Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 4:55
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 131 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Patrol GR s motorom Toyota 4.2td 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dva tri krat po 10sekund

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Štv, 14.10.2010, 9:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Robo, vieš, že nad tou výmenou motora vážne uvažujem, ale chcem najskôr získať nejaké info/skúsenosti od výrobcu konverzného kitu, potom pozrieť po motore (nemám ani jasné, či 6,2 alebo 6,5 Turbo) a ja by som musel meniť aj prevodovku, takže to je ďalšia vec. Už asi viem, prečo sú problémy s remenicami a s výfukovým potrubím, pokračujem v pomalom získavaní ďalších informácií (a peňazí :) )
Zatiaľ musím poladiť tú 2,8 aby som mal na čom jazdiť.
Ad žhaviče, nepomohla by ďalšia (malá) baterka paralelne len na žhavenie?
Lebo neviem, či sú 12V žhaviče na tento typ...
Chystal som sa vás podporiť a zase trochu pokecať v Slavkove, ale asi sa tam nedostanem, zostali mi len 3 dni a zase odchádzam na pracovné potulky svetom, chcem byť do Brezna nazad.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 14.10.2010, 9:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
robo kop píše:
dva tri krat po 10sekund


To ale nemôžeš na baterke tak markantne pocítiť.

Máš celú sústavu v poriadku?


Štv, 14.10.2010, 10:14
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jenki píše:
Robo, vieš, že nad tou výmenou motora vážne uvažujem, ale chcem najskôr získať nejaké info/skúsenosti od výrobcu konverzného kitu, potom pozrieť po motore (nemám ani jasné, či 6,2 alebo 6,5 Turbo) a ja by som musel meniť aj prevodovku, takže to je ďalšia vec. Už asi viem, prečo sú problémy s remenicami a s výfukovým potrubím, pokračujem v pomalom získavaní ďalších informácií (a peňazí :) )
Zatiaľ musím poladiť tú 2,8 aby som mal na čom jazdiť.
Ad žhaviče, nepomohla by ďalšia (malá) baterka paralelne len na žhavenie?
Lebo neviem, či sú 12V žhaviče na tento typ...
Chystal som sa vás podporiť a zase trochu pokecať v Slavkove, ale asi sa tam nedostanem, zostali mi len 3 dni a zase odchádzam na pracovné potulky svetom, chcem byť do Brezna nazad.
jenki co si zistil ohladom tych remenic a ze neprides do slavkova si ma sklamal sluboval si ze prides na pajerku zazavodit

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Štv, 14.10.2010, 18:06
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Viem, že som sklamal, aj Jožko Herman je asi mrzutý, ale nedalo sa - rodinné záležitosti. Budem rád, keď stihneme Brezno o týždeň. Ja som priviezol Patrola v piatok večer. Zatiaľ bez riešenia.
Čo sa týka tých remeníc, všade v ponuke sa píše, že sa dodáva motor bez remeníc, ale je to asi len preto, že pôvodné remenice sú hrozne veľké, vyzerá to že na 4 až 6 remeňov, ale v niektorých ponukách sú. To isté sa týka výfukového potrubia a myslím si, že to demontujú kvôli váhe pri odkupovaní z armádnych výpredajov.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 18.10.2010, 17:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som vyrobil nove a idem testovat v dielni to slape bez problemov predavaju sa asi bez remenic lebo su to akokeby polomotory ale myslim ze by to mohli chalani mat ocekovane ked to predavaju na komplet ci nie

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Str, 20.10.2010, 7:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano, Robo, mali by. Ale sám vidíš, ako to dopadlo.
Ale asi to kupujú v US tak ako to je demontované z áut po repase. Veľa motorov je komplet aj s prevodovkou, vojaci to predávajú na váhu a zrejme tie remenice a liatinové výfukové potrubie značne zvyšujú váhu pri nákupe, preto to kupujú bez nich. Inak si to neviem vysvetliť.
Som teraz zase mimo SK, a pripojenie je tu mizerné, ale po návrate chcem napísať tým Australanom, ako postupovať a na čo sa nesmie zabudnúť. Mali by mať pomerne dosť inštalácií a teda aj skúseností, tak som sám zvedavý. Info hneď posuniem, len čo dostanem odpoveď. Určite budú info aj o chladení , len tak letom-svetom som tam dačo zahliadol aj na stránke.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 20.10.2010, 17:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja myslim ze ten motor je novy lebo bol na palete zabaleny a cisty ked som tam bol mali ich tam dost ale su to asi hole motory zatial to vyzera ze to slape uvidim v nedelu idem do rumunska testovat.

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Str, 20.10.2010, 17:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Držím palce, mne ponúkali jazdený 6,5 Turbo, cca 25 tis km. Pozriem, uvidím, posuniem info.
A príjemné zážitky v Rumunsku prajem.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 20.10.2010, 17:39
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mozno je lepsie ist do jazdeneho ze ma vychztane muchy.

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Štv, 21.10.2010, 6:01
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
cavte kamarat dal do y60 motor 4,2 z toyoty, ma problem len s otackomerom, neviete ako by sa to dalo doriesit, vdaka za odpovede.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Uto, 23.12.2014, 15:56
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 131 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron