Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 13:52
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Y61 cerpadlo a "advance plate" 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Sob, 13.08.2016, 23:01
Príspevky: 27
Odpoveď s citáciou
Hmm, zaujimavy názor, keby cena opravy mala prevýšit kúpu použitého nepoviem ani slovo.
Ale v tomto prípade, prečo potom meniť čerpadlo, treba vymenit cely motor alebo ešte lepšie celé auto.


Sob, 12.05.2018, 10:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
sjaro1 píše:
Hmm, zaujimavy názor, keby cena opravy mala prevýšit kúpu použitého nepoviem ani slovo.

To nie je nazor ale fakt.Kupis wapku za 100 ale oprava stoji 120 €.A ze preco?Pretoze na linke sa to len zbucha dokopy.Nastavit dobre cerpadlo trva aj den.A este treba mat na to aj masinu plus suciastky ktore stoja 2 x tolko ako cerpadlo ktore sa namontuje vo fabrike.
Ak by si mal zlozit doma auto zo suciastok kupenych cez obchod,vijde ta 2 x tolko ako nove-cele.A auto je nekonecny zdroj byznisu do ktoreho davas €.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 12.05.2018, 22:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
sjaro1 píše:
Ale v tomto prípade, prečo potom meniť čerpadlo, treba vymenit cely motor alebo ešte lepšie celé auto.

A take typicky slovenske.Preco sa predavaju hlavy na Y60 cca 350,320 € na bazosi ked ja som ju kupil za 100 € ?A ak nahodou Patrol dozije tak ju tiez predam za 100 € pretoze na viac si ju necenim.Predne svetla sa predavaju z druhej ruky za 25 €.kupil som funglovky kus po 13 € a original na Patrol.Je ista hranica nad ktoru nejdem a na kolko si cenim auto.Uz teraz si svoje odmakalo,odvozilo a dobre sluzilo.Ale nic nie je vecne a to ze auto drzi a ide je na velku cest vyrobcovi v Japonsku.
Nech si ktokolvek predava za hocico pokial je kupec,len nie vzdy to aj musim kupit a byva aj druha moznost to opravit.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 12.05.2018, 22:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 13.08.2016, 23:01
Príspevky: 27
Odpoveď s citáciou
Milan ja sa ta nechcem dotknúť, ale len človek neznalý problematiky to môže takto napísať.
Zexel zrejme došiel na problem že vypustil z výroby nepodarok a kompenzuje to zakaznikom takym spôsobom že pustil do predaj nahradne diely na opravu tohto problemu s cenou hlboko pod výrobné náklady.
Či sa na tom opravari čerpadiel priživuju alebo nie to už je ina otázka. Ale čerpadlo sa da opraviť z nových dielov a podstatne lacnejšie ako kúpa druhého použitého.
Dal by som fotku ale nechce mi 800kilova prejsť že je veľká.


Ned, 13.05.2018, 10:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
sjaro1 píše:
Milan ja sa ta nechcem dotknúť,Ale čerpadlo sa da opraviť z nových dielov a podstatne lacnejšie ako kúpa druhého použitého.
.

Mna len tak nieco nenaserie,a kludne pis ako sa hovori od srdca.
Co sa tyka cerpadla,nerobil som take.A neriesil som zatial ani suciastky co sa tyka Patrola.Vychadzam len z informacii tu na fore a dajme tomu aj Bazos.Ked takto vychadzaju suciastky,v com je problem?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 13.05.2018, 22:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: