Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 10:58
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 100 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Co zozerie naftovy motor? 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maco ty ficis na nejakej kvalitnej trave, aj ja chcem ... :-D
Precitaj si to este raz ... Chcel si odpoved na otazku, kolko vydrzi nafta. Dostal si ju. Chalan len konstatuje, ze skladovanim a neskorsim pouzivanim nafty, mozes dojst do konfliktu s potencionalnymi nizsim narokmi na obsah siry. (co teba samozrejme trapit nebude, to tu teraz neriesime). Nic viac ...

Jasne je tam napisane - kvalitne uzatvorene nadoby, a aj 20- rocna nafta je pouzitelna (po odkaleni).


Pon, 16.01.2012, 22:20
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ale ved dobre dobre.. rozumieme sa.. :-D na trave zatial neficim ale som posraty z toho, ze potrebujem odjazdit za rok minimalne 20 tisic km na aute ktore zere 10 litrov nafty co je zhruba 2 kubicke metre za rok a teda pri momentalnej cene skoro 3000 eur.. :shock: zacinam mat fobiu z tych informacnych panelov co su na cerpacich staniciach, kazdy vikend tam pribudaju cisla a mne sa z toho proste robi grcno.. uz som zacal okolo nich jazdit so zavretymi ocami :smt095 ...vies ake to moze mat nasledky???? :-D


Pon, 16.01.2012, 23:13
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem cim sa zivis, ale:
1. Ak auto potrebujes na kseft, malo by si na seba zarobit, potom asi nebudes riesit palivo (lebo vzdy ho v podstate zaplati zakaznik).
2. Ak to potrebujes ako presuvadlo, ale nie je potrebne priamo na vykon prace, treba sa popozerat po inom aute (bud nejaka koktavka, fabia diesel, alebo nieco s LPG).

2 auta vyzeraju ako luxus, ale v zasade su asi jedinym riesenim bodu 2.

P.S.
To nie je z mojej hlavy. Ale suhlasim s tym ...

No, studuj
edit - no vidim, ze toto uz mas precitane viewtopic.php?t=2028&highlight=lpg+diesel

Tak aspon toto http://www.rasol.sk/vyskum.html


Pon, 16.01.2012, 23:19
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..problem 1: auto si na seba nezaraba, :(
..problem 2: na svoj ucel mi je mala aj A6 Avant aj oktavka atd. odhliadnuc od nepouzitelnosti na nespevnene cesty a uz vobec nie mimo cesty..
..problem 3: dve auta mi nic neriesia lebo stale vozim tolko co do vyssie spominanych aut nevlezie :-D
potrebujem jazdit s navarou.. mozem uvazovat o bratovi nissan frontier benzin+LPG.. LPG pojde hore priamoumerne s benzinom.. spotrebu benzinoveho frontiera odhadujem na aspon 18 litrov LPG.. co je ako 9 benzinu alebo cca 10 nafty.. takze spotrebou by som bol na tom istom.. akurat ze LPG sa rovnako tyka ropna kriza a okrem ropnej krizy takmer zhodne prichadza aj ta plynova takze CNG je v klube.. ale to uz rubeme riadne OFF TOPIC asi.. takze skladovat naftu je OHUBU, fritak mi Komon Rejla zlikviduje raz dva tri a nafta bude taka draha ze sa na to rovno mozem vysrat alebo zacat viac zarabat..


Pon, 16.01.2012, 23:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 02.09.2012, 17:02
Príspevky: 17
Bydlisko: Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
Neviem co za stado slonov by si musel chovat aby si mal dost hovien na vyrobu plynu.


1MW vyvinuty bioplynom treba 5400kg hovien za 24 hodin :-) hod si to do trojclenky :-)

_________________
Y-60 naleštená bábika


Ned, 23.09.2012, 23:45
Profil ICQ
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Alebo naftu ma na kseft, resp. z kseftu :D Skor mi to tak prislo...

_________________
Obrázok


Pon, 24.09.2012, 9:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maco píše:
..problem 1: auto si na seba nezaraba, :(
..problem 2: na svoj ucel mi je mala aj A6 Avant aj oktavka atd. odhliadnuc od nepouzitelnosti na nespevnene cesty a uz vobec nie mimo cesty..
..problem 3: dve auta mi nic neriesia lebo stale vozim tolko co do vyssie spominanych aut nevlezie :-D
potrebujem jazdit s navarou.. mozem uvazovat o bratovi nissan frontier benzin+LPG.. LPG pojde hore priamoumerne s benzinom.. spotrebu benzinoveho frontiera odhadujem na aspon 18 litrov LPG.. co je ako 9 benzinu alebo cca 10 nafty.. takze spotrebou by som bol na tom istom.. akurat ze LPG sa rovnako tyka ropna kriza a okrem ropnej krizy takmer zhodne prichadza aj ta plynova takze CNG je v klube.. ale to uz rubeme riadne OFF TOPIC asi.. takze skladovat naftu je OHUBU, fritak mi Komon Rejla zlikviduje raz dva tri a nafta bude taka draha ze sa na to rovno mozem vysrat alebo zacat viac zarabat..
kup sharana s haldexom a mas miesta a aj spotrebu ja mam 5 st automat a zerie 7,2 nafty aale us som jazdil aj za 5,9 ale to som chodil ako dieta a o priestore neni rec

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Pon, 24.09.2012, 20:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ty mas sharana 4motion, diesel, automat?......

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pon, 24.09.2012, 20:52
Profil
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam doma cca 25l prepaleneho oleja len neni to fritak a išiel som hladať odpoved či to po prefiltrovaní možem liať to Toyky alebo zohnať origilan fritak lebo že ten je lepší ale podla toho čo soms a tu dočítal tam možem vpodstate liať akýkolvek olej :-)

_________________
Ja a slovenčina :-)
Toyota LC 61


Ned, 11.11.2012, 17:57
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Poslať Re:
Kmoter píše:
Mam doma cca 25l prepaleneho oleja len neni to fritak a išiel som hladať odpoved či to po prefiltrovaní možem liať to Toyky alebo zohnať origilan fritak lebo že ten je lepší ale podla toho čo soms a tu dočítal tam možem vpodstate liať akýkolvek olej :-)

No len nie motorový. Ja jazdím na fritovaci z restiky a pohodka. Len je tam taká tá nevýhoda že sa dá s tým jazdiť len v lete, resp v teple. Ešte nejakú náhradu na zimu a sme za vodou.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Štv, 02.05.2013, 10:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 100 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: