Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Nestartuje 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Mam mensim problem. Dnes auto nastartovalo bolo v chode asi 60minut uplne bezproblemov. Potom sadnem hcem nastartovat a nic- zhavic ukazoval kontrolky svietili pri otoceni klucika nic. Vysiel som von otvoril kaputo odpojil baterku ocistil zaoxidovane kontakty napojil, sadol dnu vsetky kontrolky ok. Tocim tocim- startej kruti ale auto nenastartovalo. Potrbujem Vas nazor. Cim to asi tak bude??? Do nissanu mozem ist az vo february-maju volny termin. Ale 2-3 tyzdne bez auta to je moc. Poradte( Vstreky?? cerpadlo?? zhavice)


Sob, 26.01.2008, 21:22
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako úplne prvé treba odkontrolovať funkčnosť žhavičov, že svieti kontrolka žhavenia neznamená, že ozaj žhaví...a už vôbec nie, že všetky žhaviče

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 26.01.2008, 21:32
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Otázka je , čo urobíš , ak budeš vedieť závadu ? Vieš si to opraviť ?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 26.01.2008, 21:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozri poistky, na 260-ke sa mi to stáva pravidelne.
Na prvý pohľad všetko OK, žhaviče žhavia, stírače stírají, štartér točí, a nič.


Sob, 26.01.2008, 21:37
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Otazka za 500? Ako skontrolovat zhavice?


Sob, 26.01.2008, 21:43
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zhavice to nebudu... ked to pred chvilou chytalo normalne. Ma to riadiacu jednotku? Nemohlo dojst ku zblbnutiu riadiacky pri odpojeni baterky? (u niektorych aut je priamo zakazane odpajat baterku; pri vymene sa startovacimi kablami na svorky kablov najprv pripoji ina baterka, stara sa odpoji, vybere, nova vlozi, zapoji, a potom sa externa baterka na startovacich kabloch odpoji). Takze by som sa primarne venoval elektronike, co ovsem sam doma asi nespravis.

Ako odskusat zhavice: vybrat, po jednom pripojit hrubymi kablami (vyhoveju startovacie) na baterku, a pohladom zistit ci sa rozzeravia rovnomerna a ako rychlo (stopky). ten ktory sa bude chovat inac ako ostatne je vadny. Napriek tomu si myslim, ze aj pri jednom spatnom zhavici by to malo aspon kaslat a mat snahu chytit, ak to nerobi nic tak je chyba inde.

Ak mas staru baterku, je mozne ze riadiacka vyhodnocuje napatie ako nedostatocne, aj ked starter toci. pomoze nahodit auto s pomocou druhej baterky cez startovacie kable.

EDIT:viac o zhavicoch tu: http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=3314

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Naposledy upravil MoostanQue dňa Sob, 26.01.2008, 21:56, celkovo upravené 1



Sob, 26.01.2008, 21:53
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...no , zistíš to napr .12 v skúšačkou , či cez ne ide elektrika . Skontroloval by som aj elektromagnetický ventil na čerpadle , či nie je niečo povolené .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 26.01.2008, 21:56
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Zhavice to nebudu... ked to pred chvilou chytalo normalne...
ha, tiež som si to ešte pred troma týždňami myslel a nakoniec boli všetky v... (nie na mojom pajerku, tam bosh tretí rok funguje jak švajčiarske hodinky :D )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 26.01.2008, 21:58
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
...no , zistíš to napr .12 v skúšačkou , či cez ne ide elektrika . Skontroloval by som aj elektromagnetický ventil na čerpadle , či nie je niečo povolené .
...len nesmie zabudnúť vyhodiť prepojenie žhavičov, aby meral každý zvlášť; a nezistí tak, či žhaví dostatočne...ale inak proti tebe súhlasím :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 26.01.2008, 22:01
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No skrátka diesel potrebuje žhaviče a palivo . či ide palivo do trisky by som skúsil povolením trubky , čo ide na trisku a poštartovaním . A či ide šťava na trisky , tak ako som napísal . Potom by som riešil dalej .

A samozrejme ,ak má tú riadiacu jednotku ,tak potom aj tú :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 26.01.2008, 22:08
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To JanoJP: no neviem... vsetky naraz sa snad nepokazia a malo by to aspon nejaku snahu chytat si myslim... ja som na patrole naschval odpojil zhavice a po polminute tocenia to chytilo, samozrejme z vyfuku brikety, ale funguje to. Je pravda, ze ja neviem, z coho sa robia Teranna.

To Kapo: hm, takto po nete opravovat je niekedy zlozitejsie ako na zivo.

To Mozeq: ocuvaj, mas tam naftu? :-D (to uz sa stalo)

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Sob, 26.01.2008, 22:35
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
To JanoJP: no neviem... vsetky naraz sa snad nepokazia a malo by to aspon nejaku snahu chytat si myslim... ja som na patrole naschval odpojil zhavice a po polminute tocenia to chytilo, samozrejme z vyfuku brikety, ale funguje to. Je pravda, ze ja neviem, z coho sa robia Teranna.

no stalo sa mi toť ako som napísal, že všetky žhaviče boli fuč, pritom v ten deň, keď som už nenaštartoval, šlo najprv všetko zdanlivo ok, naštartoval som - a o pár hodín už nie; naozaj prdli všetky žhaviče a nebola tam žiadna iná závada; akoto že prdli naraz si vysvetľujem tak, že naraz neprdli, akurát že auto štartovalo aj na dva, pochopiteľne opakované žhavenia, ktoré som pripisoval nízkym teplotám, slabšej baterke a starému motoru, mali za následok odídenie aj tých dovtedy dobrých...no a pri prdnutých všetkých štyroch nepomohla nielen nová naplno nabitá baterka, ale ani dlhé štarty cez štartovacie káble...
...po výmene žhavičov doteraz bezvadné štartovanie...

mimochodom, celé leto som na pajerku štartoval na dvoch žhavičoch a zistil som to až po ochladení s následkom na dlhom štarte - po výmene vadných žhavičov to naskakovalo a doteraz naskakuje "na brnknutie", v lete s dvoma vadnými to trošku zatočilo "naprázdno"...
na 6 valcovom bmw stačilo mať zlý jeden žhavič a už to neštartovalo dobre ani v lete (samozrejme baterka dobrá)
takže správa sa to dosť individuálne pri rôznych motoroch

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 26.01.2008, 22:47
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jo , preto som sa aj pýtal , čo urobí , ak bude vedieť závadu .

Inak manželka natankovala minulý týžden do našeho nového auta plnú nádrž benzínu . A turbodiesel išiel , až pokým neskapal . Ešte teraz sa zhlboka nadychujem .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 26.01.2008, 22:50
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:

Inak manželka natankovala minulý týžden do našeho nového auta plnú nádrž benzínu . A turbodiesel išiel , až pokým neskapal . Ešte teraz sa zhlboka nadychujem .


:o :o :o to fakt? A v 4tok sa mi chválila akú peknú nálepku má na nádrži - že DIESEL :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 26.01.2008, 22:53
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo, to je moja nočná mora - chodím na viacerých autách a už sa mi tiež skoro také stalo - tak na to na pumpách furt myslím; kolegovi sa to minulý rok aj stalo...treba to predýchať, hlavne že sme zdraví

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 26.01.2008, 22:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron