre na mensie necistoty ?
Zatial to je v teoretickej rovine co na to poviete ?

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 26.07.2016, 14:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
My máme v robote čerpadlo na hydraulický olej. Taký vozík. Čerpá to a zároveň filtruje. Tie sitká čo filtrujú sú fakt jemnučké. Raz sme chceli vytiahnuť starú emulziu a zapchali sme to asi za minútu. (úplne jemnučké kovové piliny)
Dá sa s tým prečerpávať aj nafta. Bolo to ako príslušenstvo k hydraulickému lisu.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 26.07.2016, 18:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
aby bolo mozne ho pouzit ako palivo

Prelejes cez neaku handru aby nemalo co zapchat ventil.Pouzity olej sa meni za istym ucelom.Preto by som ho radsej viac nepouzival.Mozno na neaky drvic alebo menej dolezite.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 26.07.2016, 22:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ja hydralicky pouzivam na mazanie retaze na pily ale je riedky-preto zvysujem prietok na cerpadle ale do auta by som ho nedaval a ak tak miesal s naftou vo vacsom pomere nafty . A na jednoduchu filtraciu-pre mazanie retaze postacujucu staci dat do suda-jednej tretiny naukladat save handry a dole na sud dat gulovy ventil a nastavit ventil tak aby netiekol rychlo olej a potom ked je ,,prefiltrovany,, zbaveny necistot a vody a bubliniek a hustejsich zrazenin alebo ako by som to nazval tak ho nechat dlhsie postat a potom ten zvrchu pouzivat. tak som to naposledy riesil ked som bral 300litrov hydraliky z lisov. Tak ci tak hydralicky olej v piecke na olej dobre horiet nechce a ked mas patrola tak ani tomu japonskemu cerpadlu nechuti co mam informacie,ze ked ho mas do zasoby tak akurat na mazanie veci okolo domu.


Uto, 26.07.2016, 23:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Preco by nechcel horiet,zhori aj brzdova kvapalina.Treba kachle zohriat na prevadzkovu teplotu pri ktorej sa olej odparuje a horia plyny.Nie samotny olej.To by riadne kadilo.Preto po 24 hodinach sa musia kachle cistit a vybrat za cca 3 decovy pohar skvary.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 26.07.2016, 23:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
pisal som ze nechce Dobre horiet oproti napriklad takemu prepalenemu oleju. Ze hori to je jasne :)


Uto, 26.07.2016, 23:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Aaaa tak,som ta zle pochopil.Inak moje kachle sa zatial nestazovali.Nespalili len to,co som do nich nenalial :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 26.07.2016, 23:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: