Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 3:29
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Nissan Patrol - Ovládanie uzávierky GR 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Uzávierka funguje, nakoniec som použil ventil s ručným ovládaním a dorobil som aretáciu polohy. Elektropneumatický ventil Festo funguje len na tlak. Pri podtlaku sa šupátko nepresunie.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 09.05.2011, 11:48
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pejo píše:
Uzávierka funguje, nakoniec som použil ventil s ručným ovládaním a dorobil som aretáciu polohy. Elektropneumatický ventil Festo funguje len na tlak. Pri podtlaku sa šupátko nepresunie.

Skúsil si hadičky zapojiť naopak? tlak a podtlak aby si zachoval smer prúdenia média?

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 09.05.2011, 13:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skúšal. Aj som ventil rozobral. Funguje tak, že cievka po zapnutí vtiahne jadro a nastane odkrytie otvoru, ktorým tlakový vzduch presunie tandemový piestik. Tento piestik je súčasť šupátka. Pri vypnutí jadro otvorí druhý otvor a piestik presunie šupátko späť. Na podtlak to nemôže fungovať. Minimálny spínací tlak je 2 bary.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 09.05.2011, 21:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
V poslednej dobe mi nešla pustiť zadna uzávierka tak dnes som sa išiel len jedním očkom pozrieť na to, žiadny náznak zapnutia uzávierky skúšal som prehodiť aj hadičky a nič, iba cez jednu ide podtlak druhú nezopína takže asi 1 ventil bude KO, lenže keď som prehadzoval hadičky tak som si všimol že tá kovová časť kde je mebrána v nútry tak je od spodu preliačena a sa mi zdá že aj povysunutá (neviem ako to tam drží či je to len nasunuté) a tím pádom ani vydlička nedočiahne zatlačiť zuby uzávierky a nezopne hu.
Takže chcel by som to porad prerobiť na vzduch od prednej ARB uzávierky, lenže nejako nemám v tom jasno, hadičky tam dovediem cez ventile zapojím to na membránu na opak že keď bude tlačiť vzduch aby zatlačilo vidličku a do druhej zase aby vyplo uzávierku lenže stačí že vypne uzávierky a tlak už tam nebude ? bude stále držať sama vypatá alebo je potrebné aby tlak vzduchu tam bol stále ? +tam dám regulítor tlaku aby neroztrhlo membránu.
Pred tím išla vždy normálne zapnúť nevyskakovala nič...
Tu je vidieť obal ovládania uzávierky má to tak byť krížom alebo je to vysunuté ?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Ned, 21.02.2016, 13:47
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ten srandasak co si vifotil sa vola actuator a mas ho celi pojebabrany cele zle je zrovna zmacknuty tam kde je mebrana a kde ma chodit dnu a von.
Bolo by skusit ci nemas furt zaradenu uzavierku a ak nie tak je to super a mozes zhanat druhy kus lebo ten obal spinaca nikdy nikto neopravi ja som rozbil dva kusi a potom som vyrobil radsej kritovanie.
Do NISSANU ani nechoj bo actuator stoji okolo 950€

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Str, 24.02.2016, 19:53
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
mirec01 ďakujem za informáciu a cením si to že si mi pasom odpísal a potvrdil čo som mal zlé, pondeľok som preležal pod tím celí deň a podarilo sa mi to opraviť z časti, ten actuátor (ako si to nazval) som rozobral z vonku kolom do kola je zahnutí plech a tak je to zaistené a vyklepal som to skoro do pôvodného stavu sice som to robil asi 2hodiny ale išlo to a aj obal, membrána funguje a chodí už pekne pred tím bola zaseknutá naštastie vypnutá uzávierka, ale aby nebolo málo tak solenoidy mi neprepínaju a stále len tahá podtlak na vypnutie uzávierky, takže začal som riešiť uzávierku vzduchom ovládanú a prerobím celé ovládanie na vzduchové.... a poriadne to okritujem aby bol pokoj s tím

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Str, 24.02.2016, 22:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Nj, treba to prerobit, umna sa uz natom pracuje...
Inac, dneska som ti volal, a som sa nedovolal...

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Str, 24.02.2016, 23:00
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
To je sice krasne ze to prerobis ale aj tak sa ti to stane znova kym tam nedas krit z poriadneho kusu zeleza :)
Ja som si zohnal ten spinac novi z buraneho patvora a funguje preletoval som kable a ide :)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 25.02.2016, 19:22
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pia, 02.02.2018, 0:44
Príspevky: 29
Bydlisko: NO
Odpoveď s citáciou
Caute tak ako to je s tymi hadickami, maju tahat OBE aby sa uzavierka zapla?

Mne ani znamemu nejde zapnut uzavierka, taha 1 hadicka. Skusali sme prehodit tie 2 hadicky medzi sebou ale stale nezaplo. Logicky by som cakal ze jedna uzavierku otvara a druha zatvara, ak je to tak a nepomoze prehodit hadicky je problem vnutri v diffe?


Uto, 05.06.2018, 11:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
kamen_ píše:
Caute tak ako to je s tymi hadickami, maju tahat OBE aby sa uzavierka zapla?

Taha iba jedna.V tej druhej sa ale musi odlahcit sanie aby nevznikol protitlak.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 05.06.2018, 11:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Jedna taha a druha je otvorena
Nejde vobec ci len blika kontrolka ?

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 05.06.2018, 12:26
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 02.02.2018, 0:44
Príspevky: 29
Bydlisko: NO
Odpoveď s citáciou
Blika kontrolka a nezopne. Kym ju nezapnem taha horna hadicka na ventile pred vodicom, ked prepnem taha dolna ale slabo.

Uzavierka tiez blika ked ju nezapnem gombikom ale prehodim hadicky, jedno ci na ventile ci priamo na diffe.


Uto, 05.06.2018, 13:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tusim spodny ventil musi tahat stale aby bola uzavierka vyradena.Preto ten ventil odchadza.Dvihni zadok na hevery a vyskusaj ci len kontrolka blika alebo aj nevyradzuje.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 05.06.2018, 13:32
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 02.02.2018, 0:44
Príspevky: 29
Bydlisko: NO
Odpoveď s citáciou
Nie ze nevyradzuje uzavierku ale nezaradzuje ju. Mam overene v terene ze nezapina, nie je to len kontrolka


Uto, 05.06.2018, 17:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
tak potom slaby podtlak a nedokaze presunut tiahlo.Nenasava to niekde falosny vzduch?Ja ked davam uzavierku alebo ju vyradujem tak mierne pohybem autom kym nezapadne alebo sa nevyradi.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 05.06.2018, 21:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron