Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:39
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Zlepsi uzavierka ARB pretacavost D22 alebo je to o gumach? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ta navara je 4x4?

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Str, 26.08.2015, 0:33
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Medvedev píše:
Ta navara je 4x4?


Ano, klasicky 4H a 4L automaticke volnobezky vpredu....ktore sa teraz zda lepsie vymenit za manualne kvoli akeku takemu zlepseniu jazdnych vlastnosti v zime, aspon mi to teda podla doterajsich rad vychadza...

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Str, 26.08.2015, 7:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ak automaticke volnobezky funguju tak ich menit netreba.... ak samozrejme nepotrebujes jazdit na redukcii po spevnenej ceste (tahanie tazkeho vozika, nutnost extra pomalej jazdy)
Poopravim sa :D na klzkej vozovke to pomoze ked mas manualne/automaticke v zamknutom stave lebo mozes hodit 4x4 bez toho aby si namahal prevodovku poloosi a vsetko okolo toho pri zmene z kludu do vacsej rychlosti kedze pri zamknutych sa vsetko uz toci :)

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 26.08.2015, 8:35
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Na Navare nie sú automatické voľnobežky s možnosťou uzamknutia.To má iba patrol.Riešenie vymeniť automaty za manuály je celkom fajn.Tiež som to tak mal na D21.Čiastočne tým vyriešiš svoj problém.Tým pádom predok zapínaš/vypínaš za jazdy podľa potreby.Ja som takto jazdil niekoľko zím.Keď sa na ceste objavil sneh, alebo bola evidentne zľadovatelá tak som zapol predok.Trošku jazdným vlastnostiam pomôžeš keď budeš voziť nad zadnou nápravou nejakú záťaž napr vrecká s pieskom.Zadná uzávierka Ti na ceste vôbec nepomôže,nie je na cestu ani určená, skôr jazdné vlastnosti zhorší, nevraviac o tom ,že zničíš celú zadnú nápravu.Automatické uzávierky na pickup čo jazdí po ceste už vôbec nie. Čo sa týka gúm veľa záleží kde je Tvoja priorita.Či je pre Teba dôležitejšia bezpečnosť na ceste, alebo prejazdnosť terénom.Pri 20tisíc km ročne by už stálo za zamyslenie dať zimné gumy a v snehu/blate reťaze.Aj keď tá mäkká zmes bude v teréne a pod reťazami dosť trpieť.
Ďalšia možnosť je mať na cesty zimáky a na víkend do terénu MTčka.Ale to si dobre rozmysli, je to veľká otrava stále ich prehadzovať.
Ja by som zvolil alternatívu nejaké ATčka čo sú aspoň trochu spôsobilé na zimu.Mám veľmi dobrú skúsenosť s Goodyear AT/SA.
http://pneumatiky.heureka.cz/goodyear-w ... 42a812664f
Na ceste bez problémov, v blate primerane funkčné na ATčka, no v zime ma veľmi milo prekvapili, ako dobre sa správali.Samozrejme nikdy nenahradia zimnú gumu.
Tie gumy mi vydržali 80 tis. km, to u Teba znamená cca 4 roky.To nestihne tá guma ani zostarnúť.

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Sob, 05.09.2015, 9:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
marcek4x4 píše:
Na Navare nie sú automatické voľnobežky s možnosťou uzamknutia.To má iba patrol.Riešenie vymeniť automaty za manuály je celkom fajn.Tiež som to tak mal na D21.Čiastočne tým vyriešiš svoj problém.Tým pádom predok zapínaš/vypínaš za jazdy podľa potreby.Ja som takto jazdil niekoľko zím.Keď sa na ceste objavil sneh, alebo bola evidentne zľadovatelá tak som zapol predok.Trošku jazdným vlastnostiam pomôžeš keď budeš voziť nad zadnou nápravou nejakú záťaž napr vrecká s pieskom.Zadná uzávierka Ti na ceste vôbec nepomôže,nie je na cestu ani určená, skôr jazdné vlastnosti zhorší, nevraviac o tom ,že zničíš celú zadnú nápravu.Automatické uzávierky na pickup čo jazdí po ceste už vôbec nie. Čo sa týka gúm veľa záleží kde je Tvoja priorita.Či je pre Teba dôležitejšia bezpečnosť na ceste, alebo prejazdnosť terénom.Pri 20tisíc km ročne by už stálo za zamyslenie dať zimné gumy a v snehu/blate reťaze.Aj keď tá mäkká zmes bude v teréne a pod reťazami dosť trpieť.
Ďalšia možnosť je mať na cesty zimáky a na víkend do terénu MTčka.Ale to si dobre rozmysli, je to veľká otrava stále ich prehadzovať.
Ja by som zvolil alternatívu nejaké ATčka čo sú aspoň trochu spôsobilé na zimu.Mám veľmi dobrú skúsenosť s Goodyear AT/SA.
http://pneumatiky.heureka.cz/goodyear-w ... 42a812664f
Na ceste bez problémov, v blate primerane funkčné na ATčka, no v zime ma veľmi milo prekvapili, ako dobre sa správali.Samozrejme nikdy nenahradia zimnú gumu.
Tie gumy mi vydržali 80 tis. km, to u Teba znamená cca 4 roky.To nestihne tá guma ani zostarnúť.

Vdaka Marcek za rady a prosim ta, tie Wranglery si mal obute na tej D21? Co sa tyka priority tak nozaj ta bezpecnost je u mna prvorada lebo kazdy den prechadzam cez taky maly horsky prechod s kopec ostrymi zakrutami a v zime a vlhku je to tam kazdu chvilu niekto v priekope, aj ked uz tu cestu aj prefrezovali a zdrsnili...AT by boli kvoli cene vyhodnejsie to je jasne tak preto ma zaujima ci si to mal na tom pickupe....A prosim ta, pri manualnych volnobezkach mozem zaradzovat predok pri akejkolvek rychlosti a aj v zatacke napriklad?A este posledna otazka, vedel by si mi odporucit aj nejake retaze ktore sa jednoducho nahadzuju,zhadzuju?dik

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Sob, 05.09.2015, 12:06
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.06.2012, 22:27
Príspevky: 121
Bydlisko: okr.SE
Odpoveď s citáciou
Ja mam na zimu tiež goodyear wrangler armortrac AT a úplne ma prekvapili vôbec som nečakal že tak budú držať som s nimi išiel SE-ZV na ceste cca 3-5 cm kašovitého snehu a vôbec sa to nešmýkalo ako na bf goodrich AT mam ich v rozmere 245/65 r17

_________________
Mitsubishi Pajero II 2.5 TD
Jeep Grand Cherokee WG Limited 4.7+LPG, 2" lift, Hankook Dynapro MT 30", snorchel, navijak Predator profesional 5.4 t


Sob, 05.09.2015, 19:13
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Ahoj.Tie wranglery som mal nahodené už na D40.Čaro tých wranglerov možno spočíva aj v tom, že pri mojom nájazde cca 35-40tis. km ročne som na jednej sade najazdil max dve zimy.Takže som ich zjazdil skôr ako stihli zostarnúť a stvrdnúť.Zjazdil som ich dve sady.Z výroby na tej D40tke boli nejaké Dunlopy.Tie stáli za hovno, šmýkali sa už na vlhkej ceste a vydržali cca 35tis. km.Teraz mám obuté Pirelli scorpion, ale v zime sú slabšie ako tie GY.Z týchto troch sád pneumatík čo mám odskúšané na D40 tie wranglery boli jednoznačne najlepšie.Na túto zimu sa mi podarilo konečne si vypapuľovať zimné gumy, tak potom budem môcť aspoň trochu porovnať AT vs. zimné.
Na D21 som mal jedenkrát nejaké nokiany určené pre dodávky a 2x Matador Izzarda.
Čo sa týka manuálnych voľnobežiek:rýchlosť nemá vplyv na zapínanie predku, pretože sa Ti predok krúti rovnako rýchlo ako zadok.Predok zapínaš aj tak len pri zhoršených adhéznych podmienkach a vtedy je nezmysel ísť rýchlo.V zákrute som nikdy predok nezapínal, či ho máš,alebo nemáš zapnúť musíš mať vyriešené ešte pred zákrutou.A ani ho nezapneš z dôvodu nerovnakých otáčok prednej a zadnej nápravy.Takisto sa Ti nepodarí zapnúť ho keď pôjdeš pod plynom po rovine.To zapínanie/vypínanie predku za jazdy si treba trošku nacvičiť.
Ča sa týka reťazí moc Ti neporadím, nemám s nimi veľké skúsenosti.

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Ned, 06.09.2015, 8:52
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
K tým reťaziam: rýchlo a ľahko nahoditeľné sú tie, čo majú z vnútornej strany lanko, ako bežné reťaze na osobáky. Hľadaj masívnu verziu označenú 4x4.
Na jazdu po zasneženej či zľadovatelej ceste stačia; ale na terén ťažší ako šmykľavá poľná cesta s nimi zabudni, rozšklbeš ich domrtě.
Do stredného a ťažšieho terénu treba dospelé reťaze, ktoré sú velé, ťažké, a rozhodne sa nenasádzajú tak ľahko ako vyššieuvedené.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Ned, 06.09.2015, 12:28
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
eeej chlapy pruuser ten wrangler AT/SA sa nevyraba na moje rozmer, inak by som ho hned kupoval podla toho co hovorite a zbytocne nebudem chlpatych provokovat vacsimi gumami...kedze najazdim nieco pod 20000 rocne takze asi budem vyberat nejake AT bud CooperAT3 alebo ten GEneral AT2 sa zda tiez OK...a zeby nebolo malo tak aj Geolandar este zvazim ::)) dikes

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Ned, 06.09.2015, 23:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Taký detail: ak ťa na ceste v zákrute pretáča, tak treba spomaliť. Myslím .

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Pon, 21.09.2015, 22:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Nie jeden takto skončil omotaný okolo stromu (na predokolke)

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 22.09.2015, 5:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Tazko povedat co treba robit. To ukaze az konkretna situacia. Chce to hlavne prax a trening.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 22.09.2015, 6:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: