Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 07.06.2024, 2:47
Dnes je piatok 7. júna 2024, meniny má Róbert a zajtra Medard




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Automatická anténa 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Ludkovia pomozte ...
Jedna sa v principe o blbovinu - antena , ktora sa po zapnuti radia sama vysunie a po vypnutí opat zasunie (logicke ze :shock: ) mi nefunguje ... Po zapnuti sa asi o 10cm povysunie a zase po vypnuti sa asi o 10 zasunie. Pred tym fungovala OK a ked zacala zadrhat tak som na to fukol trocha silikonoveho spreju a opat vsetko slapalo (komplet zasunulo a vysunulo ... ) . Soma aj spravil pokus MANUALNE :oops: ale neviem , ci som tomu neublizil. Kazda rada dobra :roll:

_________________
OFF the ROAD


Ned, 19.11.2006, 13:47
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ivo rovnaky problem mam s tou antenou aj ja ... skusal som na to dat WDcko a trochu som jej par krat pomohol ist dole a hore...
Poslednu dobu ked ju rucne dam dole a potom zapnem radio mi hore vyleze , ale ako vypnem radio , tak mi uz dole nejde ... vlastne ide ... tak 1 krat z 30 pokusov :shock: dole je pocut nejaky motorcek, ktory to pohana ... mozno tam bude len nejaka pruzinka slaba,alebo vyskocena...co ja viem ? :x


Ned, 19.11.2006, 16:46
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som svoju rozhybal a vycistil tiez WD-ckom. Cyklus vysunutia a zasunutia som niekolkokrat zopakoval a zakazym som handrou zotrel stary bordel co na nej bol...teraz funguje skvele.

_________________
Range Rover farma :)


Ned, 19.11.2006, 18:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vdaka priatelia - skusim Teslov pokus... Dam vediet co a ako . Ozaj nema niekto schemu, popis fungovania, navod na osetrovanie a udrzbu = proste NIECO k takejto vyspelej technike - zatial som to nikde nenasiel .

_________________
OFF the ROAD


Ned, 19.11.2006, 18:45
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Blbne mi to presne tak isto... :? Okrem toho že je anténa zaoxidovaná, ju mám ešte mnohokrát ohnutú a od oka narovnanú... takže jej nepomáha ani WD4O :(


Pon, 20.11.2006, 1:06
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Blbne mi to presne tak isto... :? Okrem toho že je anténa zaoxidovaná, ju mám ešte mnohokrát ohnutú a od oka narovnanú... takže jej nepomáha ani WD4O :(


Offroad a vysuvacia antena to nejako k sebe nepatri.....nahradit pruznym prutom ( pre znalych VA35 ) a je pokoj. Aj ked vysuvaciu opravys je to docasne a po zopar opravach ta to prejde.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 20.11.2006, 22:29
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
že by...... :roll:
na kolko ju mám odštiknúť ?


Pon, 20.11.2006, 22:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
že by...... :roll:
na kolko ju mám odštiknúť ?


no nevies prepocitat ??? tak na polovicu VKV pasma cca 98-100MHz

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 20.11.2006, 23:27
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
noooo... je k tomu pribalený aj štikací návod... :lol:


Pon, 20.11.2006, 23:57
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
noooo... je k tomu pribalený aj štikací návod... :lol:


no je ale VA35 sa vyraba hlavne pre prislusnikov na 80MHz.....tusim na 75cm

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 21.11.2006, 0:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Offroad a vysuvacia antena to nejako k sebe nepatri.....nahradit pruznym prutom ( pre znalych VA35 ) a je pokoj. Aj ked vysuvaciu opravys je to docasne a po zopar opravach ta to prejde.[/quote]

NNO - mne to vychadza opacne... Je pomerne prakticke v pripade potreby antenu zasunut do kasne a tak zabranit ohnutiu a aj zachytavaniu konarov. Inak moja skusenost je taka, ze Murphy je vzdy na mieste a ked je jediny konar v okoli vysunutej anteny OKAMZITE ju zachytii. Swina. Prave preto chcem aby fungovala . Howgh

_________________
OFF the ROAD


Uto, 21.11.2006, 20:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Offroad a vysuvacia antena to nejako k sebe nepatri.....nahradit pruznym prutom ( pre znalych VA35 ) a je pokoj. Aj ked vysuvaciu opravys je to docasne a po zopar opravach ta to prejde.


NNO - mne to vychadza opacne... Je pomerne prakticke v pripade potreby antenu zasunut do kasne a tak zabranit ohnutiu a aj zachytavaniu konarov. Inak moja skusenost je taka, ze Murphy je vzdy na mieste a ked je jediny konar v okoli vysunutej anteny OKAMZITE ju zachytii. Swina. Prave preto chcem aby fungovala . Howgh[/quote]

Ano mudro pises a mas pravdu....ale chcem vidiet ofroudakou co myslia na antenu v zapale akcie....aj mna to kedysi pred par rokmi bavilo asi trikrat ju zasunut vysunut a potom uz nie.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 21.11.2006, 20:45
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No napr. Range Rover ma antenu kombinovanu. Tzn. vyhrievanie zadneho okna je zaroven aj antena.Je tam filter ktory zabezpeci spravne fungovanie anteny aj vyhrievania :wink:

_________________
Range Rover farma :)


Uto, 21.11.2006, 20:54
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teslo píše:
No napr. Range Rover ma antenu kombinovanu. Tzn. vyhrievanie zadneho okna je zaroven aj antena.Je tam filter ktory zabezpeci spravne fungovanie anteny aj vyhrievania :wink:


Tak isto to ma riesene Jeep G. Cherokee WJ... ale ma ju na bocnom zadnom skle :D


Str, 22.11.2006, 0:27
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.10.2006, 20:37
Príspevky: 56
Bydlisko: PD-Malá Čausa
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja s vysúvaním už problém nemám, v zápale off, anténa ostala niekde v lese a nepomohli mi ani lanká. Budem to asi riešiť nejakou nalepovaciou, od nútra na sklo. Raz som takú mal a mala aj zosilovač, bola super. Zaujímavé je že to rádio hrá celkom slušne aj bez nej.


Str, 22.11.2006, 7:49
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron