Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 8:44
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 čerpadlo-trysky 
Autor Správa
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Inak ak dobre premýšľam, tak Ti poradím dve možnosti opravy v základne vybavenej dielni a jednu lacnejšiu alternatívu trubky :wink: Rozhodne nič nezabrusuj!

Ak je problém rýha, tak trubku demontuješ a nájdeš si kus drotiku čo do nej bude pasovať takmer presne :wink: Podľa kužela, si nabrúsiš vrták a odvrtaš takú dutinku v nejakom vačšom šrobe (vyrobíš základné kopyto).
Cez prostriedok toho kopytka navrtaš dierku vačšiu ako je drotik + dierku z boku (šikmo) = aby si drotik prevliekol. Musíš si urobiť upínacie doštičky do zveráku - dve platničky s rýhou (vyrobíš flexou) do ktorých sa vložia dve polovičky inej trubičky pozdĺžne rozrezanej (upinka), alebo tú svoju obalíš aspon 1mm silnou vrstvou alobalu od Milky :-D - to preto aby si ju nepoškodil tlakom zveráku a ten drotik aby si ju nestlačil :-D Poklepaním trošku koniec roznýtuješ a bude fungovať, ryha sa zacelí :wink:

Ak je problém, že je kuželík otlačený a nemožeš viac pritiahnuť maku na tej trubke, tak demontuješ a povytiahneš matičku preč od kužeľa (konca). Vezmeš dosť presnú podložku (podľa priemeru trubky) - na nejakom drote, alebo tenkom hrote ju obrusiš na priemer aby voľne! vošla do matičky, potom ju rozstrihneš a dvoma kombinačkami vykrútiš (otvoriš). Nasadíš medzi matku a kužeľ a znovu stiahneš - vznikne prstienok, ktorý bude kužeľ do trysky perfektne dotláčať (netesní matička ale kužeľový spoj!!!!) :-D

No a ak chceš novú trubku tak origoš je na 17 a 17 kľúč, takže odmontuješ, krajčírskym metrom zmeriaš dĺžku a vyberieš sa do obchodu Škoda/VW/Audi/Peugeot/Citroen/Avia a kúpiš +/- cm to isté 17/17 kľúč. Musíš naformovať približne tej origo aby sa dala stiahnuť sponami do origo zvazku trubiek - to je ochrana pred vibráciami, inak by sa odlomila únavou...

Takže tak :wink: držím palec :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 26.03.2008, 22:13
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:

Martin.... do kužeľovej dosadacej plochy niečo pchať????

-ka-


... :oops: :oops: :oops: odvolávam čo som odvolal... Ja som si poriadne neprečítal kde to tečie a pochopil som že normálny holender na prepade. Tlakovú trubku len vymeniť. Ono to nie je tak dávno, čo bola náhradná trubka a úplná triska povinnou výbavou naftového auta, tak isto ako sviečka s tesnením u benzíňákov.

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 27.03.2008, 9:29
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
chlapi kto mate skusenosti s cerpadlom? teda aby som bol presnejsii, nas nemenovany kolega ma problem,, ma nisan patrol, tusim 2,8 gr, a sem tam mu motor ide n a 3 valce, vymenil trysky, dal nove, cerpadlo po GO, a zavada pokracuje sem tam chod motora na tri valce, on totiz ma novsie cerpadlo, teda aasi elektrickeee, no bud snimac v tahu alebo riadiacia jednotka, ktovie,, ked mate daco tak pomozte ,kazda rada dobra,, :smt017 :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 27.03.2008, 21:49
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2,8 TD nemá elektriku a buď to bude chytať luft (spoje hadíc - aj popod autooo!), odvetranie nádrže, alebo v horšom prípade rozdeľovací element v čerpadle (ale to by aj asi nedržalo otáčky - by sa mohli zvašovať a oadať)... ťažko riešiť podľa toho čo si popísal....

2,8 TDi (ten novší 6val v guľatom Patrole) - to isté + elelktronika behu na voľnobeh (teda parametre...)

by si mal popísať keda to robí, teplý / studený, prejav dymu z výfuku (farba), zvuk motora.... čo štartovanie????

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 27.03.2008, 22:34
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Takže už netečie. Problém nebol v dosadacej plôške samotnej trubky, ale v matici, ktorá sa nachádza pod hrubou maticou, čo doťahuje samotnúä trubku. Neviem, či tam nemá byť tesnenie, každopádne, vyčistilo sa to, prebehlo pilníkom jemným ( dosadacia plocha matice) a už to netečie. Ďakujem všetkým za rady. Špec. vďaka DanoDef :wink:


Pia, 28.03.2008, 10:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
MilanBB píše:
... Špec. vďaka DanoDef :wink:


... ja som v tom nevinne... :-D ja som iba doporucil.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 28.03.2008, 11:26
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
2,8 TD nemá elektriku a buď to bude chytať luft (spoje hadíc - aj popod autooo!), odvetranie nádrže, alebo v horšom prípade rozdeľovací element v čerpadle (ale to by aj asi nedržalo otáčky - by sa mohli zvašovať a oadať)... ťažko riešiť podľa toho čo si popísal....

2,8 TDi (ten novší 6val v guľatom Patrole) - to isté + elelktronika behu na voľnobeh (teda parametre...)

by si mal popísať keda to robí, teplý / studený, prejav dymu z výfuku (farba), zvuk motora.... čo štartovanie????

-ka-


rozdelovaci element niee, mato komplet po go vstrekovacie cerpadlo, a nove trysky,,ale je mozne ze ma v tahu snimac otacok alebo to co si pisal a asi to bude pravdepodobne, bo ani on mi nenapisal viac o zavade, takze ani ja som nemohol viacej pisat a domyslat by bolo zbytocne,,,inac dal si dobru radu s tym odvetravanim nadrze,,vznikne podtlak v nadrzi, a hned nedostava palivo ako treba a ide na 3 valce, no mozebyt uvidime hned mu idem pisat, diki za radu...

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 29.03.2008, 1:14
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
2,8 TD nemá elektriku a buď to bude chytať luft (spoje hadíc - aj popod autooo!), odvetranie nádrže, alebo v horšom prípade rozdeľovací element v čerpadle (ale to by aj asi nedržalo otáčky - by sa mohli zvašovať a oadať)... ťažko riešiť podľa toho čo si popísal....

2,8 TDi (ten novší 6val v guľatom Patrole) - to isté + elelktronika behu na voľnobeh (teda parametre...)

by si mal popísať keda to robí, teplý / studený, prejav dymu z výfuku (farba), zvuk motora.... čo štartovanie????

-ka-


robi mu to len na volnobehu a ked je teply motor, ked to rozturuje ide to na 6 valcov, ale ked pusti plyn na volnobeh tak mu to ide n a 3 valce no nie stale, ale dost casto , ma nove trysky, go cerpadla, nove snimace otacok, no ktohovie co je stym, chysta sa ho brat do nissanu,,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 31.03.2008, 22:29
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a ak zadymí trošku do šedivobelasa po pridaní, tak by som tipou na nastavenie čerpadla, konkrétne počiatok vstreku (neskoro, teda bude to mať na spodnej tolerancii +/-).

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 31.03.2008, 22:44
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kedy mu to začalo robiť???

Niečo podobne nam robil Citoroen keĎ tam bolo čerpadlo na podane na neviem ktorom doraze.
Neviem ako sa to odborne nazyva ale čerpadlom sa da niekolko cm pohybovať do lava a do prava keĎ sa postaviš naprieč motoru.
Pokial to mate v poriadku tak to bol iba pokus o radu :oops:


Uto, 01.04.2008, 18:59
Profil ICQ
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
a ak zadymí trošku do šedivobelasa po pridaní, tak by som tipou na nastavenie čerpadla, konkrétne počiatok vstreku (neskoro, teda bude to mať na spodnej tolerancii +/-).

-ka-


no dymi mu tooo, ale on nehybal s cerpadlom pred tym ako mu to zacalo robit, pravda je to ze tankoval pred tym mokru naftu,,a myslel si ze je to odtoho, dal vymenit co sa len dalo, vsetko na povodne miesto a furt sa mu to serka,,no uvidime zobral to do nissanu tusim v MARTINE, no uvidime co zistie, sam som zvedavy,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 01.04.2008, 19:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: