Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:07
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Preco to dopredu ide normalne a dozadu je to zabrzdene ? 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Nuze, cestujem si vcera, po ceste zastavka v kaufiku, cuvam si, a ...coze...co to skrie ? Kua ... Zenusu som vyhnal nakupovat samu, a hajde diagnostikovat ... Dopredu ok, dozadu asi ako zatiahnuta rucna, ale len na jednej strane .. A pocutelne nieco buchlo ... (akurat ze z kabiny sa blbo urcuje ze kde).

Vykaslal som na to, dofrcal k fotrovcom, a zase som musel cuvat ... Spiatocke som musel pridat, aby prekonala brzdiaci ucinok neviem coho...
Beham, cucham, nic nemrdelo .. Doriti ... PReco len dozadu a nie aj dopredu ?
Spadnuta pakna ? Hm .. Zajtra to rozoberiem ...
Rano hura k autu (kecam, az na obed to bolo :-D).

Lave zadne dolu, bubon tiez - vsetko ok. Prave detto .. Sajze ...
Vyheverovat jedno, podlozit, druhe, a skusam pootocit.. Obe sa tocia rovnako (je to ok, mam samosvor). Nastartujem, spiatocka ... nic neskrie .. Mna asi porazi .. Zadok dolu, vyheveroval som predok ... Prave predne sa toci dopradu aj dozadu, idem k lavemu ... Dopredu ok, dozadu ...nejde ... No a sme doma stara mama .. Co je zle ?

Koleso dolu, kukam na to .. Pohnem dopredu, ok, dozadu ... to snad nie je mozne !! Cela brzdova cast, sa pohla s kotucom .. Co to, co to ? Jeden srob povoleny do znacnej miery a jeden chyba uplne !!
Zaj*bem ho ... (servisaka). Nedotiahol sroby na jednom kolese.

A o ktorych sroboch to tocim ?
Na obrazku su pod tymi cerveno vyznacenymi (torque member fixing bots).

Vrchny srob chybal uplne, spodny bol a spraval sa ako pant (dopredu si brdza sadla v smere otacania sa kolesa, dozadu odskocila, a spriecila sa).

Obrázok

Cherovi dakujem za konzultaciu, a radovi ND za snahu mi najst druhy srob.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 20.12.2008, 21:29
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: .. he .. a to si mal celkom dosť šťastie, že len takto... Mohol upadnuť aj ten druhý. Prasa by asi neuletelo, ale ako by sa plantalo v disku, škody by boli väčšie. Kto to naposledy skladal???

_________________
SLOW & FURIOUS


Sob, 20.12.2008, 23:54
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Clovek co mi bezne robi vecsie zasahy na aute ... Ked uz drzal v ruke pneumaticku pistol, ukecal som ho nech povoli aj vyssie zmenene sroby, dorazy a tak (proste vsetko, co neslo povolit golou bez hrozby utrhnutia).

Nu, a takto to dopadlo ... Ci nedbalost, alebo ... Druhe koleso je ok (pre istotu som skusal :-D).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 21.12.2008, 0:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Hm mne sa cosik obdobne stalo ale ta cast do ktorej sa baran uchytava je tiez na dva sroby v naboji uchytena. Pred Tornalou som menil loziska v naboji kolesa a nahodou tie dva sroby som nedotiahol na fest ked bol naboj nahodeny. Dorazili sme do Tornale stupil som na brzdu a tuk dajak divno zaberala brzda potom nic potom zas tuk. Neslo mi to do hlavy tiez som kukal oci si vyocil az som si dobre do sprostych vynadal ze jeden srob som na trase do Tornale stratil a OFF akcia predomnou :twisted: :twisted: .

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Ned, 21.12.2008, 0:17
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ked uz drzal v ruke pneumaticku pistol, ukecal som ho nech povoli aj vyssie zmenene sroby, dorazy a tak (proste vsetko, co neslo povolit golou bez hrozby utrhnutia).


Prepáč, ale asi nerozumiem.
Ak máš problémový šrób, pri ktorom sa bojíš, že ho utrhneš golou, tak naň pošleš mechanika s pneumatickou pištolou?

Nieje to divočina?

Však pri vzduchovej pištoli nemáš žiadny cit.

Ja práve vtedy zoberiem golu, DOBRÝ ORECH a metrovú rúrku. Nasprejujem, kúsok potočím golou (tá rúrka mi umožňuje točiť pomaly a s citom), znovu nasprejujem a potočím naspäť. A takto to postupne rozkývem, pri neustálom mazaní. Dobrá je aj brzdovka.
Nehovorím, že sa to vždy podarí, ale lepší spôsob nepoznám.

Iná vec je, že mechanik ti mal povolené šróby zatiahnuť. A práve tieto šróby sa ešte aj lepia Loctite-om.


Ned, 21.12.2008, 2:49
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Trosku vyvalujem oci, co pises, myslel som, ze je jasne, ze pistol pomocou razovych priklepov povoli aj srob, ktory za inych okolnosti by bol asi utrhnuty. (samozrejme nie vo vsetkych pripadoch). Akoze je to haluz, ale je to tak .. :wink:

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 21.12.2008, 12:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
myslel som, ze je jasne, ze pistol pomocou razovych priklepov povoli aj srob, ktory za inych okolnosti by bol asi utrhnuty


no práve pomocou rázových príklepov odtrhneš skrutku oveľa skôr

gola s dobrou pákou + cit skúsenej ruky = dobrý výsledok

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 21.12.2008, 12:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: