Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:43
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Interiér-úpravy-patrol? 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
juroBSP píše:
...ale pri uvahach o co najlepsom vyuziti celeho priestoru sme sufliky vypustili. Drobne naradie a material je vlastne vo svojej samostatnej krabici, ktora tvori vlastne suflik. K ostatnemu sa lepsie pristupuje bez suflika, su to vacsie veci, ktore si celkom dobre drzia svoju poziciu....


... tu musím prihodiť maličko odlišnú skúsenosť. Po mnohých pokusoch som musel pristúpiť k šuflíkom a to najmä kvoli prístupu k vezeným veciam. Keď je bagáž nahádzaná navolno, tak tá čo je vpredu je ťažko dostupná. Preto sú vo vyššie naznačenej konštrukcii dva šuflíky. V lavom je vezený vercajk k autu a veci dennej potredy, v pravom poväčšinou oblečenie a proviant. V bočných priestoroch čo vystalo. Ženijnú a vyprosťovaciu výbavu sa snažím držať mimo auta - čiže na streche. Gumáky a pohotovostné laná sú v kastlíku na zadných dverách (inak takto origo kastlík kotrý sa montuje na náklaďáky pod korbu)

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 10.02.2008, 0:49
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Wow, ešte zpacifikovať Jura.


Jura nemusíš mlátiť, on už to tak má urobené, je tvoj.

rado nd píše:
Kapo píše:
Neni zač, :smt141 hoši.

Nóó, pekne sa vyfarbuješ.

Ono toto bolo venované citovaným ftipkárom, netrp stihomanom. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 10.02.2008, 1:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
to pfka1 (Peter) a rado nd:
pfka, dakujem za ponuku, ale ponukany stropny tunel nie je pre mna vhodny. Do Spaniela, chceme vyrobit nieco z uz spominaneho hlinikoveho plechu, na vysielacku a radio bez reprakov (to az potom ako odladime poziciu zariadeni, zatial su tam zavesene bez obalu). Takze Rado je to Tvoje... :) Peter, este raz, dik! :)

to rado nd:
Hlinikovy plech v interieri je 2 + 1 mm (2 mm hrubka plechu, 1 mm hrubka (alebo vyska) slzy. Na naslapoch a prednej kapote je tusim 3 + 1.

to Kapo:
Foto som zatial nenasiel. Prehliadol som cely DVD archiv a nic. Takze tie fotos musia byt v notebooku, ktory je teraz v servise. :( Skusim nafotit, ked budem najblizsie pri Patrole v Se, ale bude to aj tak este chvilu trvat, lebo je natlaceny zadnym naraznikom k stene a momentalne nepohyblivy (vyoperovane riadenie a loziska). Potom to sem hodim.

to Martin 4:
S tym pristupom k veciam vpredu mas pravdu. Aj v tom, ze Ti pri tom pomoze suflik. Ale...
Naradie, ako som pisal, je v samostatnom original kontajneri a tym padom vyborne pristupne. Bud ho vytiahnes ako suflik, a vyberies co potrebujes, alebo ho cely vyberies a das si ho na dosah, na miesto kde opravujes. Tie ostatne veci, ktore som popisoval, ze su v tom vedlajsom (neblatnikovom priestore) nepouzivame az tak casto a v pripade potreby sme zmiereny s tym, ze musime niektore veci vytiahnut, aby sme sa dostali k inym. Rozdiel medzi nami je, ze Tvoje GR ma zvisle delene dvere a nas Spaniel ma dvere rozdelene vodorovne. To znamena, ze pri otvoreni zadneho cela smerom dolu, vznika akysi pult, ktory je celkom prakticky, prave pri vytahovani tych veci, ktore su vpredu.
Ale uvidime..., mozno v buducnosti pride i na Tvoje slova a suflik dorobime. :)

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Ned, 10.02.2008, 14:25
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
rado nd píše:
Kapo píše:
Neni zač, :smt141 hoši.

Nóó, pekne sa vyfarbuješ.

Ono toto bolo venované citovaným ftipkárom, netrp stihomanom. Wink


Viem, ale nezasmečuj, keď je tak pekne nahraté.

Tu máš tie fotky. Zdôrazňujem, žiadne vychytávky, skôr snaha získať z minima priestou minimum bordelu a mať veci ako tak v dosahu.

Pohľad na kom. centrum
Obrázok

Malý hasičák úplne poruke. Slúži zároveň ako vešiak na čiapku.
Obrázok

Prídavné palivové nádrže pre PD aj posádku
Obrázok

Tuto sedáva Andrea, len sa mi ju nechcelo inštalovať
Obrázok

Veľký hasičák. V tej šedej taške sú veci, ktoré nikdy nepotrebujem, ale musím ich mať - povinná výbava, štartovacie káble, koncovka na ťažné, pumpička s hadičkou. Medzi tašku a hasičák ešte vojde karimatka a potom sa to celé pekne priklopí mitfárovým sedadlom a pekne to drží a nič nehrká.
Obrázok

Energetické distribučné centrum
Obrázok

A celkové zátišie. Tróni tam náklonomer, ktorý nezaberá miesto a nikdy nezavadzia.
Obrázok
Citácia:


Ned, 10.02.2008, 15:02
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 01.12.2006, 16:44
Príspevky: 402
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:

... tu musím prihodiť maličko odlišnú skúsenosť. Po mnohých pokusoch som musel pristúpiť k šuflíkom a to najmä kvoli prístupu k vezeným veciam. Keď je bagáž nahádzaná navolno, tak tá čo je vpredu je ťažko dostupná. Preto sú vo vyššie naznačenej konštrukcii dva šuflíky. V lavom je vezený vercajk k autu a veci dennej potredy, v pravom poväčšinou oblečenie a proviant. V bočných priestoroch čo vystalo. Ženijnú a vyprosťovaciu výbavu sa snažím držať mimo auta - čiže na streche. Gumáky a pohotovostné laná sú v kastlíku na zadných dverách (inak takto origo kastlík kotrý sa montuje na náklaďáky pod korbu)


Martin 4 možeš dat aj foto toho tvojho kufra? Dík :wink:


Ned, 10.02.2008, 15:49
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
MAICO píše:
Martin 4 možeš dat aj foto toho tvojho kufra? Dík :wink:


.... dám ... ale až keď ho namontujem. Teraz mám zimnú variantu = sedačky.


aby niekto nepochyboval kolko krámov dokážem napratať na prístrojovku...:

Obrázok

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 10.02.2008, 18:00
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 01.12.2006, 16:44
Príspevky: 402
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maťo to sa mi páči ako v lietadle :-D :smt023


Ned, 10.02.2008, 20:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MAICO píše:
Maťo to sa mi páči ako v lietadle :-D :smt023


Ale blbo sa tam utiera prach! :-D

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Ned, 10.02.2008, 20:57
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Vdaka obetavemu pristupu senickej polovice nasej vyjazdovej jednotky - Marcelovi, davam skromne foto (porovnavajuc s fotografiami Rada a Martina) usporiadania kufra nasho Spaniela. Obrázok

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Ned, 10.02.2008, 21:48
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja hovorím áno.
Ešte keby tak tá pilná polovica výjazdovej jednotky dzigla jednu fotku výplne dverí, to by bolo žúžo.


Ned, 10.02.2008, 21:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v zadu to mame riesene ako juro s tym slzickovym plechom... az na tie odkladacie priestory ale to je z dovodu vozenia ludi, rucksakov a dreva.


inak kapo ak by sa ti chcelo velmi hrat tak skus dat dopredu na tu volnu plochu na palubovke Obrázok (nechcelo sa mi na novo fotit)

nejaku konzolu alebo nieco obdobne na vysielacku a na radio.. vysielacka by bola pod radiom.alebo ked uz budes riesit ten slzickovy plech mozes urobit tu ´´skrinku aj z neho´´...


a nejak si neviem predstavit ako myslite odkladacie kastliky na dverach.. ved tam uz teraz neniá bohvie kolko miesta.. ci mate na myslis nieco zapustene do dveri? alebo s minimalnym precnievanim do priestoru na nohy vodica?

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 10.02.2008, 22:15
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
Ale blbo sa tam utiera prach! :-D


... to teda ano :x

Inak... onehdá vysielačky sedeli na vrchu prístrojovky (to čo je tam teraz je len odnímateľný predný panel)

Aj to bolo dobré, aj to bolo funkčné, ale zrušil som to z obavy, že hifi veže niekoho zláka k vytlčeniu skla.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 10.02.2008, 22:35
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Foto vyplne dveri nasho Spaniela nie je zaujimave, lebo kastliky nie su este vyrobene - len miesto calunenia je slzny plech.
Vymyslene to mam ale tak, ze v priestore pri sedadle, bude nieco podobne, ako v povodnej verzii - t. uzky kastlik na mapove podklady (turisticke mapy, atlasy...), v casti mimo sedadla mam naplanovane uz iba jednoduchy uchyt - na malu plastovu flasu (resp. plechovku - tu ale ja nepouzivam) a 1 - 2 male uchyty (pasiky) na odlozenie - zavesenie PMR, prip. karabiny na zavesenie lubovolnej veci, napr. smeti v igelitke, prip. malej prirucnej lampy na osvetlenie mapy, al. itinerara v noci, alebo na cokolvek ine zavesitelne. Napr. ak mas z navijaka natiahnutu gurtnu so seklou na konci a tento koniec gurtne je cez okno fixovany vo vozidle, je celkom fajn, ked mas kde tu seklu zafixovat.
Vsetky menovane veci, podla mna nezaberu tolko priestoru, aby nejako extremne vadili noham.
Uvidime po skonstruovani... :) Dufam, ze to do Tisovca bude zrealizovane.

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Ned, 10.02.2008, 22:48
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos píše:
....inak kapo ak by sa ti chcelo velmi hrat tak skus dat dopredu na tu volnu plochu na palubovke ........

Presne toto mám teraz rozrobené, to by ste maly teraz vidieť moju prístrojofku :D . Teraz tam naťahujem všetky možné káble.

Milos píše:
nejaku konzolu alebo nieco obdobne na vysielacku a na radio.. vysielacka by bola pod radiom.alebo ked uz budes riesit ten slzickovy plech mozes urobit tu ´´skrinku aj z neho´´...

Vysielačka ide vedla rádia, presne tam vyjdú, a nad tým bude odkladací priestor. Ale nie z pičaplechu, to pri zasvietení slnka by som oslepol.

Milos píše:
a nejak si neviem predstavit ako myslite odkladacie kastliky na dverach.. ved tam uz teraz neni bohvie kolko miesta.....

Na tie dvere čo to vojde, rozmýšlam aj nad prišrobovaním tašiek z nejakého vhodného matrošu /koženka/.

A miesto , ktoré sa uvolnilo na stredovom kastlíku po rádiu, teraz vyplním vypinačmi na navijak, svetlá a tak.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 10.02.2008, 22:54
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... maličko off topic, ale inak k veci :

Na svietenie na mapu poťažmo itinerár sú dobré origo lampičky na ohybnom krku.

Možno napr toto :
Obrázok
od Conrada za 679 Sk,

albo toto : (druhé zhora)

http://www.awas.sk/cennik.php?s=s36

Ja mám to od AWASa (je to čiastočne vidno na fotke... to zvislé čierne vedla ručnej vysielačky po čom šplhá plyšová žirafa). Nesvieti to príliš silno (častá chyba... potom to osňuje) ale úplne dostatočne.

_________________
SLOW & FURIOUS


Naposledy upravil Martin 4 dňa Ned, 10.02.2008, 23:06, celkovo upravené 1



Ned, 10.02.2008, 23:02
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: