Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:28
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalší
 LPG 

Ak by bola moznost jednoducheho procesu legalizacie LPG, namontovali by ste ho?
Ano 84%  84%  [ 132 ]
Nie 16%  16%  [ 25 ]
Celkom hlasov : 157

 LPG 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:16
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať LPG
Rad by som s odstupom casu znovu otvoril temu LPG. Skuste sem napisat pre aj proti, ako je to s legalizáciou, pripadne skusenosti s policiou a podobne. Kde nechat namontovat, ake nadrze, kam splynovač, kam hrdio nadrze a aku velku nadrz.

_________________
HUMMER H2
VW Touareg V6
KVF 750 BF


Str, 20.12.2006, 12:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No z mojho pohladu asi čo najväčšiu nadrž aj ked zaberá priestor v kufri ale na 73-75l plynu prejdem cca okolo 450km a nemusím tankovať každú chvílu. Chlpatý zatial no problemo kontorlovali iba raz. :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 20.12.2006, 12:36
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak by vznikol nejaky zakon, ktory by montaz LPG nepokladal za zasah do konstrukcie vozidla, tak by som si ho nechal ihned zlegalizovat. Momentalne nan nemam papiere. Len certifikat platny v ramci krajin EU, kde LPG nemusi byt zapisany v TP. Ten nosim stale zo sebou - aspon nieco.
Nadrz mam 90l zmesti sa donej 78 l LPG. Dojazd cca. 500 - 580 km. Vyvod na cerpanie mam pod naraznikom aby ho nebolo vidno. STK v pohode. Keby nieco tak staci vymonotvat splynovac von.(10 minutova zalezitost) Do kufra mi za tych 12 rokov co jazdim nikto este nepozeral.
Zeleny...neviem ako inde, u nas to maju prave zeleny montovane v neschvalenych typoch. Tak ze pri kontrole su ticho.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 20.12.2006, 13:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Trochu mě překvapujete,že se zabejváte nelegálnní montáží LPG. Mě příjde,že tohle bylo za dob Š120 a žigulíků.
Ikdybych se rozhodl pro plyn,tak by mě ani nenapadlo to dělat na černo.Navíc LPG do vztřiků snad ani bez odborný montáže nejde.

Jinak kolega měl ve svejch bejvalejch dvou XJ nádrž místo rezervy,na stojáka a rezervu měl venku na držáku.Takže prostor v kufru se mu nezměnil. Teď má Explorera,tam je nádrž taky místo rezervy,v podlaze pod kufrem. Rezervu zatím nevozí ale chce tam dát jen malou dojezdovou a stejně,jako jí má Cherokee.

Vše legálně zapsaný v TP. :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 20.12.2006, 13:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hej Harley ale akosi u nas to nejaka mudra hlava vymyslela tak ako to je všade inde nemaš problem prerobiť auto na plyn len u nas je lobby a jednoducho ofic cestou to nejde normalne. A to sa hovorí že sa ma legislatíva a zakony prisposobovať :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 20.12.2006, 13:43
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som uz davnejsie napisal, ze keby niekto z vlady inteligetny, tak by z toho tazili vsetci ...
- montazne dielne pri montazi aj pravidelnych kontrolach
- ludia na uspore
- stat sa moze hrdit ekologiou
- statu, resp. vodicov sa nejako nedotknu ropne krizy (myslim nejako extra)
- stat zarobi aj na dph pri montazi aj spotrebnej dani pri palive
- a mozno som este na nieco zabudol ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 20.12.2006, 13:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aha,Andrej,nějak mě nenapadlo,že jsou mezi našema zeměma takovýhle nesmyslný rozdíly. :roll: No,my máme taky pěkný "specialitky",který jsou jen u nás :roll: :wink:
To je potom jiná a už chápu tu debatu.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 20.12.2006, 14:09
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 20:11
Príspevky: 96
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Aha,Andrej,nějak mě nenapadlo,že jsou mezi našema zeměma takovýhle nesmyslný rozdíly. :roll: No,my máme taky pěkný "specialitky",který jsou jen u nás :roll: :wink:
To je potom jiná a už chápu tu debatu.

Pri cestovaní v zahraničí som si všimol že splynovače majú vo vela autách (BMW 7, Audi A8 ......), v nemecku je to normálne legálne auto keď si doveziem sem tak tuna sa to musí vymontovať lebo to nespĺňa naše slovenské normi. Tak podla nás celá západná európa jazdí s nebezpečnými autami.

_________________
LAND ROVER DISCOVERY ESQUIRE 300TDI Automat


Str, 20.12.2006, 15:40
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Richard B píše:
Pri cestovaní v zahraničí som si všimol že splynovače majú vo vela autách (BMW 7, Audi A8 ......), v nemecku je to normálne legálne auto keď si doveziem sem tak tuna sa to musí vymontovať lebo to nespĺňa naše slovenské normi. Tak podla nás celá západná európa jazdí s nebezpečnými autami.


Tak, tak presne takto to mam montovane ja. Auto sa odviezlo do Polska na odbornu montaz z cerifikatom o ktorom som pisal. Doviezlo sa na Sk a nas statny aparat poslal predchadzajuceho majitela s tym certifikatom do riti. :roll:
Montaz je urobena fakt perfektne. Za 5 tokov pouzivanie ziadna zavada. (az na ten studeny vzduch, ktory saje cez sportovy filter, a tym padom ma na volnobeh nepravidelny chod, pokial sa motor fakt poriadne neohreje)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 21.12.2006, 12:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A čo by ste chceli od tých povalačov,čo hovno robia a ešte vačšie vedia :evil:


Štv, 21.12.2006, 15:51
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
- stat zarobi aj na spotrebnej dani pri palive

Tymto ani nestras. LPG nema spotrebnu dan. (ak si nemylim druhy dani :oops: )Je to odpad z vyroby benzinu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 21.12.2006, 17:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čo mi viemš čo sa urodí vo ficickovej hlave nikde nieje povedane že sa to niekedy niečim nazaťaží najme ked budu chýbať peniaze. Postup je jednoduchý, najprv hromadne povolíme LPG a po nejakej dlhšej dobe uvalíme nato daň a hotovka, zarobí par súkromníkov a potom štat :-D

Kua ale by som bol sviňa politik čooo len ma :smt143

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 21.12.2006, 17:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
My ropáci našťastie nemáme vaše problémy. :D CNG je nezaujmavé tak sa zdržiavam hlasovania. :smt033

PS:A viete o tom, že benzín bol pôvodne odpad zo spracovania ropy pri výrobe petroleja? :lol: :P

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 21.12.2006, 17:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
A viete o tom, že benzín bol pôvodne odpad zo spracovania ropy pri výrobe petroleja? :lol: :P


No jo lenže vtedy nevedeli čo je to poriadny motor, tak boli len bazmeky čo šli na ten diesel :-D A vidíš ten odpad nejako lepšie vonia ako to čo mate vy :smt129 a konečne aj nejaký ten šumný motor sa dal urobiť :smt125

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 21.12.2006, 18:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
No jo lenže vtedy nevedeli čo je to poriadny motor, tak boli len bazmeky čo šli na ten diesel :-D


Práveže vedeli. :? Preto Rotschildovci skúpili patenty na dokonalý parný motor a začali tlačiť ten hnusný spalovací grc čo zaprasil celú planétu, len preto, že investovali do spracovania ropy.

Mimochodom viete aký motor mal stroj, ktorý ako prvý prekonal 200km/h?

Alebo že parný motor vôbec nepotrebuje prevodovku?

A taký spalovací motor, ktorý má porovnatelný priebeh krútiaceho mometu ako parný, ešte nevyrobili.

Pod parným motorom si netreba predstavovať nejaké čmudiace monštrum, do ktorého treba kydať koks. Generovanie pary môže byť pokojne na princípe hypermoderných palivových článkov. Lenže ropy je stále dosť a je to tlačiareň na doláre...tak sa ešte načakáme. :twisted:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 21.12.2006, 18:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: