Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:09
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Svieti kontrolka oleja 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak tak martin presne ako vravis stat im za chrbtom okuknut co robia a ako a potom uz len doma aj za cenu malej ekologickej katastrofy
1,povolit srobku na vani vypustit kolomaz do dakeho zberaca
2 odsrobovat filter /to byva obcas zaludna cast procesu/ /lepsie ide este teply/
3 nasrobovat novy filter-odporuca sa namazat zlahka tesnenie na novom filtri v zaujme lepsieho povolovania v buducnosti
4 EDIT Nasrobovat vypustaci srob na vani koli znizeniu spotrebovaneho mnozstva oleja
5 no a doliat si vlastny novy olej a hlavne ten co tam chcem mat.
6 Kolomaz potom naliat do bandasky a odniest na pumpu kde maju na to extra kontajner napr slovnaftky zvyknu take mat.
/kludne tam pribal aj stary filter ved tie ropne monopoly si s tym dajako poradia a ty im to zaplatis v cene nafty./

na nissane som to este neriesil ale uz sa na to tesim... konecne dake miesto pod autom... :-D :-D :-D


Naposledy upravil konik dňa Uto, 22.04.2008, 11:54, celkovo upravené 1



Uto, 22.04.2008, 10:05
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To tesnenie na novom filtri sa nemaze pre pripadne buduce povolovanie (to nema zmysel), ale preto, ze pri montazi nasucho sa moze gumicka pretocit alebo vyvliect; to je teprve ekologicka katastrofa, ked to nastartujes. A Konik, mas tam jednu malu chybicku. Pred nalievanim oleja nacim vypustak zasrofovat spatky. (budete sa chechtat, ale nestalo sa raz, ze sa nalieva a nalieva a furt je malo... v jednej nemenovanej firme tak do HONa naliali 80 (!) litrov hydraulickeho oleja, nez to zacalo byt podozrive.. holt chybicka se vloudi)

:smt077

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 22.04.2008, 10:27
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... koník to sa nasmeješ.... U Patrola je olejový filter tak veľmo šikovne narafičený nad nápravou, že vyštrikovať ho von bez toho aby ti natiekol olej do rukáva vyšaduje šikovnosť. Ak máš prázdnejší motor, tak sa to dá aj vrchom, ale mne už len spodkom.

A pri nalievaní oleja vždy prekľajem toho šikovníka, čo dal nalievaciu zátku do osadenia na víku ventilov. Počas 10 tkm sa tam pekne nazbiera prach a blatíčko, ktoré treba veleopatrne (aby nepadlo dnu) opucovať :evil: A keďže som pri minulej výmene bol mrchavý a neprelepil som víčko páskou, tak ma teraz to čistenie čaká :evil: :evil: :evil:

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 22.04.2008, 11:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dovolil som si na mustangov podnet editnut pracovny postup
a martin tebe poviem ze u mna vymena oleja vzdy zavana ekologickou katastrofou a mam pred ocami ropou obalene tulene este len ked kupujem novu pikslu oleja... takze vzdy velky igelit pod auto, ako zberna nadoba sa osvedcila umelohmotna vanicka zo starej calexky a handry a saty suce na odpis su nutnost... takze nakoniec jediny ropny tulen som ja... ale robim to rad a s vedomim ze je to dobre pre tu plechovu skatulu


Uto, 22.04.2008, 12:02
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: