Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:50
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Auto na vodu? Jazdí to 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.11.2007, 20:49
Príspevky: 113
Bydlisko: KYSUCE
Odpoveď s citáciou
Kuknite sa na toto:
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/ ... di-to.html


Pon, 24.11.2008, 10:29
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 12.09.2008, 7:07
Príspevky: 165
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
BOMBA NAPAD, lenze toto mu nikto neschváli, podrazia mu nohy.
Lobing ropných spoločností je strašná vec
Ja už dva roky s mojím partnerom robím na plazmovom horení, a to sú nepredstaviteľné tortúry. Takého prevratné nápady TÍ HORE nemajú radi

_________________
Nissan PATROL GR Y60
Patrol je PATROL


Pon, 24.11.2008, 10:32
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.12.2006, 14:31
Príspevky: 76
Bydlisko: nove zamky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale nedrístaj, prosím ťa, však sa pozri kde sa nachádza väčšina zásob ropy. kto z civilizovaného sveta by sa nepotešil, keby ju už nemusel kupovať od arabských šejkov. bohužiaľ je ale tento vynález takej kategórie ako hneď vedľa na tej istej stránke bombastický oznam : jedoročné dievčatko tehotné! :-D :-D :-D :-D :-D

_________________
grand cherokee WH 2008 3.0CRD black metallic


Sob, 29.11.2008, 23:57
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Okolo jazdenia na vodu je toho popisane spusta na nete. Je to dost stara vec. Je dokonca viacej modifikacii.Ja som o tiez diskutoval tuto niekde na fore asi pred 2 rokma. Ten co to spiskal bol otraveny. A v podstate panuje na to taky nazor, ak chcete zit kludne si to doma postavte len si to nikto nedajte patentovat a nezacnite to robit seriovo.
Viac okolo toho si mozete precitat tu :
http://volnaenergie.xf.cz/
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=5113

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 30.11.2008, 8:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Okolo jazdenia na vodu je toho popisane spusta na nete. Je to dost stara vec. Je dokonca viacej modifikacii.Ja som o tiez diskutoval tuto niekde na fore asi pred 2 rokma. Ten co to spiskal bol otraveny. A v podstate panuje na to taky nazor, ak chcete zit kludne si to doma postavte len si to nikto nedajte patentovat a nezacnite to robit seriovo.
Viac okolo toho si mozete precitat tu :
http://volnaenergie.xf.cz/
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=5113


aj Rudolf Diesel zahadne zmizol na lodi :smt143 , a aha koloko dnes jazdi ropakov :smt158

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 30.11.2008, 9:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...myslím si, že lobing ropných spoločností a rôznych firiem je ešte dosť silná aby sa niečo také presadilo v súčasnosti.

Ale zostrojiť to, odskúšať, otestovať by to stálo za námahu. ( A patentovať :P :!: )

.................
mimo palív: nepamätám sa presne ( 50-70 roky min.stor. ) ale bolo to aj s ABS, airbagom taktiež. Občas sa v určitých reláciách /Spektrum, Discovery/ človek dozvie dosť zaujímavé veci.
.................

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Ned, 30.11.2008, 9:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Náš Kapo im to už tuším vysvetlil :-D :

Citácia:
Odtál-potál14.11.2008, 00:04Má to len jennu chybu..
..že auto yde najvác 25 km/h a že uhorky zapchávajú systém


...ak sa nemýlim.

Jak sa teraz začalo balamutiť dochádzajúcimi zásobami ropy, tak sa to rôznymi vynálezcami na nete len tak hemží. :roll:

Aj v Juri som stretol človeka s patentom na 5kw/m2 satarmo... :-D ...stačí zaplatiť zálohu. :lol:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 30.11.2008, 9:47
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten autoindukční plazmový generátor ma nieco do seba. Co som videl videa tak to skusalo viacej ludi z malymi tecnickymi zmenami a fungovalo im to. Bohuzial tak prepracovane ze natajkujem vodu a idem to nemal nikto. Vsak ono sa to casom vyvynie.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 30.11.2008, 11:04
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podla mna je to blbost.Ak by to bolo take lukrativne tak uz by sa o neho niekto zaujimal :smt068
Skor realnejsie berem auto na stlaceny vzduch.Je treba k nemu enem vysokotlaky kompresor a upravit motor ako na lodnych masinach ktore sa startuju vzduchom.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 30.11.2008, 11:26
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Podla mna je to blbost.Ak by to bolo take lukrativne tak uz by sa o neho niekto zaujimal :smt068


Vsak sa zaujimal, vynalezcu otravili pomarancovym dzus, hned ako informacia dostala na verejnost.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 30.11.2008, 12:18
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.11.2007, 19:52
Príspevky: 168
Bydlisko: Ždiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono tuto temu som tu uz rozoberal ... ono s tym vodikom to je realne , lenze na cisty vodik vyrobeny na palube auto so spalovacim motorom pravdepodobne zatial jazdit nebude ..... ucinnost vyvijaca je cca 70 %

_________________
ARO 240 r.v. 1983 , L25 , gumy 6,50 R16 , vďačný autotraktor .. budem spominat :-( ......... Nissan Patrol GR Y60 , r.v. 1989 , RD28 , gumy Fedima MT 31x10,5 R15 .. co dodat .. jednoducho super stroj :-)


Pon, 05.01.2009, 21:48
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Náš Kapo im to už tuším vysvetlil :-D :


No, to som nebóljá.

Citácia:
Auto spotrebuje kvôli "zlepšováku" len tri litre nafty na sto kilometrov.


No, záleží aj aké auto, že? Naša ochcávia 1,9sdi má takmer takú spotrebu nafty aj bez vody.


Inak takéto veci tu už boli. Za komančov jazdili dve ará 240nna bioplyn a v 80 rokoch behala jedna škodofka po Trnave, ktorá si za jazdy vyrábala palivo-vodík. Potom ho komanči nakopali do zadku aj z jeho vynálezom. :-D

A ono sa dá vyrobiť mnoho vecí aj doma v garáži. Na ilegálny prechod hraníc sa doma vyrábali také mašinky, ako minivrtulníky, alebo miniponorky. A to všetko potajomky v garáži.

Takže nevidím problém, aby teraz niekto vyrábal elektrolízou vodík. Skoro, ako destilovať slivovicu. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 05.01.2009, 22:12
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.11.2007, 19:52
Príspevky: 168
Bydlisko: Ždiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono hej lenze spalovanie vodika nieje len tak ... ono plamen ma vyssiu teplotu a vytvara sa para .... chce to mat keramicke ventily aj sedla a nerezovy vyfuk minimalne .... a poriadnu chladiacu zmes v chladici , samozrejme kvalitny olej


hmm a ta slivovica :twisted:

--
edit naco kvotujes predch. prispevok ?
F.

_________________
ARO 240 r.v. 1983 , L25 , gumy 6,50 R16 , vďačný autotraktor .. budem spominat :-( ......... Nissan Patrol GR Y60 , r.v. 1989 , RD28 , gumy Fedima MT 31x10,5 R15 .. co dodat .. jednoducho super stroj :-)


Pon, 05.01.2009, 22:22
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hmmm a to quotovanie. :evil:

A kolko vrtulníkov si doma postavil? :D

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 05.01.2009, 23:10
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
keď už nič iné, tak páliť vodík keď už je hotový je vražda. Palivové články ho zmenia na elektriku použitelnú na pohon oveľa efektívnejšie, ako keď ho spáli motor a urobí mechanickú energiu. Problém je v tom, že na rozštiepenie vody elektrikou sa minie viac energia ako sa jej zase spojením H2 a O na H2O získa nazad. Inak by to bolo pepétum móbile (OT, ale pre zaujímavosť. Onehdá som sa v rámci pracovných záležitostí dosť vybavoval s ľuďmi z patentového úradu a spýtal som sa ich, že koľko návrhov na patentovanie perpetum mobile odmietajú. Takže tak dva až štyri ročne)

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 06.01.2009, 0:18
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: