Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 8:35
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Kľúčik! 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz píše:
kľúčik na patrola - želiezko majú určite v Baumaxe na Rožňavskej, vyrábali mi kópie, cena pár korún...


Toto by ma zaujimalo....normalne spravili kopiu a nespekulovali? Kde presne to je? Ta klucova sluzba co tam je alebo niekde priamo v Baumaxe?

Aspon ciastocne by to riesilo problem zniceneho kluca...aspon sa dostanem do auta aj ked uz s nim nebudem moc odist.

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 14:18
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Baumax , Rožnavská Ul. Bratislava .Maš to tam napísané , Ale ten tvoj je možno iný , ale za pokus to stojí .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 05.10.2007, 14:47
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Objavil som zaujimavy prispevok:

http://www.autoalarmy.sk/index.php?sekcia=katalog&type=show&iddiskusia=285&idprispevok=644

autoalarmy.sk - admin píše:
Ak neviete alebo nechcete rozoberať originál kľúče, nechajte si vyrobiť kópiu čipu. V kvalitných zamočníctvach Vám ju po predložení dokladov o vozidle na počkanie vyhotovia.


To vazne? Alebo co je to za blud? Je to aj aktualny prispevok: Pridané: 06.09.2007 o 14:35

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 14:51
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Baumax , Rožnavská Ul. Bratislava .Maš to tam napísané , Ale ten tvoj je možno iný , ale za pokus to stojí .


Ja viem kde je Baumax na Roznavskej, "problem" je ze vo vnutry je smostatny stanok kde je klucova sluzba, alebo to moze byt priamo v Baumaxe. Preto som sa pytal....:)

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 05.10.2007, 15:04
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
Aspon ciastocne by to riesilo problem zniceneho kluca...aspon sa dostanem do auta aj ked uz s nim nebudem moc odist.


Ak máš zničené len želiezko, tak si daj urobiť druhé a starý klúč (aspoň jeho torzo) nos na krúžku s novým. Ak bude pôvodný čip v blízkosti klúčovej dierky, imobilizér ho akceptuje (imobilizér s klúčom komunikuje rádiom, nemusí byť vo fyzickom kontakte)

_________________
SLOW & FURIOUS


Sob, 06.10.2007, 19:51
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No tak som sa zastavil v nasom miestnom "kluciarstve".
Ujo zobral klucik a v dacom ho nacital....ale smute mi oznamil ze nacitat to sice vie, ale skopcit nie, ze Nissan ma dajake speci kodovanie ci co to splietal.
Ale vedel mi spravit novy kluc, aj s pripravou na chip, akorat chip by mi museli nakodovat inde, cele za nejakych 850,-SKK.
Bohuzial som sa zabudol spytat co by stalo spravenie len cisto zeliezka bez speci kluca na chip.
Pokukam este ine kluciartva ci dakde nevedia aj chip skopcit.

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Ned, 07.10.2007, 13:18
Profil ICQ WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No jo no, klasika, niet vacsich zdieracov ako autorizovne servisy, najhorsie je, ze rozumna ochrana pred takymito hajzlikmi proste neexistuje... A neplati to len pri autach - rovnako je to pri hocijakych znackovych vyrobkov, ci uz v elektronike (skusali ste si dat dakedy opravit diskman Sony mimo zaruku?) alebo v domacich spotrebicoch (nedavno sa mi pri vypadku elektriny dosral automaticky magneticky spinac v sporaku, volali sme do servisu Whirpoolu, tak za blby spinac chceli 10 litrov, strasne som sa nasral, zobral srobovak a merak a dal do to za hodku poriadku sam)... Je to proste cistociste okradanie, pytat za povedzme max. 1000 korunovu vec stvornasobok, zial, stavim sa, ze ani SOI by s tym nic neurobili....

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Ned, 07.10.2007, 13:31
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čítal som raz neviem kde už článok o "kurvítkach" načasovaných dopredu vyrátaných závad, ktoré spôsobia zrútenie funkčnosti celého výrobku(akéhokolvek). Niekde je to vyrátané na záruku 2 roky inde na leasing 4 roky a pod. Jedno také kurvítko som už odhalil na našej umývačke AEG. :lol: a túto firmu tak pravidelne oberám o naplánovaný ďalší zisk zo servisu resp nákupu novej. :smt141

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 07.10.2007, 13:50
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Offtop - je to tak, tie kurvitka s oblubou implementuje HP ... Sice tvrdia, ze proste su suciastky z plastu (stare dobre funckne boli zo zeleza) a ze proste nevydrzali, ale 4 rovnako stare kusy, rozne vytazovane s tou istou chybou za v priebehu 3 mesiacov po zaruke ... To nech idu rozpravat do skolky ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 07.10.2007, 15:35
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi , daj vedieť čo si zistil.

A o tom načasovaní pokazenia ? Mamke dva dni po skončení záruky , takto odišla chadnička . Následoval dopis výrobcovi :-D /Gorenie / , ktorý po jeho prečítaní mamke poslal bezplatne novú súčiastku . Nepomoho , tak následoval dopis č. dva . Výrobca jej ponúkol , že ako odškodné si môže vybrať nový akýkolvek ich výrobok. Samozrejme že to bola najdrahšia chladnička :twisted:

Niekedy dobrý dopis zaslaný na správne miesto robí zázraky . :smt023

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 07.10.2007, 16:38
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Jedno také kurvítko som už odhalil na našej umývačke AEG.
Milý dízelko, šup sem s tou inchormáciou, ak môžeš.


Ned, 07.10.2007, 19:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
diesel píše:
Jedno také kurvítko som už odhalil na našej umývačke AEG.
Milý dízelko, šup sem s tou inchormáciou, ak môžeš.


Kód C3 (ochrana pretečenia...obráťte sa na autorizovaný servis :-D ) V priestore pod pracovným priestorom umývačky sa jej činnosťou zakaždým zohreje vzduch od horúcej vody v nej a na hadiciach privádzajúcich studenú vodu sa zráža vlhkosť a odkvapkáva na plastovú vaničku na samom dne umývačky. Za rok sa tam nazbiera asi 1dl vody ktorá zdvyhne plavák ochrany, čo spustí zablokovanie umývačky spolu s vypísaním kódu C3. Stačí tú vodu povysávať vodným vysávačom a šou pokračuje. By ma zaujmalo čo by mi na nos zavesili servisáci resp čo vešajú chudákom čo sa do toho nekuknú. :twisted: Samozrejme každý iný spotrebič a značka má svoju vlastnú vychytávku.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 07.10.2007, 19:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
rado nd píše:
diesel píše:
Jedno také kurvítko som už odhalil na našej umývačke AEG.
Milý dízelko, šup sem s tou inchormáciou, ak môžeš.


Kód C3 (ochrana pretečenia...obráťte sa na autorizovaný servis :-D ) V priestore pod pracovným priestorom umývačky sa jej činnosťou zakaždým zohreje vzduch od horúcej vody v nej a na hadiciach privádzajúcich studenú vodu sa zráža vlhkosť a odkvapkáva na plastovú vaničku na samom dne umývačky. Za rok sa tam nazbiera asi 1dl vody ktorá zdvyhne plavák ochrany, čo spustí zablokovanie umývačky spolu s vypísaním kódu C3. Stačí tú vodu povysávať vodným vysávačom a šou pokračuje. By ma zaujmalo čo by mi na nos zavesili servisáci resp čo vešajú chudákom čo sa do toho nekuknú. :twisted: Samozrejme každý iný spotrebič a značka má svoju vlastnú vychytávku.

Perfektné. Na revanš.


Ned, 07.10.2007, 20:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
infoska pre Dufusa, ja som daval robit kopiu kluca v Poluse cena 650,-Sk bez imobilizeru. vedia aj simobilizerom , ale nie na pockanie a stoji to o 500Sk viac.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pon, 08.10.2007, 17:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Mne na spaniela 260 urobili kluc Prejte (IL) asi za 100sk. Na 1.x a kvalitne. Ale y61 to je asi nieco ine.


Uto, 09.10.2007, 6:25
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron