Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 7:56
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Nestartuje 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
By som sa ani nehneval :cry: keby :
po A./ keby sme okrem kosačky nemali samé diesle :cry:
po B./ nenatankovala plnú :cry:
po C./ nerobili to mechanici v servise , čo nevedia vymeniť baterku , tj + na + a -na - :cry:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 26.01.2008, 23:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemal som sice este diesel aj ked savzdy chystam ze si kupim dieslaka ale aj tak to skonci pri benzine vzdy ale tiez si myslim ze tymi zhavicmi to byt nemoze nakolko viem ze diesel chyti aj bez zhavicov. Sice to vyzera ako keby si startoal buldozer ale chyti. Tiez si myslim ze to bude cerpadlo alebo nieco s palivovou sustavou, mozno dokonale zaneseny palivovy filter. Zase len moje hypotezy :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Sob, 26.01.2008, 23:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Podla mna ti zblbol imobilizer,čo bežne robia mavericky a terana.Skus toto vytiahni kluč so spinacej skrinky ,vylez z auta ,zamkni pockaj par minut otvor a startuj ,väčšinou to je ok .

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Sob, 26.01.2008, 23:36
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zanesený palivový filter som mal viac krát , a ono to naštartuje a aj ide , len sa pri vyšších otáčkach dusí . :?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 26.01.2008, 23:37
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko, a si čítal, čo som napísal? ak hej, tak kecám? keď tvrdím, že som točil z naštartovaného druhého auta cez kábel a aj tak nenaskočilo a po výmene žhavičov za dobré naskočilo a naskakuje vlastnými silami, tak to blúznim? iste, v lete niektoré stroje naskočia ľahko (ale niektoré ani vtedy nie), ale preboha netočme o pocitoch, ale o skúsenostiach
(inak ja mám s dieslami len nejakých 15 rokov skúseností, iste nie veľa, ale so žhavičmi a štartovaním som už niečo za tú dobu zažil)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 26.01.2008, 23:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
masurko, a si čítal, čo som napísal? ak hej, tak kecám? keď tvrdím, že som točil z naštartovaného druhého auta cez kábel a aj tak nenaskočilo a po výmene žhavičov za dobré naskočilo a naskakuje vlastnými silami, tak to blúznim? iste, v lete niektoré stroje naskočia ľahko (ale niektoré ani vtedy nie), ale preboha netočme o pocitoch, ale o skúsenostiach
(inak ja mám s dieslami len nejakých 15 rokov skúseností, iste nie veľa, ale so žhavičmi a štartovaním som už niečo za tú dobu zažil)

janko ja som zabudol dopisat ,ze "z mojej skusenosti", :-D takze je mi jasne ze to tak nemusi byt u kazdeho auta ja len ze som mal tu cest jazdit na troch ropakoch so zdochnutymi zhavicmi a vzdy to tak po 20-30 s chytilo takze som statistycky s toho vyvodil ze vecsina ropakov chyti aj bez zhavicov a cital som samozrejme. :-D No a 2 Kapo asi mas pravdu s tym filtrom ja len zas spekulujem nad nesmrtelnostou chrusta ako vzdy :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Sob, 26.01.2008, 23:47
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
mozeg píše:
Mam mensim problem. Dnes auto nastartovalo bolo v chode asi 60minut uplne bezproblemov. Potom sadnem hcem nastartovat a nic- zhavic ukazoval kontrolky svietili pri otoceni klucika nic. Vysiel som von otvoril kaputo odpojil baterku ocistil zaoxidovane kontakty napojil, sadol dnu vsetky kontrolky ok. Tocim tocim- startej kruti ale auto nenastartovalo. Potrbujem Vas nazor. Cim to asi tak bude??? Do nissanu mozem ist az vo february-maju volny termin. Ale 2-3 tyzdne bez auta to je moc. Poradte( Vstreky?? cerpadlo?? zhavice)


nechcem sa robit mudri ale bolo by fajn skontrolovat palivovi siystem FILTER ci tam neni bordel a ak sa da povolit na cepadle privod skusit tam ci tam je nafta

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 27.01.2008, 0:03
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pohoda Masurko, veď to je natom zapeklité, že ono je to niekedy s tými strojmi nevyspitateľné a aj dosť individuálne; takže niekedy sú aj skúsenosti "nanič"
Kapo vraví dobre - palivo, žhaviče, elektronika

inak s Pacom sme si onehdá na Kysuciach, keď mi vyšťavilo baterku kôli disfunkcii altíka, lámali hlavu, prečo moje pajero s klasickým čerpadlom zdochne pri odpojení baterky za chodu, keď diesel na chod motora elektriku nepotrebuje a u starých strojov ju kľudne možno odpojiť a motor beží; no a ľaľa - veď ono to automaticky zavre elektromagnetický palivový ventil (a u kúskov s riadiacou jednotkou živou pod šťavou asi skolabuje celý systém) :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 27.01.2008, 0:13
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
masurko, a si čítal, čo som napísal? ak hej, tak kecám? keď tvrdím, že som točil z naštartovaného druhého auta cez kábel a aj tak nenaskočilo a po výmene žhavičov za dobré naskočilo a naskakuje vlastnými silami, tak to blúznim? iste,

v lete niektoré stroje naskočia ľahko (ale niektoré ani vtedy nie)


Sa držím skrátka kolegovia a teraz viac menej dám offtopíč...

diesel s praimym vstrekom paliva do valcov (T148, PV3S, tuším Zetor :-D ) v svojej podstate nemajú a nepotrebujú žhavenie (ohrev vzduchu v saní neberiem ako plnohodnotné žhavenie :-D ). Nápovedou je vstrek priamo do dutiny v pieste a špeci zakonšená tryska ktorá rotprašuje trošku inak (maslím tvarove)

Dieslové motory s nepriamym vstrekom paliva (viac menej skoro všetko na cestách) sa vyznačujú nižšími emisiami, hlukom, lepšou kultivovanosťou chodu - oproto tým vyššie... Ale bez žhavenia sa defakto nedajú spustiť - nalisovaná komôrka v hlave valcov kde je vyvedená tryska a aj žhavič

Tak, to je len za okraj, lebo Janči má pravdu - niektoré typy idú natočiť bez žhavenia (alebo v mraze len prečítaním novín V3S) a iné nejdú

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Ned, 27.01.2008, 8:46
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Ináč dal si dosť málo indicii o aute ,rok vyroby,či maš elektricku šlapku alebo mechaniku.Najjednoduchšie urobiš ak na bicykli prebehneš na pumpu a kupiš štartovaci spray podstrekni a uvidiš.Týmto vylučiš žhaviče a palivo-pokial v palive nemaš fatalnu chybu ako dieru alebo zapchtatu trubku.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Ned, 27.01.2008, 11:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Avia patrí do ktorej skupiny?


Ned, 27.01.2008, 11:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Avia pati do skupiny- sprostý, ťažký, nenažratý -inač je to komôrka.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Ned, 27.01.2008, 11:45
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... Avia je nejaký záhadný smradľavý komôrkový patent Savien. Podobná príšernosť bol aj patent MAN spotvorený rumunmi na ROMAN (starší si to budú pamätať)

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 27.01.2008, 12:01
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Upresním otázku: naštartovateľná alebo nenaštartovateľná bez žeravenia?


Ned, 27.01.2008, 12:16
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Avia ? Tá je nenaštartovatelná aj s žhavením. Mnohokrát som ťahal Avie za Liazkou aj niekoľko kilometrov kým spoľahlivo išli.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 27.01.2008, 12:21
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: