Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:44
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 bodilift 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale preco si taky skepticky michi ... ja si vzdy rad pocitam co karlito a martin popisu ... napr o gurtni na napravu by som nevedel a o tych 2 sroboch tiez nie
karlito: a co takto babu s vymenenym podvozkom a vylepsenym vrchom ... to musi byt masina :-D :-D :-D ale k veci ake treba zhanat tie pevnostne sroby? dlzka hrubka farba ???


Uto, 08.04.2008, 22:07
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
damiankoko píše:
a tie matky vzadu mam odflexovat alebo co???a o kolko mi ho treba zdvihnut aby mi vosli33 pneu?a ako to treba gurtnou pritiahnut napravy o ram???


V zadu sa na šroby dá dostať zvnútra karosérie v rohoch po tapecírom. Dajú sa v núdzi odvrtať a vyklepnúť smerom dole :wink: Ale to už je extrém, najskor by som lubrikoval a lubrikoval a povoliť by to malo ísť

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 09.04.2008, 6:48
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
a co takto babu s vymenenym podvozkom a vylepsenym vrchom ... to musi byt masina :-D :-D :-D ale k veci ake treba zhanat tie pevnostne sroby? dlzka hrubka farba ???


Konik: aj IM, OME a aj pružiny na mieru sa začas vyťahajú a nerobia takú parádu ako za mladi :-D

šroby sú m12x1,25 a dlžka, hm 60pod prevodovkou ako písol Martin pred časom

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 09.04.2008, 6:53
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
No konečne si to pochopil, že tu je ťažko niečo vysvetľovať. :roll:


a preto som to hned na zaciatku LOCKOL s tym ze nech najprv precita forum ale nie, niekto to musel odomknut a ....

:smt033

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 09.04.2008, 8:22
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...to ja nieee... (odomknúť) ani neviem ako sa to robí a tuším na to ani nemám právo.

Onéé... šrouby s jemným závitom čo som onehdá písau sú tie, čo držia mostík prevodovky.

Šrouby čo držia budku nad rámom môžu byť normálna metrika, tuším M12 (možno), dĺžku si už nepamätám (jeden treba vybrať, k linoáru priložiť a kupovať o 5 cm dlhšie). Len načim dať dve matice a kontra by mohla byť samoistná.

Koník, najlepšie sa osvedčili šrouby a matky striebristé - vo farbe povrchovej úpravy zinkom. Ale ak by si na tom velmi trval, aj inej farby môžeš.... :-D

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 09.04.2008, 8:37
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MArtin, trošku zapolemizujem, ale na uchytenie karosérie by som keď už tak dal M12x1,25 - jemný závit sa robí na spojovacom materiáli lepšej kvality :wink:

-ka-

PS: z dovodu prípadného povolovania doporučujem závity mazať takou "madenou" vazelínou - červenohnedá a slúži proti zatuhnutiu a zahrdzaveniu spoja :wink:

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 09.04.2008, 8:41
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: