Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:43
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 CNG v Žiline 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto mi poslali z SPP

Vážený obchodný partner,

sme radi, že ste sa rozhodli využívať ekologické a ekonomické motorové palivo CNG (Compessed Natural Gas – stlačený zemný plyn).

SPP, a.s. uviedol v r. 2009 do prevádzky v Žiline prvú plniacu stanicu CNG so samoobslužným systémom plnenia vozidiel na Slovensku.

Dovoľte nám informovať Vás o krokoch, ktoré musí vykonať každý záujemca pred tým ako prvý krát samostatne naplní svoje vozidlo na našej samoobslužnej plniacej stanici CNG.

krok č. 1 Získanie preukazu obsluhy vyhradených plynových zariadení, skupina A/c

Legislatíva Slovenskej republiky, zákon č. 124/2006 Z.z. stanovuje, že vykonávať plnenie tlakových nádob plynových môže iba osoba, ktorá je držiteľom preukazu obsluhy vyhradených technických zariadení – plynových (skupina Ac).

Podmienky získania preukazu obsluhy - Ac podľa §16, ods. 2, zákona č. 124/2006 Z.z:
a)vek najmenej 18 rokov
b)vzdelanie a prax podľa osobitného predpisu
c)zdravotná spôsobilosť podľa osobitného predpisu
d)absolvovanie odbornej prípravy v rozsahu ustanovenom osobitným predpisom – školenie
e)overenie odborných vedomostí – skúška a vydanie preukazu obsluhy Ac

Zoznam spoločností, v ktorých môžete absolvovať potrebné školenie (zároveň zabezpečujú aj vykonanie skúšky) a zoznam oprávnených právnických osôb, ktoré vykonávajú skúšku a vydávajú preukaz obsluhy Ac na plnenie nádrží motorových vozidiel stlačeným zemným plynom podľa § 16 zákona č. 124/2006 Z.z. nájdete tu .

krok č. 2 Uzatvorenie zmluvy o dodávke stlačeného zemného plynu – CNG medzi zákazníkom (fyzická osoba alebo firma) a SPP, a.s. Bratislava

Pokiaľ už vlastníte preukaz obsluhy Ac, je potrebné uzatvoriť zmluvu o dodávke stlačeného zemného plynu – CNG s našou spoločnosťou. Zmluva Vám dáva možnosť využívať služby samoobslužnej plniacej stanice CNG a súčasne všetkých našich plniacich staníc CNG s obsluhou na celom území Slovenska a umožní Vám uhrádzať jeden krát za mesiac všetky plnenia CNG jednou faktúrou. Prílohou faktúry je prehľad jednotlivých plnení za každé vozidlo v danom mesiaci.

krok č. 3 Vydanie elektronického čipu a PIN kódu ktoré Vám umožnia prístup na samoobslužnú plniacu stanicu CNG alebo k bezhotovostnému plneniu vozidla na plniacej stanici s obsluhou

Po uzatvorení zmluvy o dodávke CNG vykoná s Vami náš pracovník poučenie o spôsobe samoobslužného plnenia a vykonáte prvé samoobslužné plnenie vozidla, čo potvrdíte v protokole, ktorý sa stane nedeliteľnou súčasťou zmluvy. Následne Vám náš pracovník odovzdá elektronický čip a PIN kód, pomocou ktorého môžete využívať služby našich plniacich staníc CNG, vrátane samoobslužného plnenia.

V prípade potreby ďalších informácií nás kontaktujte písomne, e-mailom alebo telefonicky.


Váš team predaja CNG.

_________________
www.autoservisapa.sk


Str, 25.02.2009, 17:05
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull GR píše:
mirec, aj ja som zo Žiliny, do budúcna plánujem prestavbu na CNG, ak vybavíš to školenie, daj mi prosím vedieť, rád by som ho absolvoval.


tak školenie som vybavil na pondelok 09.03.2009 okolo 07:00 v ZA areál Tlakon, cena za školenie je do 100 euro, nevedel mi presne povedať ale do tej sumy sa zmestíš

_________________
www.autoservisapa.sk


Naposledy upravil Mirecm5 dňa Uto, 17.03.2009, 10:25, celkovo upravené 1



Štv, 26.02.2009, 14:21
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 18.11.2008, 23:41
Príspevky: 132
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasné, že mám záujem, vďaka !


Štv, 26.02.2009, 17:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
potom mi pošli PM s tel. číslom aby sme sa skontaktovali a dohodli, musím mu nahlásiť počet do pondelka 02.03.2009

_________________
www.autoservisapa.sk


Štv, 26.02.2009, 17:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak ma napadlo, nechal si si urobit revíziu na to CNG zariadenie?
Mal by si mať na tlakovú časť a na plynovú časť osobitne.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Štv, 26.02.2009, 20:29
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
od vtedy ako som ho doviezol som na CNG nerobil žiadnu údržbu ani revíziu, mám ho asi 3 mesiace ale asi by som mal urobiť revíziu, tuším, že sa robí raz za rok, zatial som to neriešil, lebo som to tu nemal kde tankovať, takže až teraz

_________________
www.autoservisapa.sk


Pia, 27.02.2009, 7:56
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak po dlhom vybavovaní formalít od preukazu spôsobilosti až po čakanie na podpísanie zmluvy s SPP som už konečne prvý krát natlačil do môjho Pajera CNG na novej a jedinej samoobslužnej stanici v Žiline, musím povedať, že to bol dlhý boj ale výsledok stojí za to. Teraz jazdím na 5kg CNG na 100km pri cene 1,08€ za kg CNG. :wink:

_________________
www.autoservisapa.sk


Pon, 04.05.2009, 13:27
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To sú prevádzkové náklady plus mínus porovnateľné s LPG, nie?


Pon, 04.05.2009, 14:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
to rado nd: Vypadajú byť o cca 1/4 až 1/3 nižšie voči LPG, čo sa však na margo vstupných nákladov, dostupnosti čerpačiek a servisu povedať nedá.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 04.05.2009, 20:55
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
s tými čerpačkami na SK je to naozaj bieda, je ich tu iba 7 alebo 8 na celom území SR, keby som to zariadenie nemal už namontované pri kúpe auta tak by som si ho určite nedal namontovať, cena zariadenia je dvojnásobná oproti LPG

_________________
www.autoservisapa.sk


Uto, 05.05.2009, 6:53
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak po dlhom čase opäť otváram túto tému, tento raz potrebujem radu ohľadom servisu na CNG zariadenia, zatial sa mi nepodarilo nič nájsť na internete kto by toto mohol servisovať, potrebujem urobiť revíziu prípadne vymeniť filter a iné veci, ktoré sa musia meniť aby toto zariadnie správne fungovalo, ak niekto viete kto to robí prípadne máte kontakt tak sem s ním

Dik za každú radu :wink:

_________________
www.autoservisapa.sk


Uto, 02.06.2009, 15:35
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 18.11.2008, 23:41
Príspevky: 132
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja ti viem poradiť Ukrajinu. môj papá tvrdí, že je tam CNG rozšírené aj s patričným servisom.


Uto, 02.06.2009, 15:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:-D no to by bola sranda chodiť kvoli CNG na Ukrajinu, to už mám lepšie ísť do CZ tam je toho tiež dosť ale chcel by som zistiť či nieje niečo aj u nás na Slovensku

_________________
www.autoservisapa.sk


Uto, 02.06.2009, 17:12
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Predpokladam, ze notoricku znamu adresu http://www.cng.sk/ si skusil ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 02.06.2009, 17:40
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.11.2008, 16:39
Príspevky: 263
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasné, skúsil ale nič, nikto o ničom a nikom nevie, ešte mi poradili niekde v Moldave nad Bodvou ale to mám naozaj bližšie už do tých Čiech

_________________
www.autoservisapa.sk


Uto, 02.06.2009, 18:14
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: