Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:29
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Zatuhnuta regulacia turba rd28 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Tie kable su tam nahOffno :wink:

Ved prave,na nic nereaguju.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 30.06.2022, 23:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
hadicka privadza vzduch do korektora,aby cerpadlo pridavalo davku,ked zacne tlacit turbo.

Ci odpojena alebo zapojena,na nic nereaguje.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 30.06.2022, 23:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Este by mohla byt chyba v mechanizme ktory ovladaju zavazicka odstrediveho regulatora...ale to som si nie isty....to je primitivny mechanizmus a nema sa tam velmi co posrat!

Ale realne to moze byt ,v kazdom cerpadle je ochrana pred vysokymi otackami.Ked som opravoval na stolici radove cerpadla sa to skusalo ci regulator vypne.Praveze mi to tak pripada.Ja som vyhodil syticove lanko lebo raz som ledva dosiel domov co motor nechcel ist viac ako 2000 ot.A z cerpadla isiel pekny rachot akoby v nom bolo nieco v medzipolohe.Tu packu som presunul uplne dopredu a rachot prestal.Tak som aj spravil stk kde sme v pohode vytocili 4 400 ot.Ale ona sa da este na dorazove sroby presunut dozadu ale nedrzi tam sama.To je ten bazmek na predvstrek.Ked mam pravdu povedat v reale som nikdy taketo cerpadlo nemal na stole rozobrate.Preto len hadam co asi.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 30.06.2022, 23:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
https://www.youtube.com/watch?v=mBMUo00fPF8&t=30s
Realne podla tohoto panka by som vedel aj skontrolovat presuvnik vstreku pokial nebudem rypat do elementov tak by som ho nemusel davat na stolicu.A ked dam dole dekel tak aj odstredivy regulator.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 30.06.2022, 23:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Teraz to zas absolutne nechapem ja :smt139 .Bez uplneho rozobratia cerpadla sa k odstredivemu regulatoru nedostanes.Jedine co mozes skontrolovat je to,ci sa ti ta protidoska vacky(tu uvidis,ked odoberies tu cast na boku cerpadla na ktorej je packa manualneho ovladania predvstriku a plynu) hybe.Ta protidoska je to,na com su prichytene rolky po ktorych beha vacka s piestom.Ona sa musi par stupnov otacat.Takze odoberies dalsi deklik ktory je na spodku cerpadla(pod deklikom pacok),pod nim je piestik automatickeho ovladania predstriku.Mal by sa ti povysunut a ked nan budes zatlacat a uvolnovat ho,musi behat bez zadierania a protidoska v tom vrchnom okienku sa musi natacat.Toto skontrolujes bez demontaze cerpadla...aspon sa mi zda....neviem,kolko je tam placu a ci je k tomu pristup.Ja som mal cerpadlo von,lebo som ho skladal z dvoch(Dindaj,vdaka :smt023 ).Navyse uz dost davno,tak si to moc nepametam.O elementy sa neboj,ziadne tam niesu,tak nemas co rozstelovat. :wink: .
Video si pozrem doma...tu by mi to zozralo vsetky bajty :cry: .


Pia, 01.07.2022, 11:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
.Bez uplneho rozobratia cerpadla sa k odstredivemu regulatoru nedostanes

Na tom videu je regulator hned pod vrchnym deklom.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 01.07.2022, 11:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
,ci sa ti ta protidoska vacky(tu uvidis,ked odoberies tu cast na boku cerpadla na ktorej je packa manualneho ovladania predvstriku a plynu) hybe.Ta protidoska je to,na com su prichytene rolky po ktorych beha vacka s piestom

Chapem o com pises ale rozmyslam ci predstrik ma az taku podstatnu vec ze prestane davat do motora naftu,na motoroch som robil vsetico ked to dymilo a prestavovanim predstriku ale stale tie motory isli.Ked nad tym postupne rozmyslam mi to pripada ako keby regulator pri 2 800 ot vypol.No co by nemal :smt139
Placu by aj bolo okolo cerpadla ale vybrat mi ho nerobi problem.Len potrebujem spravit este 2 fury dreva z malym privesom.A pokial som doma to spravit.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 01.07.2022, 11:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
bahno píše:
.Bez uplneho rozobratia cerpadla sa k odstredivemu regulatoru nedostanes

Na tom videu je regulator hned pod vrchnym deklom.

Kua,mas asi pravdu...som si to pomylil s inym crpkadlom.Tak to mas vyhodu,ked ho nemusis rozoberat a staci odobrat len dekel.K videu sa teraz nedostanem.
Predstrik nereguluje mnozstvo nafty,ale reguluje len cas,kedy vstrek zacina.A ked zacne vstrekovat neskoro,nema cas palivo zhoriet a motor nejde do otacok.Takze darmo tam vstrekuje dost paliva,ked ho dava neskoro.A mozno len hapruju tie zavazicka.....uvidis,ked zhodis ten dekel.
Este ma napada....tie zavazicka su na takej oske ktora ma vnutorny 6hran a po nej beha rurka ktoru ovladaju tie zavazicka a ktora tlaci na pridavaciu packu v cerpadle.Ci z nej nemohlo jedno zavazicko dako vypadnut a tlacit na tu rurku,ktora potom opre o packu v nizsich otackach....ale sak zhodit dekel a zboku tie 2 delkiky nieje robota na cely den :wink: .


Pia, 01.07.2022, 12:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
A mozno len hapruju tie zavazicka.....uvidis,ked zhodis ten dekel..

Som bol na skuske,max rychlost 85 km/h 2 200 ot na 5 kvalte.Po rovine a nech som plyn daval hocikde,nic sa nedialo a mal som pocit akoby sa este auto pribrzdovalo od motora.Skusal som aj uplne poslennu moznost prestavenie predvstreku naboku tou packou.Vsetko bez akejkolvek zmeny.Takze pojde dole dekel z cerpadla aj tie bocne ako si pisal.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 01.07.2022, 17:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tou packou naboku to asi neprestavis moc.To je len aby motor lahsie chytil .
Zas ma napadla dalsia vec.Na traktore mam motor zo stareho opla a ten ma tiez mechanicky presuvnik streku.Ked sa nepovytiahne,tak motor nechyti,ale ked sa necha vytiahnuty po nastartovani,tak motor zas nejde v tahu do otacok.Ci tam podobny problem nemas aj ty.Sice si lanko odobral,ale ci vratilo aj tu dosku do vychodzej polohy.... :smt139 .


Pia, 01.07.2022, 19:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Ci tam podobny problem nemas aj ty.Sice si lanko odobral,ale ci vratilo aj tu dosku do vychodzej polohy.... :smt139 .

Aj nad tym som rozmyslal,ten prestavovaci bazmek na spodu z takou velkou pruzinou sa mi nezda.Mal som dojem akoby bola ta pruzina dolamana,akoby nereagovala.A horsie je ze som nikdy nemal na ponku taketo cerpadlo a nemam predstavu ako a co ma fungovat.Same 12 valce a podobne opachy riesim v robote.Najdi si ma na facebooku,Milan Antala a potvrdim ti to priatelstvo ci ako to tam je.Tam mam z roboty videa.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 01.07.2022, 19:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Tou packou naboku to asi neprestavis moc.To je len aby motor lahsie chytil .

Aj tie packy som rozobral a nereaguje to na nic.Po porade s kamosom cerpadlo vymontujem a kompletne zanesiem niekam kto ma stolicu.Aj keby som v nom nasiel problem,nemam druhe z ktoreho by som jedno poskladal.Radsej sa do neho hrabat nebudem.Popravde ani ja nemam rad ked mi niekto prinesie opravit rozobranu vec.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 01.07.2022, 21:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Konecne doma :D .S hladanim na faceboku bude problem,lebo na ziadnom faceboku niesom a ani sa mi nechce tam registrovat.
Ked zvladas nastavovat 12 valcove cerpadla,tak rotacka bude pre teba brnkacka.Ziadne nastavovanie elementov na rovnaku davku,ziadne odmeriavanie mnozstva paliva....proste jeden piestik co tlaci naftu a zaroven ju aj rozdeluje a jedna dierka v hriadelke,ktoru otvara a zatvara posuvny valcek a tym reguluje mnozstvo paliva.No a ta otacacia doska,ktora zas reguluje predstrik.
Akurat ten odstredivy regulator funguje naopak oproti tym stabilakom co mas v robote.Na stabilaku regulator otacky dviha ked spadnu,na patrolovi nedovoli prekrocit maximalne.
Este ma napada prasknuta jedna z pruzin na piestiku,ale taku zavadu som este neriesil a neviem ako sa prejavuje.
Nemyslel som rozobrat tie packy,ale odobrat ich spolu s tym deklikom na ktorom su.Aby si sa dostal k tej doske ktoru ovlada ta vacka.Plus odobrat druhy deklik pod tym s packami,aby si videl ci beha piestik ovladania predstriku a pekne otaca tou doskou.Nic zlozite.Ja uz prave nikdy nedam cerpadlo do opravy po tom,ako to ''majster'' odflakol.


Pia, 01.07.2022, 22:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Aby si sa dostal k tej doske ktoru ovlada ta vacka.Plus odobrat druhy deklik pod tym s packami,aby si videl ci beha piestik ovladania predstriku a pekne otaca tou doskou.Nic zlozite.Ja uz prave nikdy nedam cerpadlo do opravy po tom,ako to ''majster'' odflakol.

Aj ja mam podobne skusenosti z opravami ,ale co ked bude nieco na doske rozsypane alebo z odstredivym regulatorom co si aj myslim ze bude.Prinajlepsom sa na stolici vyskusa.Ale ked ho rozoberiem tak co dalej :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 01.07.2022, 22:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Dalej sa potom napr. tu na fore opytas ciniekto nema suciastku co potrebujes...ako som urobil ja :wink: .A ozve sa ti nejaky kolega,ako sa mne ozval Dindaj.Mozno aj ja budem mat z jeho cerpadla daco co budes zas potrebovat ty.Pokial mas v poriadku piestik s hlavou a podavacie cerpadlo....
To video je vyborne a hned na tom jutub je aj toto...
https://www.youtube.com/watch?v=9-GSNR7W73M
...vyborne na pochopenie....este keby vravel recou nasho kmena :wink: ....


Sob, 02.07.2022, 7:41
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: