Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:00
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 100 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 Co zozerie naftovy motor? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
supik píše:
visby píše:
je kerosin dostatocne mastny? taktiez by ma zaujimalo ako to ovplyvni teplotu vzplanutia...

v kazdom pripade ma to zaujima, do zimy sa to moze hodit;-)


..treba primiesavat nafticku, je suchy a tak ako pise jenki nove motory lubia mastnejsiu stavu ;)


zajtra odtestujem 20/20 litrov zmes kerosin/nafta a napisem jak to islo

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Sob, 03.12.2011, 20:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
myslim ze patrol 3.3 si s pomerom 1k1 hravo poradi a ked ho mas viac tak si odloz na krute zimne starty pomaha to na zaparafinovane filtre.

jedine coho by som sa pri petraku bal je jeho suchost tj aby nepridrel cerpadlo . ale pepe ty mas tusim radove cerpadlo to by to mohlo prezit.

btw mate nejaky dobry zdroj na toto palivo? piste kludne aj do PM.
u nas na Jurki pumpe kerosin nevedu. :(

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Sob, 03.12.2011, 23:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
myslim ze patrol 3.3 si s pomerom 1k1 hravo poradi a ked ho mas viac tak si odloz na krute zimne starty pomaha to na zaparafinovane filtre.

jedine coho by som sa pri petraku bal je jeho suchost tj aby nepridrel cerpadlo . ale pepe ty mas tusim radove cerpadlo to by to mohlo prezit.

btw mate nejaky dobry zdroj na toto palivo? piste kludne aj do PM.
u nas na Jurki pumpe kerosin nevedu. :(



tak test prebehol uspesne výkon stupol odhadom asi o 20 percent
a dymovnica Patrol zrazu dymil o polovicu menej :-)

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Ned, 04.12.2011, 20:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A to ešte po čase zistíš, že máš čistejší motor (menej karbónu) a keď sa vyrovnáš s tým pocitom, tak aj spotreba by mohla byť nižšia.
Len pozor teraz v zime, aby si tam nemal primiešaný aditív proti kondenzácii vody (kvapalina I ) lebo s touto kvapalinou nesmie auto stáť bez prevádzky, inak sa zadrbú filtre takým "sopľom" keďže tá kvapalina na seba viaže veľmi silno vodu (aj tú. čo si mal v nádrži predtým, aj tú z nafty).
Napíš do PM akú špecifikáciu má petrák (pl7 alebo JET A...).

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 05.12.2011, 15:45
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a este malickost: kde a za kolko eur je tento letecky petrolej k zohnaniu?? a co RD28?? je to z pohladu tohto paliva stary motor alebo novy?? schrume to?? dik


Pon, 05.12.2011, 16:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RD28 tiez v poho aj ked cerpadlo je uz rotacne nevidim v tom ziadny problem.

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Uto, 06.12.2011, 0:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maco píše:
a este malickost: kde a za kolko eur je tento letecky petrolej k zohnaniu?? a co RD28?? je to z pohladu tohto paliva stary motor alebo novy?? schrume to?? dik


s dodavkou ti neviem pomoct, neco malo mam a to budem miesat od jari s olejom . pravdepodobne 10 litrov oleja ku litru petraku

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Uto, 06.12.2011, 13:38
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
Koník
...riedidla slivku indulonu a macky by som nechal v talone az do doby kym pride ta ropna kriza...


no tak to zacnime riesit lebo ta ropna kriza prave prichadza a vo velkom style.. netvrdim ze indulonu alebo slivku ale nieco na co budu nase masiny jazdit lebo ja sa svojej vzdat nechcem a neviem ci sa mi bude chciet tam namontovat nejaky elektromotor a tahat za sebou 3tonovy prives ako akumulator..

btw: tento rok benzinik 1,70 EUR a nafticka minimalne 1,60.. o desat rokov (co ubehne ako voda) bude liter nafty od 3 do 5 EUR za liter.. aaaa to uz bude vazny problem.. tych problemov sice bude viac ale v tejto teme nas zaujima skor to ako z toho sena vyrobit nieco co bude ochotny zozrat stary odolny hladky diesel motor s radovym cerpadlom ale aj chulostive CRDcka CDicka DCicka CRDicka a ine TDicka.. [/quote]


Pon, 16.01.2012, 16:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maco píše:
Citácia:
Koník
...riedidla slivku indulonu a macky by som nechal v talone az do doby kym pride ta ropna kriza...


no tak to zacnime riesit lebo ta ropna kriza prave prichadza a vo velkom style.. netvrdim ze indulonu alebo slivku ale nieco na co budu nase masiny jazdit lebo ja sa svojej vzdat nechcem a neviem ci sa mi bude chciet tam namontovat nejaky elektromotor a tahat za sebou 3tonovy prives ako akumulator..

btw: tento rok benzinik 1,70 EUR a nafticka minimalne 1,60.. o desat rokov (co ubehne ako voda) bude liter nafty od 3 do 5 EUR za liter.. aaaa to uz bude vazny problem.. tych problemov sice bude viac ale v tejto teme nas zaujima skor to ako z toho sena vyrobit nieco co bude ochotny zozrat stary odolny hladky diesel motor s radovym cerpadlom ale aj chulostive CRDcka CDicka DCicka CRDicka a ine TDicka..
[/quote]


ja to budem riesit bezne jazdenie mesto , elektromobil, občasné offroad jazdenie nafta / friták

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Pon, 16.01.2012, 17:34
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vsetko co je mastne ...
Fosilne paliva, rastlinne oleje, mast zo zvierat (neriesme nejake kacirske otazky, ze zviera v motore ..)..

Ze mast ? Skoda, ze uz petoTN nema cas na forum, by vam vedel povedat, ako kacacia mast skoro roztrhla jeden nemenovany (moderny) motor, a museli ho bleskovo zhasnut. Grady jak svina ... :-D (nejak bleskovo tam vystupali otacky, chlapi to nepredpokladali ....).

Hovorim o profi-upravcovi ... (clovek sa venuje vyhradne tomuto).

V starsej teme je tu mozne najst ako sa Pejo zaoberal motorom kombinacia diesel+LPG.

Dnes som cital, ako nejaky roztok alebo olej z marisky dost uspesne zatocit s nejakym hnusnym rakovinotvotnm nadorom (doktori cumeli jak vyorana mys), chlapi ma o poznanie mensie bolesti, rana sa hoji (dve diery v hlave original od nadoru).
Necudoval by som sa, ked je mozne z marisky (premyselnej), robit zateplovacie materialy, rohoze, stravu (nieco sa z toho konzumuje), ak by zbastlili aj olej .. :-D (ale vydatnost tejto rastliny sa asi nevyrovna slnecnici ci repke).

Posledny odsek bol na odlahcenie ...


Naposledy upravil finder dňa Pon, 16.01.2012, 20:09, celkovo upravené 1



Pon, 16.01.2012, 20:02
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ked mas tu moznost tak je to fajn.. pre mna je to nerealne.. sice nejazdim - nepotrebujem jazdit tazky offroad ale potrebujem velke auto ktore zvladne aj nejake lesne a ine pristupove cesty.. a co s tym?? to elektromobil nezvladne.. a nasralo by ma keby mi dosli baterky..


Pon, 16.01.2012, 20:06
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Elektro. Pises 10 rokov. Prave ma napadlo, ako sa chalani bavili v diskusii o tej skode oktavia som pastol vedla.
Tiez kritizovali slaby dojazd.
A tiez povedali, kde su baterky mobilov teraz a kde boli 4-5 rokov dozadu.

Za 10 rokov ten elektro-pohon z hladiska vydrze baterii mozno ani nebude nerealny. (otazka znie, kolko eur minies na ich nabitie, a ako to bude vyzerat v prepocte na vtedajsiu cenu benzinu/dieslu na 100/km..).


Pon, 16.01.2012, 20:12
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no presne tak.. a preto mna napadla takato volovina.. ako dlho sa da skladovat nafta????? rozmyslam ze by som kupil teraz nejakych 20m3.. to by mi malo cca stacit na 10-15 rokov.. a mozno aj viac ked sa uskromnim..


Pon, 16.01.2012, 20:56
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maco píše:
ako dlho sa da skladovat nafta????? .

Vraj - dokial ti ju niekto nenajde, potom sa strati okamzite a sama od seba :smt121

Tyzden dozadu som bol v servise, zacital som sa do pohodeneho casaku, nejaka teta (od olejov, uz neviem presne), sa tam vyjadrovala na temu olejov aj nafty, a bolo tam nieco v zmysle, ze ak su zachovane podmienky pri skladovatelnosti (uzatvorene ciste nadoby), nic sa nedeje. (ani pri vykyvoch teplot).
To bol test dokonca vykonavany niekde na statnych rezervach, kde musia tieto rezervy vydrzat min. 5 rokov.

To co popisovala ta teta v podstate koresponduje z nizsie citovanym clankom.
------
Dobu skladování nelze stanovit jen na základě fyzikálně-chemických změn, ale je třeba zvažovat i další hlediska. Pokud je skladována letní nafta (druh B), může být spotřebována jedině v letním období, protože při teplotách pod 0 °C ztrácí provozní schopnost, naproti tomu zimní druh (F) lze použít celoročně, přechodový druh (D) v létě a v jarních a podzimních přechodných obdobích. Další hledisko je, bude-li dnes vyrobená nafta za delší dobu splňovat požadavky budoucí normy. Již dnes známým omezením bude obsah síry, který nyní může být až 50 mg/kg, ale od 1. 1. 2009 se bude smět používat pouze nafta s obsahem síry nejvíce 10 mg/kg. Protože se chystají další změny evropských norem pro automobilivá paliva, může dojít v krátké době i k dalším omezením, např. se má snížit limit pro polyaromatické uhlovodíky.
Pokud jde o fyzikálně-chemickké změny dnes vyrobené nafty v průběhu delšího skladování, velmi záleží na tom, aby sudy před plněním byly naprosto suché, tj. aby v nich nebyly ani stopy vody, a také na tom, jsou-li to sudy lehké ocelové nebo pozinkované. Do pozinkovaných nesmí přijít nafta obsahující methylestery mastných kyselin (směsná nafta nebo bionafta). Velmi významné pro skladovatelnost v sudech je, jestli mají zátku a těsnění, které zaručí hermeticky těsné uzavření. Pokud ano, pak žádné fyzikální změny (v tom smyslu, že by se něco ztrácelo) neprobíhají. Mohou ale probíhat změny chemické, na konci kterých vzniknou v naftě kaly. Jsou to nerozpustné látky organického charakteru, velmi komplikovaného chemického složení, vytvářející sediment. Ten je třeba před použitím odstranit, aby neucpával palivový filtr. Chemické změny lze zpomalit stabilizací nafty, což se provádí přidáním přísady.
Při skladování za výše naznačených příznivých podmínek by nemělo dojít k žádným změnám ani za několik málo let. V praxi jsem se setkal s případem, že byla nafta skladovaná ve sklepě a po oddělení vzniklých kalů byla spotřebována ještě po asi dvaceti letech. Za nepříznivých podmínek skladování v netěsných sudech, které nebyly suché, se mohou objevit rez a kaly už velmi brzy.
Je zřejmé, že v dnešní době probíhající ekologizace ve všech oblastech bude doba skladování omezena především morálním zastaráním produktu. Proto ani v případech povinného skladování pohotovostních zásob se nelze při stanovení intervalu jejich obměny řídit jen podle změn fyzikálně-chemických vlastností, ale musí být přihlíženo i k budoucím požadavkům na kvalitu. Citováno: Vladimír Matějovský - petrol.cz


Pon, 16.01.2012, 21:14
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cely clanok je obchodny trik.. lebo kazdy normalny clovek uz teraz vie, ze cena uz rozhodne dole nepojde ale uz len a len hore a to raketovym stylom.. takze su tu uz obavy ze sa niekto ako ja :-D bude chciet predzasobit.. kvalita nafty je pre motor dobra aj teraz a co sa tyka emisnej kontroly napr za 5 rokov tak to je v pohode lebo mesiac pred emisnou budem naftu kupovat a po emisnej si zas budem tankovat svoju.. ČI??? toho by som sa nebal.. mna to zaujima skor z toho pohladu ci sa nejak za 10 rokov statia v cisterne nebude nejak menit - chemicky a fyzikalne.. btw: kto ma na predaj 10 - 20 kubikovu cisternu ??? :-D


Pon, 16.01.2012, 21:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 100 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: