Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:27
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 idnes.cz 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv
Fasa...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 29.09.2008, 23:45
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Preco ma to neprekvapuje ?
Od kedy som kupil zo zasady netankujem na Slovnafte a v RS tankujem len v Hypernove. A na pocudovanie ziadny problem som nemal na rozdiel od fam , ktore koluju okolo No name PHM.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 30.09.2008, 5:29
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
od uhronaftu (pred tým Slovnaft) nikdy nič. Po natankovaní na slovnafte sa opakovane diali s autami čudné veci, slovnafťácke pumpy majú pravidelne najšpinavšie záchody a minule som sa po bagete zo slovnaftky posral. Rafinéria je v tom možno nevinne, ale je to problém značky, keď si nevie ustriehnuť predajcov.

Skúšal som Shell V-power naftu a jediné čo bolo preukazné, je vyššia cena.

V zime beriem OMV Alpin Diesel a je faktom, že Patrol spoľahlivo štartoval az pri -17°C a medzi Lieskovcom a Zvolenskou Slatinou na vonkajšom teplomeri - 26°C :shock: , cesta pokrytá kamiónmi zo zdvihnutou kabínou a zavoskovanými filtrami a ja som išiel bez zaváhania (ale sľubujem čestné pionierske, že tento rok už filter fakt vymením :oops: )

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 30.09.2008, 8:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviete, ci bol niekde uverejneny podobny test benzinov? a najlepsie na slovensku? ze ci tie oktany odpovedaju tomu, co je na stojane? a ci ma zmysel tankovat 100oktany?


Uto, 30.09.2008, 8:46
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
thunder píše:
neviete, ci bol niekde uverejneny podobny test benzinov? a najlepsie na slovensku? ze ci tie oktany odpovedaju tomu, co je na stojane? a ci ma zmysel tankovat 100oktany?



Ahoj Roman,

Nie som istý, ale mám taký pocit, že niečo robila (neviem či to nebolo náhodou na základe podnetov nespokojných userov )SOI, ALE tam bol potom ten problém , že (z neviem už akého dôvodu) nemohli / nechceli? zverejniť "nepodarky". Takže neviem či sa na SK nájde niekto tak aktívny ako MF Dnes.

P.S. Pokusv o testovanie už bolo viac, len predmetné značky fuelov sa (samozrejme pri zlom výsledku) obhajovali tým, že odber nebol urobený podľa "normy" , tak a tak ...........atď.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 30.09.2008, 9:02
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čo nám iné ostáva ako dúfať, že nenatankujeme nejaký hnusný sajrajt...

ale musím aj niečo pozitívne - mám svojho miláčika štyri roky a predtým jazdil po nemecku viac ako raz toľko... a pochybujem, žeby tam niekedy boli vypustili nádrž

urval som toť nedávno palivovú rúrku na nádrži a tak šla dole a vylial som von celý obsah; na moje veľké prekvapenie v nafte nebola ani stopa po vode a v nádrži okrem nejakých dvoch smietok, ktoré mi tam mohli padnúť aj pri demontáži, neboli žiadne nečistoty; keď som také čosi robil pred rokmi ešte na škodovke, vylial som kompótový pohár (7 deci) vody...

zásadne lejem z bandasiek len cez lievik s hustým sitkom, cez ktoré v mastnom stave ani voda nepretečie a ostane na povrchu jak kvapka ortute a ani pritom som žiadnu vodu nezistil; ak teda bola, tak rozpustená a nejak viazaná na naftu, čo si chemicky celkom neviem predstaviť, ale všetko je možné...
čím chcem povedať, že asi som mal doteraz šťastie, alebo je kvalita paliva ozaj slušná napriek aj negatívnym zisteniam...

ps je mi jasné, že obsah nečistôt a kvalitatívne parametre nie sú to isté, ale súvisí to a určitý obsah vody v palive je dokonca aj u vysokej kvality prirodzený, aspoň tak nás učili...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 30.09.2008, 10:09
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
do lietadiel sa benzín leje cez jelenicu. Voda ostane na vrchu.

Kontrolu palív u nás robí SOI a na jej stránke sa dá v archíve dohľadať rozhodnutie o uložení pokuty, poťažmo nápravného opatrenia. A nijak sa nežinírovali menovať. Pravidelne najhoršie dopadá Jurki a potom Uhronaft.

Česká SOI sa zdráha zverejniť mená hriešnikov, ale český novinári si urobili opakované skúmanie a našli pančovanú naftu na Slovnaftke. Obsluha to zdôvodnila, že omylom dali benzín do naftovej cisterny a že dopredávajú vzniknutú zmes. :evil: :evil: :evil: :x

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 30.09.2008, 10:29
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
do lietadiel sa benzín leje cez jelenicu...

a to tú jelenicu držia štyria za nohy, lejú do gágora a čo pretečie na druhom konci je ok? drsná predstava :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 30.09.2008, 11:11
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano ... nepochyboval som, že Ťa to napadne... :lol: ... avšak jelenica už býva v takej chvíli post mortem, zanechavše svoje vnútornosti niekde na mäsiarskom háku a poskytnuše k zabezpečeniu bezpečnosti letovej prevádzky iba časť svojej kože... Inak dosť som čumel, ako zostávajú na kožke guličky vody.

Ináááč... onehdá v odbornom leteckom časopise úplne natvrdo nedoporučovali lievať do lietadiel benzín od malých neznačkových púmp. Najmä potom, čo pri vyšetrovaní smrtelnej nehody našli v plavákovej komore vymontovanej z vraku lietadla benzín napoly s naftou, tlmičovým olejom a riedidlom. Vedelo sa kde to nebohý do bandasky nabral, aj bolo vcelku jasné, že si sám benzín určite nepančoval, ale pumpárovi nič nedokázali :evil:

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 30.09.2008, 12:23
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
neviete, ci bol niekde uverejneny podobny test benzinov? a najlepsie na slovensku? ze ci tie oktany odpovedaju tomu, co je na stojane? a ci ma zmysel tankovat 100oktany?

Uz mi to raz niekto povedal (alebo som to niekde cital), ze JEtka vysla v nejakych testoch najlepsie ..

http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensk ... 35865.html
http://www.tankovanie.sk/?tankovanie=fo ... 2&zobraz=0

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 30.09.2008, 20:50
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... a cerpacie stanice JET (ConocoPhillips) kupila splocnost LUKOIL.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 01.10.2008, 7:07
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hehe ... onehdá som sa bavil tým, že som si písal zo SOI, aby preskúmali, či by náááhodou na pumpe namalo byť vyznačené, z ktorej rafinérie palivo pochádza. Moje blbé nápady hravo odrazilo ich oddelenie pre nezrozumitelné odpovede, páč som z celostránkového listu pochopil iba dátum a podpis. Bohužial už ho neviem nájsť :? ... je to špicová odpoveď.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 01.10.2008, 8:56
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
hehe ... onehdá som sa bavil tým, že som si písal zo SOI, aby preskúmali, či by náááhodou na pumpe namalo byť vyznačené, z ktorej rafinérie palivo pochádza. Moje blbé nápady hravo odrazilo ich oddelenie pre nezrozumitelné odpovede, páč som z celostránkového listu pochopil iba dátum a podpis. Bohužial už ho neviem nájsť :? ... je to špicová odpoveď.


Tak to tam mali správneho človeka na správnom mieste... :smt155

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 01.10.2008, 9:03
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
Tak to tam mali správneho človeka na správnom mieste... :smt155


... ano ano... určite mali požičaného odborníka z oddelenia pre nezrozumitelnosť cenníkov ninektorého mobilného operátora.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 01.10.2008, 10:51
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja ešte k tej jelenici, teraz vážnejšie
neviem si prakticky predstaviť ako to cez ňu cedia, lebo aj ten najpriepustnejší filter pri čapovaní veľkých množstiev musí riadne zdržiavať (pozor, sitko nie je filter)

a tá voda ozaj ostane aj na hustom sitku, osobná skúsenosť, keď som to prvý krát videl, som čumeljak puk

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 01.10.2008, 11:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron