Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:50
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Ďalší
 LPG 

Ak by bola moznost jednoducheho procesu legalizacie LPG, namontovali by ste ho?
Ano 84%  84%  [ 132 ]
Nie 16%  16%  [ 25 ]
Celkom hlasov : 157

 LPG 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teda 95 litrový toroid som ešte nevidel, do grandov WJ dávajú namiesto rezervy tuším 70 a 80 litrové a aj to už dvíha podlahu kufra čiže pôvodný dekel na rezervu ostane v lufte. Ta 95ka to už musí byť dosť vysoké...ale ja som názoru čím vaščia tým lepšie..koho by bavilo každých 200km chodiť tankovať? :roll:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 15.04.2010, 10:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu som našiel nejaké nádrže aj s rozmerom:
http://translate.google.sk/translate?hl ... sizes.html

Osobne ma zaujala "vertikálne toroidná" 88L. Do Pajera II by som ju vedel dať namiesto šiestej sedačky nad blatník. To by bolo super riešenie! Kufor by zostal zachovaný, len by som demontoval jedno núdzové sedadlo. A plnenie by mohlo byť cez benzínové veko nádrže - je na ľavej strane.

Ešte som objavil toto:
http://translate.google.sk/translate?hl ... tanks.html
Sú tam už spomínané "podvesné" nádrže. V texte som sa dozvedel, že je možnosť dvoj aj troj kombinácie nádrží. Mám nad čím uvažovať. :?

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 15.04.2010, 10:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to ale budeš musieť nejakú konštrukciu vyrobiť na čo tú nádrž posadíš, myslím že tam sa už boky mierne zužujú tak aby bola kolmo tá nádrž

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 15.04.2010, 11:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martinoff, si šikula, tie stránky sú super (aj nejaké bodíko/hviezdičky som sa snažil pridať), preklad od Googlu už menej :-D ale to neva, hlavne, že máme info. Tak nejak to totiž mala tá Vitarka, dve podvesné, ako tužky... a na tom základe by som (ak sa zadarí) chcel pošpekulovať nad krátkym Pajerkom...aj keby som benzínku zredukoval. Uvidíme.
Každopádne, dobrá práca.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 15.04.2010, 11:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vďaka Jenki. :D Ten preklad je fakt "googlovský" :-D . Tie podvesy ma tiež zaujali, ale pre mňa to bude alternatíva iba bez zmeny benzínovej nádrže. A ešte neviem ako to vyzerá pod pajerom celkovo s miestom. Ak má niekto fotku dlhého Pajera zo spodu (celkový pohľad), mohol by to sem šupnúť.

Takéto sú rozmery pre vertikálnu toroidnú nádrž:
Obrázok

Nutnosťou by bola konštrukcia, ale na spodu by sa dali spraviť odkladacie priestory na haraburdy a celé to zakrytovať . Bol by z toho kus nábytku v aute :-D .

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 15.04.2010, 11:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak nejak som to myslel, na šírku nádrže dorobiť v úrovni hornej hrany podblatníka nejaký podstavec a na to šupnúť nádrž...kúsok odtiaľ máš aj tankovací otvor takže to môžeš mať pod jedným viečkom aj tankovanie benzínu aj LPG...ja to tak mám na jeepke, vedľa benzínového hrdla len taká malá dierka so závitom, tam našróbujem nástavec a už sa aj tankuje

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 15.04.2010, 11:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
to ale budeš musieť nejakú konštrukciu vyrobiť na čo tú nádrž posadíš, myslím že tam sa už boky mierne zužujú tak aby bola kolmo tá nádrž


A musela by byť tá nádrž kolmo? Keby kopírovala sklon boku ušetrilo by sa miesto a výpustný ventil by bol tiež dole aby sa vyprázdňovala úplne? Sú to zatiaľ len úvahy.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 15.04.2010, 11:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LPG nádrž nemá výpustný ventil a či môže byť naklonená neviem, záleží asi od konštrukcie, tam vnútri by totiž mala byť od multiventilu až na dno rúrka cez ktorú je odoberaná kvapalná fáza LPG, keď sa to nakloní možno že nevyberie až do dna..a.j valcové nádrže musia byť montované v presne určenej polohe, nemôžeš ju napríklad dať tak že multiventil bude navrchu...trebalo by to zistiť z nejakých technických údajov k nádrži ako môže byť montovaná
V každom prípade ten podstavec k toroidu na stojato je robený tak že sa montuje vo vodorovnej rovine a nádrž drží potom tá pásková obruč k držiaku. Keď sa to dá šikmo budú tam pôsobiť iné sily ako len kolmo k držiaku. To by som sa radšej poradil s odborníkmi a potoms i pripravil nejakú montážnu plošinku kde sa to celé namontuje

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 15.04.2010, 12:00
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.08.2009, 9:31
Príspevky: 185
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toroid mam pod autom namiesto rezervy nie v kufri...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Akurat to tankovacie hrdlo som uz prelozil, lebo po akcii v Brezne som ho ohol...
Omerat mozem, ked prestane prsat, lebo nemam garaz tak sa neda lahnut pod auto...
Ved kto bude na Tisovci moze mrknut...

_________________
Vaya con dios
Tito


Štv, 15.04.2010, 12:09
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tito: benzínovú nádrž máš kde? pred nápravou?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 15.04.2010, 12:15
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.08.2009, 9:31
Príspevky: 185
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ufff netusim tazka to otazka na IT admina :)
Ale pravdepodobne ano asi niekde pod zadnymi sedadlami, sudim podla trubky od benzinoveho tankovacieho hrdla...

_________________
Vaya con dios
Tito


Štv, 15.04.2010, 12:20
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.05.2009, 9:27
Príspevky: 135
Bydlisko: Vyšný Slavkov východ Spiš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
4runner ma nadrz pred napravou a dost trci pod ramom za napravou ma rezervu namiesto ktorej davaju plyn a rezervu davaju na zadne dvere

_________________
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk


Štv, 15.04.2010, 14:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak už som absolvoval konzultáciu ohľadne plynu v Pajere II 3,5 V6 Wagon. Keďže sa jedná o individuálnu prestavbu, vyskytlo sa zopár problémov, ktoré však páni v Hlohovci promptne riešia. Umiestnenie nádrže bude v kufri, len ešte neviem ako presne. Zostal som pri 3 variantách:
1. Na boku nad blatníkom:
Obrázok
Táto verzia sa mi najviac pozdáva. Vyžaduje si výrobu nosnej konštrukcie. Ešte nevieme čo by na to povedal revízny technik, ktorý bude prestavbu schvaľovať.

2. Toroidná na dne kufra - spravil by som nad ňou druhé dno na spôsob spacej úpravy. Bolo by to vysoké asi 32 cm.

3. Na šírku kufra za sedačkami:
Obrázok
Aj pri tejto verzii zostáva v kufri ešte stále dosť miesta

Na fotkách je použitá 80 litrová nádrž. 100 litrovú zrovna nemali, ale dĺžkou je zhodná, priemer má o 5cm väčší.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Sob, 01.05.2010, 11:46
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.02.2010, 0:01
Príspevky: 222
Bydlisko: Mojmírovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A nezistoval si nic okolo toho ci mozu byt dve nadrze?
Stale ma mata moznost dat dve 50l po stranach nad blatniky, ale tiez si neviem predstavit ako je to poprepajane, a ako by to vobec fungovalo. Ale montaznici by mohli mat nejake aspon teoreticke skusenosti.
Aj ked viem ze pre nich je jednoduchsie dat jednu a bez problemov, ako nieco vymyslat a spekulovat.

_________________
Tajomstvo pohody spočíva v umení neznepokojovať sa hluposťami.
Zatial sa ucim, citam, sledujem.
Tak po marnom hladani Pajera3,5V6 som skoncil pri Patrole Y61 3,0DDTi


Ned, 02.05.2010, 9:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dve nádrže nie sú problém. Ale predražuje sa to - 2x nádrž + 2x hadice + 2 x robota okolo nádrží a hadíc. A moc s tým nevyriešiš, lebo 50l nádrž má skoro rovnaký priemer ale je o dobrý kus kratšia.
A to som zvedavý ako to dopadne s tou montážou nad blatník. Mala by vraj vydržať nárazové preťaženie 20G.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 03.05.2010, 8:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: