Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:33
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Kľúčik! 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tak sa s vami podelim o "krasny" zazitok.

Kedze som k svojmu Hebedu (Patrol Y61) dostal pri kupe len jeden kluc, stale som planoval dorobenie rezervneho....predsa len kadeco sa moze stat. :?

Pocital som ze to daco bude stat ale pani servisaci v Nissane v BA ma vcelku "pobavili" a opatovne odradili od jednania z oficilanym Nissanom dobuducna ako to len bude mozne. :shock:

Vcera som sa konecen rozkyval a zavolal im tam ze teda by som rad novy klucik zabesteloval a ze ci je to teda mozne a kolko by to kostovalo.

Pan na linke ma ubezpecil ze mozne to je, a vysvetlil mi cely postup. Podla VIN sa objedna cisty kluc, ten sa v klucovej sluzbe necha vybrusit a nasledne sa nakoduje donho imobiliser.
Ak chcem len cisto kluc (co mi v tomto momentne staci pre klud duse) tak by to malo stat okolo 1500,-.
Poteseny touto spravou som poskocil, a hnedka po praci som vyrazil k nim ze to rovno zajednam. Cena sice nieje najmensia ale tolko to by som bol ochotny za to zaplatit. :)

Moje prekvapenie ale este len malo prist. Dosuchtal som sa k nim a pan za pocitacom (uz od zaciatku sa tvaril znechutene) si teda vypital VIN a zacal tukat do FASTu. Nasiel pekne klucik, naklikal ho do zoznamu, ale sa ho reku pre istotu opytam este na cenu. Vyhladal pekne v dajakom zozname a nastalo prekvapenie. Vysledna suma bola niekde okolo 4000,-. :shock: :shock: :shock:
Pozeram nanho ze akoze ja nechcem aj ovladacku na central, mne staci kluc, vas kolega na telefone mi vravel ze to bude okolo 1500,- (kolega medzitym prisiel a sadol si vedla). Na to vedlajsi ze "jaaj to ste vy, hmm, aha..,.viete my sme vcer tiez objednavali novy kluc ale na nejaku Almeru, a ten stal 1500,-, ale na Patrola je teda drahsi podla cennika". :cry:

Kukam jak vyorana mys ze ci si zomna standu robia. :roll:
Na moju otazku ze aky je rozdiel v kluci na Alemru a na Patrola som dostal vcelku arogantnu odpoved "V cene auta!". A ze co sa cudujem, ved to auto stoji cez milion korun a ze je to adekvatna cena k tomu.

Tak som zdvorilo podakoval a oznamil im ze 1500,- je cena ktoru som ochotny za to zaplati, ale 4000,- uz budem velmi tuho rozmyslat.
Snazil sa ma este presvedcit nejakymi argumentami o tom ze ak ten kluc stratim/znicim neskorsie, ze to sa tiez da vyriesit ale ze to bude "niekolkonasobne" drahsie.
To uz som ale bol na odchode len krutiac hlavou a "mierne" sklamany a nastvany. :shock: :shock: :shock: :evil:

Po cely cas mojho pobytu tam som mal pocit ako keby som bol dajaky odkundes a vagus co vyliezol z kanala a nechce sa im chudakom nechat zodrat z koze.

Zaverom asi tolko....ak vyhram tie miliony v Lotte tak si kupim cele nove auto, a s nim aj nove kluce, a zatial si budem davat velky pozor na ten jeden co mam. :D

P.S.: Ovladacka na central by stala cca 7500,- ale tusim bez DPH, cize za jednu sadu klucov by bola cena skoro 15 000,- (kluc+ovladac), a to sa predsa oplatii...no nie? Nekupte to za tu cenu.... 8)

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 8:58
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kolko klúčov sa dáva k novému autu ? Dva ?a kde je ten druhý ?

Inak pekná skúsenosť , len by to chcelo aj inde napísať , nech sa o hajzlíkoch vie :twisted: / aj s foto , mal si vytiahnuť foťák a cvaknúť si ich /

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 05.10.2007, 9:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Kolko klúčov sa dáva k novému autu ? Dva ?a kde je ten druhý ?

Inak pekná skúsenosť , len by to chcelo aj inde napísať , nech sa o hajzlíkoch vie :twisted: / aj s foto , mal si vytiahnuť foťák a cvaknúť si ich /


Je pravda ze vzhladom na chybajuci kluc by bolo idelane riesenie dat vymenit secky zamky a prekodovat imobiliser, ale na to so uz nemal po hentom extempore odvahu sa spytat. :? :?
Hypoteku si radsej zoberiem na novy byt a nie na Nissan zamky a kluce. :D :twisted:

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 9:11
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skúsiť , iný Nissan trbarz nemecko. Už iba pre tú prču , či aj tam majú takú obchodnú politiku .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 05.10.2007, 9:14
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Skúsiť , iný Nissan trbarz nemecko. Už iba pre tú prču , či aj tam majú takú obchodnú politiku .

Hmm...mozno ak za mi to zas bude chciet riesit...len sa obavam ze ma s tym odkazu na lokalne zastupenie a som tam kde som bol.

Ale momentlane som taky znechuteny ze dajak sa mi vobec neche sa s nejakym klucom zapodievat. :(

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 9:16
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nno Dufi ... Aj tak mas moju poklonu za tu doveru voci telefonickej informacii nejakeho pajaca ...
Inak ta cenotvorba odvodena od celkovej ceny zariadenia je squele vyhutana = robi sa to cim dalj tym viac aj inde ( napr kazda stavebny firma sa najskor pozrie do projektu a na papierovu cenu a potom ti zacnu ratat percenta z nej --- )

Inak technicky ten klucik do Almary bude mozno aj uuuplne ten isty ako do Patrola

_________________
OFF the ROAD


Pia, 05.10.2007, 9:22
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Inak technicky ten klucik do Almary bude mozno aj uuuplne ten isty ako do Patrola


Ved pravdepodobne ano...akorat ze ten do Patrola je proste drahsi. :evil:

Pajacovi som nemal preco nedoverovat, bol to taky isty pajac co mi to potom nasiel v pocitaci, nemal som odkial predpokladat ze si tu cenu len tak strelil, cakam ze ked clovek s tym pracuje tak vie a ked nevie tak sa kukne.

A ono kto by pocital s tym ze rovnaky kluc bude na jedno auto stat jednu cenu a na druhe uz inu.
Rovnako by potom jahodova zmrzlina mala stat 2x tolko co vanilkova a cokoladova 3x tolko co jahodova, nie? ;)

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 9:26
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mna stál na patrola klúčik 20 sk . A ukradnú ti ho možno skorej , ako mne . S tým druhým klúčikom . :twisted:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 05.10.2007, 9:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
A ono kto by pocital s tym ze rovnaky kluc bude na jedno auto stat jednu cenu a na druhe uz inu.
Rovnako by potom jahodova zmrzlina mala stat 2x tolko co vanilkova a cokoladova 3x tolko co jahodova, nie?


Nie nie takto nie ...
Jedna a ta ista jahodova pre nemca 3Eura (mercedes), pre japonca 5Eur (drahy nissan :-) ) , pre rumuna 1Euro ( logancek )

To znamena ze jeden a ten isty produkt vychrleny linkou niekde v cine a nasledne iba prebruseny a prprogramovany v konkretnej automobilke bude stat +- 1000% ( ako pre koho )

Inak taki chorvati uz toto zmakli davno = uz ako maly chalan som tam cosi kupoval za 1peniaz a prisiel "nemacka" a zaplatil 5peniazov ... lahke .

_________________
OFF the ROAD


Pia, 05.10.2007, 9:45
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Nie nie takto nie ...
Jedna a ta ista jahodova pre nemca 3Eura (mercedes), pre japonca 5Eur (drahy nissan :-) ) , pre rumuna 1Euro ( logancek )


Aha...hmm...njn....tak ja asi niesom stavany na takyto system, tak to stale nechapem dajak. :D:D:D

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 9:49
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....mno... ja sa tiež zberám dať si spraviť náhradný klúč.... al začnem od inokadial....

načim najprv obísť klúčové služby, že či majú polotovar takého profilu. Ak majú, je s polovice vyhrané.

totiž klúč od Patrola s imobilizérom NATS má vlastne dva diely. Jedna časť je to želiezko čo sa ščuri do dzurky. To je nyšt... to je proste želiezko. Podstatný je RFID čip, ktorý je zaliaty v umelej hmote klúča.
Ten čip komunikuje s cievkovou anténou ktorá je okolo spínacej skrinky. Keď štartuješ auto, NATS sa cez anténku spýta, či je prítomný RFID a ak je, či sa jeho unikátna identifikácia zhoduje s tými, ktoré má naprogramované ako oprávnené.

A teraz by som nakládol otázku na znalcov:
Vie niekto, či sa pre takúto aplikáciu používa viac druhov RFID, alebo všetci výrobcovia používajú rovnakú normu ?

Ak je to špeci RFID Nissa, tak by sa krajnej núdzi dal čip zo starého klúča vyoperovať a vložiť trebárs do prívesku ktorý by bol spoločnom krúžku s náhradným klúčom.

Ak je to univerzálne.... tak je vsjo jasno. RFID čipy pre imobilizéry sa dajú bežne kúpiť a potom už len treba priprogramovať nový RFID do počítača auta.... čo je otázka troch minút roboty s diagnostickým "nintendom" (ten prístroj fakt vyzerá ako videohra)

Poznámka... :
Presne takto postupujú aj zlodeji áut, preto kto má svoje autíčko rád, mal by spáchať nejaký podraz na kabeláži k dianostickej zástrčke ... konkrétne u Patrola Y60 je to konektor visiaci na zväzku drátov nad šoférovou lavou nohou.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 05.10.2007, 10:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zdarek dufi necem ti este viac zdvihat adrenalin ale toto je pravda robil som v skodovke predajcu a majitel mal este predajnu nissanov takze som sa s tym strtol na micru tusim 2002 rocnik stal kluc s imobiliserom cca 1500 a ked raz prisiel k nam chlapik ze stratil kluc od pathfindera ci mu vieme vyrobit druhy tak sa toho ujal kolega a tiez strelil cenu odhadom podla microveho no ale ked panko prisiel pre kluc tak ho skoro zodral z koze ked mu povedal ze stoji cca 8000 bez DPH takze si neni jediny ktory ma podobne neprijemne skusenosti so znackovymi servismi

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 05.10.2007, 10:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
IvoLUCKY píše:
Inak technicky ten klucik do Almary bude mozno aj uuuplne ten isty ako do Patrola


Ved pravdepodobne ano...akorat ze ten do Patrola je proste drahsi. :evil:

Pajacovi som nemal preco nedoverovat, bol to taky isty pajac co mi to potom nasiel v pocitaci, nemal som odkial predpokladat ze si tu cenu len tak strelil, cakam ze ked clovek s tym pracuje tak vie a ked nevie tak sa kukne.

A ono kto by pocital s tym ze rovnaky kluc bude na jedno auto stat jednu cenu a na druhe uz inu.
Rovnako by potom jahodova zmrzlina mala stat 2x tolko co vanilkova a cokoladova 3x tolko co jahodova, nie? ;)

chalani ked by ste mali pred sebou dva alebo tri kluce povedzme od almery od micry a od pathfindera nezistite ktory je ktory :-D su navlas rovnake akurat ten chip :evil:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 05.10.2007, 10:35
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kľúčik na patrola - želiezko majú určite v Baumaxe na Rožňavskej, vyrábali mi kópie, cena pár korún...

Inak s autorizovaným predajcom Nissanu v BA (Autopolisom) som práve týždeň dozadu mala opačný zážitok - objednávala som nešťastnú prepadovú trubku a cena v telefone bola 2 000 (na Rožňavskej chceli asi 2500) a keď som pre ňu doklusala - 1750,- Tak som čakala, kedy na mňa bafnú že počkajte ešte DPH, a nič. Asi mi dali zľavu? :smt139

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Pia, 05.10.2007, 13:40
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
máš lacnejšiu verziu patrola :-D , a asi aj topánok :twisted:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 05.10.2007, 14:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: