Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 18:09
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 Zatuhnuta regulacia turba rd28 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Mna pomylila ta uspesne zvladnuta emisna(asi zacnem chodit na emisnu na dolniaky :wink: ).U nas staci,aby sikala 1 tryska a uz neprejdem cez emisie a kolega Milan presiel so vsetkymi v prdeli :shock: :smt133 .

Tak trochu sa musi vylepsit palivo petrolejom.Nemozem povedat ze štali ale ani dobre nerozprašovali.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 06.07.2022, 16:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nechcem robit reklamu ale co hovorite na Motorpal.Tieto su skladom na rozdiel od inych.
https://shop.marting.sk/vstrekovacie-tr ... tryska-189
Tak nic,nie su kompatibilne z tryskami do Patrola som zistil.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Naposledy upravil Milan dňa Str, 06.07.2022, 22:41, celkovo upravené 1



Str, 06.07.2022, 16:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
nové kvalitné (originál Zexel) tuším kdesi 4 či 6 ks ešte mám. Ale stoja okolo 40 peňazí za kus

To je dobra cena,Palo ak by sa mi dali nastavit vsetky na 100% preco nie,ale aj tie od Boschu sa vyrabaju v Chine.A dokonca som ich daval do motora Man.Aj hlavy z ventilma,po roku sa ventile zaklepali do hlavy 1 centimeter :-D Preto chcem do trysky dat maximalne 25 € + - .

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 06.07.2022, 17:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Este by ma zaujimalo alebo kde sa da k tomu dopatrat rozdiel v tryske DN O SDN 187 z Patrola a tryskou DN O SDN 189 .

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 06.07.2022, 18:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
bahno píše:
Mna pomylila ta uspesne zvladnuta emisna(asi zacnem chodit na emisnu na dolniaky :wink: ).U nas staci,aby sikala 1 tryska a uz neprejdem cez emisie a kolega Milan presiel so vsetkymi v prdeli :shock: :smt133 .

Tak trochu sa musi vylepsit palivo petrolejom.Nemozem povedat ze štali ale ani dobre nerozprašovali.


Ale to je zasadny rozdiel :-D !Ked napises,ze si presiel emisnou,tak clovek rata,ze su trysky ok.
Keby si napisal,ze si emisku robil na ''slovensky sposob'' :wink: ,tak clovek ide v prvom rade po tryskach....=najjednoduhsie riesenie.
Preco su tie trysky nekompaktibilne?Nepasuju rozmery,ci co?Ved je tam len o 2 stovky vecsia dierka.Posledne dve cisla oznacuju priemer dierky v tryske....teda,priemer toho konca ihly co beha v dierke.Inak vypada,ze by to mohlo sediet.2 stovky je nic.Jedine,zeby bol kuzel na konci trysky naopak.
Ja som raz do 160ky supol (kym zozeniem origo a su tam uz par rokov :wink: )trysky z feldy a fakci to v pohode.Teda,fakcilo,kym hnisan nezhnil :cry: .Teraz uz motor caka,kym ho namontim do gazousa.


Štv, 07.07.2022, 21:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
,tak clovek ide v prvom rade po tryskach....=najjednoduhsie riesenie..........
Preco su tie trysky nekompaktibilne?Nepasuju rozmery,ci co?Ved je tam len o 2 stovky vecsia dierka

Zaujimave ze motor moc ani nekadil,nie len na stk a nebyt tohoto mojho problemu tak by este 2 roky vydrzali a vyexperimentoval by som to tymi tryskami do neakeho Zetora.Takto som kupoval trysky do stareho Mercedesu.Ale ten mal cez milion km,turbo ziadne a motor vymenit mi trvalo pol dna a mal som dalsie 3.Nakoniec vsetky isli do srotu aj z autami.Co som na nich skusal a co vydrzali,klobuk dole.Ale nechcem si odfajcit motor na Patrole aspon nie zatial inymi tryskami ktore nie su na zozname zamenitelnych trysiek.Predsa len ak nieco by sa z motorom stalo,by ma to kurefsky sralo ze koli 2 stovkam € som odpisal masinu.Co mam doma este z Mercedesu na pohlad take iste DN 220 tak maju iny uhol rozstreku a tlak taky isty 130 Atm.
Zajtra idem pre trysky,musim kvaltovat.Masina rozobrata a na druhy tyzden cakam ze pojdem do sveta na mesiac a mozno aj viac.
Ak by som mal viac casu tak zoberiem tie origo trysky od Pala.Ale nemam ho :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 07.07.2022, 21:59
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Ak by som mal viac casu tak zoberiem tie origo trysky od Pala.Ale nemam ho :smt139


No keby si sa bol býval vyjadril hneď, mohol si ich mať už v hrsti. Mail máš telefón tiež....
Ale teraz už nič z toho nebude. :smt152 :smt018 Nerobím, dovolenkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 08.07.2022, 1:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Palo niekedy poriesime urcite nieco spolu,vies aky som pacient ohladom mailov :-D
Motor ide ale stale rovnako.Z cerpadla stale idu take cudne zvuky a sa mi stale nezda.Otazka by bola.Dat ho pozriet na stolicu alebo riesit neake druhe?Co som sa bol pytat v Boschi servise v Nitre tak oni neopravuju len menia.Je to ZEXEL Made in Japan.Co dalej. :smt017 Mi dochadzaju napady. :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 08.07.2022, 14:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Hadam si necakal,ze ked vymenis trysky ktore nesikaju,tak sa cerpadlo opravi same :shock: ?
Ved si pisal uz predtym,ze tie zvuky z neho idu,plus,ze nemozes hybat tou klietkou.Tak je jasne,ze tam bude daco posrate(zlomena pruzina piesta,ci daco zaseknute medzi klietkou a obalom cerpadla) a cerpadlo treba rozobrat.Dufam,ze tam nemas pilinkya ze ti neodjebalo aj tie nove trysky ako odjebalo synovi,ked mu poslali cerpadlo po lajdackej GO a vnutri boli pilinky,ktore sa ''majster'' ani neobtazoval zistit,ze odkial su.Vymenil len hlavu s piestom a na ostatok sa vysral.Preto uz nikdy nedam cerpadlo do servisu....jedine,ak ho bude robit predomnou.Druhy ''majster'' sa ma zas snazil presvedcit,ze patrolove trysky nemaju rozprasovat,ale striekat ako daka wapka.
Boli to servisy,nie ziadne garazovky a robota stala za hovno.
A Janciak urcite nejake fungujuce cerpadlo najde,ak ti ho treba nutne a s tymto svojim sa potom mozes vyhrat.Niekedy je lepsie starsie origo,ako nove ''po repase''.


Sob, 09.07.2022, 9:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Hadam si necakal,ze ked vymenis trysky ktore nesikaju,tak sa cerpadlo opravi same :shock: ?.......
(zlomena pruzina piesta,ci daco zaseknute medzi klietkou a obalom cerpadla) a cerpadlo treba rozobrat........
A Janciak urcite nejake fungujuce cerpadlo najde,ak ti ho treba nutne a s tymto svojim sa potom mozes vyhrat.Niekedy je lepsie starsie origo,ako nove ''po repase''.

To som necakal od trysiek ale motor zacal na šupu startovat a mam istotu ze v tryskach a tlakoch to nebude......
Tiez si myslim ze bude nieco z klietkou.Som sa z tym nastavovanim pohral,este islo predvstrekom natocit aby v cerpadle nehrkotalo a teraz vytiahnem 95km/h.Aj ten tlakovy ventil som mal vonku a bol dobry.....
A praveze rozmyslam ci ho dat do servisu,co mi kamos z Povazskej B radil az v Ziline si on dava servisovat cerpadla.Mozno to budem riesit aj cez Janciaka starsim cerpadlom ale uz urcite nie teraz.Na druhy tyzdem by som mal ist na mesiac mozno aj viac do sveta.Tak az potom.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 09.07.2022, 21:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
.Dufam,ze tam nemas pilinkya ze ti neodjebalo aj tie nove trysky ako odjebalo synovi,ked mu poslali cerpadlo po lajdackej GO a vnutri boli pilinky

A z coho sa zobrali piliny,sa rozsypalo cerpadlo?Z nafty? :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 09.07.2022, 21:41
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Asi z roliek,lebo 2 boli obehane (co v servise nezistili)a vymenil som ich za dobre z Dindajovho cerpadla.Vycistili sme aj trubky,ale trysky sa uz nedali spojazdnit.Museli ist nove,len som nemohol zohnat a tak sa cele vstrekovace poslali do servisu.''Majster'' samozrejme neratal,ze ich doma supnem na skusacku a zistim,ze striekaju horsie,ako tie odpalene :-D .Snazil sa ma presvedcit,ze to tak ma byt u patrola,potom,ze predsa vsetky patroly dymia :smt126 ....nakoniec sme mu trysky vratili a potom som zistil,ze sa (nahrady znacky denso)daju zohnat v motule.Tak sa kupili tam,ale zhruba 1 z 5tich tiez dobre neprasi a treba vzat radsej o 2-3 viac.Reklamovat sa to neda...ale za tu cenu....Je na nich vyrazene,ze made in japan...ale cinan vyrazi co zakaznik pozaduje :-D .Japonske by asi fungovali vsetky.
Origo by sa dali zohnat z japonska.Ale su drahe,treba na ne dlho cakat,tak sme nato srali.
Skusim sa stavit vo vrutkach a kupit zo 4 tie co si postol ze nesedia do patrola a vyskusam ich v mercedesackom motore co chystam na centralu.


Sob, 09.07.2022, 22:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
vyskusam ich v mercedesackom motore co chystam na centralu.

Do MB 200 D,220 D.240 D som daval Germany DN O SD 1510 origo .Germany 22 DN O SD 220 a nahrada co som kupoval Motorpal DN O SD 220.Som vstrekov priniesol od tatka este asi 20 co som skusal pouzite,ale pojdu do srotu.V Motorpale mas aj 1510 aj 220 ale momentalne nedostupne.
Ak vymontujem cerpadlo tak uz ho komplet rozhodim.Uz len zo zaujimavosti v com je problem.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 09.07.2022, 23:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ved tak som to myslel tym hrajkanim :wink: .Rozhodit a uvidiet.A mozna ani nebude nejaka zlozita zavada a podari sa ti to opravit.Potom napis co si zistil,ked ho rozoberies.
Ja si myslim,ze medzi tymito tryskami nebude nejaky zasadny rozdiel.Staci len aby sedeli zhruba podla obsahu valca.Otvaracie tlaky maju +- rovnake,striekaju do komorky a tak nehrozi poskodenie pistu pri zlom uhle vstrekovania a je vzdy lepsie,ked tam prasi s trocha rozdielnym uhlom,ako ked to tam strieka ako z hadice :smt139 .Takze ci uz ma tryska dierku 0.97 ,0.98,ci 1mm.....tak na tom uz dako nezalezi....to je len bizuteria co sa da vysperkovat davkou na cerpadle.Aspon ja to tak vidim.
Takze ked ma mercik dvojcislie 10,co ma aj ta tryska do patrola ktore som vzal z motulu a ta co si postoval z vrutok ma .98 ci kolko,tak v merciku musi fakcit uplne v pohode.


Ned, 10.07.2022, 7:57
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: