Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:00
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Anglia vs. Europa - riadenie a pripadna uprava 
Autor Správa
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
rozdelene by petertn

No ja mam pravostranku (som v UK), a zatial to neriesim.

Hmm, aby sme si rozumeli... pravostrankou myslim RHD (right hand drive), teda volant napravo. Tych je mrte. Opacnych ... prvy som videl v tom inzerate co sa tu preberal.

tu je 4,2D automat za cca 1.700 GBP
TU
iny tam prave teraz neni (este kratas ale za moc penazi), ale budu.
Myslis ze to prekopes? Ja som to zatial moc neriesil, casom.

A na auto bez spz (traktor, na zrazy, alebo na zavody) je dost jedno kde to ma volant.

edit: viď vyššie
diesel

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 21.02.2008, 0:46
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:roll: :roll: :roll: ... preložiť na pravostranku lavostrannú budku ... ?

Musela by sa prehodiť aj prevodka riadenia... ale inak by to malo fungovať... možžžžno... :roll:

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 21.02.2008, 13:14
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
:roll: :roll: :roll: ... preložiť na pravostranku lavostrannú budku ... ?

Musela by sa prehodiť aj prevodka riadenia... ale inak by to malo fungovať... možžžžno... :roll:


Keby bol doma, tak najmenší problém.
Ale tento je automat, aja radšej manuál :cry:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 21.02.2008, 13:26
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nesedi predna naprava (jelikoz je servo na opacnej strane - treba cely zaves kola na pravu stranu - tunajsi ma iba uchyt na spojovacku za kolom, uchyt na tyc riadenia (od serva) je na lavom kole vpredu - takze treba to one s dvomi uchytmi na pravu stranu, samotna naprava aj crievka mozu ostat).

Neviem ako sa tam spracu posilovace a hlavne valce, ten motor je tam dost nacpany. Ked budem doma, je mozno nahliadnut.

Skrizenim LHD 2.8 a RHD 4.2 by to malo ist, vystane kopa bordelu (RHD kasna, nejake sasi, napravy, 2.8 so vsetkym... co by sa dalo zase rozpredat.

4.2D ma ine prevody v diferakoch. Neviem ci sedi priruba prevodovky na motor, ale 2.8TD getriben je aj tak slabsia, takze lepsie menit aj s prevodovkou. Nesedia uchyty na motor na sasi - prevarat. Nie vsetky prevodovky maju dieru na pto.

Kilometre su uplne jedno, tem motor je neznicitelny. Inac tam ide 10 litrov oleja, dva filtre, zere to 10 dialnica, 15 bezne, 20 mesto, asi 300 v terene :-D. Akceleracia asi ako Liazka, ale utiahne to aj kostol. Nema to rado otacky nad 2500 (bezne jazdim 1100 - 1800), ked ho dujem tak sa hreje a zere. Hlava i blok su zelezo, rozvody koleckami (nie guma nie retaz - dozivotne). Ja mam 300tkm a motor je sepot kvetin. Jo a ma to o hodne lepsiu vanu ako dvaosma (kto nebude lenivy sa plazit moze si ocihat).

Su samozrejme aj manualy (ja mam), vzadu spera (na mojom, neviem ako ine). 4.2 benzin/lpg nebrat.

Keby sa tym chcel niekto vaznejsie (a hromadnejsie) zaoberat, je moznost nejakej spoluprace. Aj tak ma to tu uz nebavi.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 21.02.2008, 17:07
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Mustang su tam nejake spoločne črty s 3,3 SD33 nejake porovnanie týchto motorov?

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 21.02.2008, 17:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
co ma zaujalo ze je ta znacka SA cize Sala zhruba niekedy okolo leta som zhanal trola a videl som jeden zo sale 4.2ku za cca 200k na inzerat v avize...hned bol prec... mozno zhoda okolnosti... ale ten pan znel v telefone naozaj starsi :-D :-D :-D ....no je to uz jedno mam 2.8 tak to neriesim...


Štv, 21.02.2008, 18:03
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kua, Mustang, ty si to vystihol ,ako keby si sa tým vážne zaoberal.

To s tým krížením druhov a výrobou klonu už dlho máta aj mňa, ale nejsou lidi, matroš a bubáky.

Dá sa o tom, čo zhrnul Mustang, počítať tu a tu.(BTW, Mustang, špehuješ?)


Štv, 21.02.2008, 18:10
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majod: netusim, prveho patrola mam tohoto, a odvtedy som bol doma dva tyzdne, a fakt som nemal cas objizdet ludi a skumat patroly (so stastim som stihol rozborku prednej napravy pred cinzakom), takze netusim. Napis nejake udaje o 3.3 a porovname.

Konik: to je jedno kto to predava, to auto sa neda normalnym sposobom znicit. Sasi bude hrdzaviet aj na dvore, a loziska, simeringy, a silentbloky sa daju vymenit. Dtto hadicky atd., to proste starne aj fararovi - ale generalka naprav, podvozku a prevodovky neni taka katastrofa. Skor je podstatne, jak casto sa menil olej - ale to nezistis, aj keby si sa pokrajal na takovyyhke kousicky. Ale naftova 4.2 robi cez 6ootkm. To mam ja tak do penzie. A potom to prekruzkujem. Ako krasne povedal niekto vedla, az okolo toho motora zhrdzavie stvrta kasna, tak to hodis na stojan z jokloviny, a este vnucata tym budu krmit elektrocentralu na chate.

RadoND: no, rozmyslal som nad tym.. a semtam som nejake auto opravoval, takze kuknem a vidim. Nozno su tam este nejake ine zadrhele, ale nic co by sa v dielni nedalo spravit. Komplikacia je ze nemam dielnu, a pred panelakom sa do toho pustat nejdem - musel by som dochodcov utlct monterajznou.

Okrem toho v tejto bohom zabudnutej krajine (to tu nejaky chu.j povedal, ze toto je God's country..idiot) nebudem naveky, a traktorovity patrol je presne auto pre mna, takze vyhladovo to budem riesit aj vaznejsie. Inac mne ten volant na nespravnej strane nevadi, v poho sa da zvyknut, ale SPZky... a na anglickych sa s tym jazdit nechystam.

Nespehujem, pan nemluvi po polsku. A to ze mam panhardku opacne vidim aj po slovensky :-D

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 21.02.2008, 19:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Nespehujem, pan nemluvi po polsku. A to ze mam panhardku opacne vidim aj po slovensky :-D

Mne je úplne egál, ako mluvíš. Si ma mal pochváliť za tie schované linky.


Štv, 21.02.2008, 19:20
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lahniiiiiiiiiiii :-D

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 21.02.2008, 19:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
mustang ak si dlhšie vonku -teraz neviem kolko je to mesiacov a kupis si tam auto a dovezieš ho domov aj s pravostranným riadením ti musia dať značky,ma to u nas sused už niekolko rokov a vždy sa na tom zasmejemked ho vidim upalovať bez šofera :D ta sd 33 ma liatinovy blok aj hlavu ,radove cerpadlo ,24v,a vahu jak svina.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 21.02.2008, 21:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Majod píše:
mustang ak si dlhšie vonku -teraz neviem kolko je to mesiacov a kupis si tam auto a dovezieš ho domov aj s pravostranným riadením ti musia dať značky...............


Nechcem sa robit mudry,ale NEVERIM tomu že Ti daju auto s pravostrannym riadenim na slovenske Eč ;-) :x

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 21.02.2008, 22:36
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak tak.... mám pocit že kdesi kde je na začiatku riadku paragraf je napísané, že schválenie vozidla s pravostranným riadením je neprípustné a ani nesmie byť ani udelená výnimka.

Asi na tom niečo bude, pretože áut bez šoféra utešene pribúda, ale ešte som nevidel také na našich číslach (chodte sa pozrieť na ďaleký vývchod... napr. okolo Sobraniec. Keď som stretol šieste auto za sebou zo žltými číslami ktoré karoval spolujazdec, pochytila ma pochybnosť či náhodou nejdem po zlej strane cesty a za rohom mi dá Boby v typickej prilbe traffic ticket za 20 libier)

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 22.02.2008, 8:51
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Musím sa ospravedlniť ,lebo aj ten sused na tej škodovke ma žlte čísla,su to roky co sa nanho dívam a toto som prehliadol,každopadne platí s tým pobytom,je tam vynimka na vek auta a podobne nie na pravostranne riadenie,ale pýtal som sa na toa je to možné oficialne prestavať.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Pia, 22.02.2008, 10:26
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V NMn/V na dopravnom inšpektoráte majú takú nástenku, a tam sú vypísané všelilen aké múdrosti ohladom prestavieb, prihlasovania do evidencie, aj čo všetko k tomu treba.
A pamätám si, že auto s pravostranným riadením ee :smt009 . To je jednoduchšie si vyrobiť a otypovať prototyp.

Kedysik s bratom sme chcely vyrobiť také sranda afto, čo by malo ešte jeden volant, ale v zadu. 8)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 22.02.2008, 13:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: