Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 09.05.2024, 13:04
Dnes je štvrtok 9. mája 2024, meniny má Roland a zajtra Viktória




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Vyroba stvorcovej SPZ 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Rozmyslam, ze presuniem klasicku SPZ umiestnenu dost nevhodne na najblsom mieste, ktore je prve na rane, niekde vedla rezervy. Ale ta sa tam nezmesti, stvorcova mozno hej (to si preverim).

Len ma zaujima ci mi novu zadnu stvrcovu znacku dokaze niekto zmastit, nechce sa mi ist pre nove k policajtom ...

Viem, ze niekto niekde (na vychode ? ) robi zakazkove SPZ, ktore napriklad nosia TIRaci za sklom.

BTW - takto vyrobena znacka splna poziadavky ake treba ?

Dakujem.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 04.02.2007, 20:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Rozmyslam, ze presuniem klasicku SPZ umiestnenu dost nevhodne na najblsom mieste, ktore je prve na rane, niekde vedla rezervy. Ale ta sa tam nezmesti, stvorcova mozno hej (to si preverim).

Len ma zaujima ci mi novu zadnu stvrcovu znacku dokaze niekto zmastit, nechce sa mi ist pre nove k policajtom ...

Viem, ze niekto niekde (na vychode ? ) robi zakazkove SPZ, ktore napriklad nosia TIRaci za sklom.

BTW - takto vyrobena znacka splna poziadavky ake treba ?

Dakujem.


No to by som si overil...lebo ak mas iba napodobneninu tak to je povazovane za falsovanie....aj ked z tvojho pohladu v dobrom.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 04.02.2007, 21:18
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslím že je to presne tak ako píše Dano. :lol:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 04.02.2007, 21:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som raz jazdil na aute so štvorcou ŠPZ a v TP bola výnimka na tvar ŠPZ. Neviem ako je to teraz. Toto bolo asi pred 5 rokmi.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Ned, 04.02.2007, 22:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
az teraz ma to napadlo, sprav sablonu a nastriekaj na kasnu :shock: :roll:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Ned, 04.02.2007, 22:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podla mna je uplne bezpredmetne bavit sa o vyrobe značky,určite tu ide ako bolo spomenute o isty druh falšovania,takže to v žiadnom pripade by som to neriešiel bez vedomia dopr.inšpektoratu.Možno by sa dalo vyhovorit,že Ti ju ukradli,ale to určite neobstoji.No a čo sa tyka tych značiek ,čo maju TIRaci za sklom,tak ja mam tiež taku s vlastnym menom,vyrobia Ti hocičo,skus na nakontaktovat na CESMAD Slovakia,oni maju všelijake doplnky pre ,,truckerov,, a od nich ziskaš kontakt na vyrobcu.Ja som to kupil v Košiciach :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 04.02.2007, 23:12
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KOŤO píše:
Ja som raz jazdil na aute so štvorcou ŠPZ a v TP bola výnimka na tvar ŠPZ. Neviem ako je to teraz. Toto bolo asi pred 5 rokmi.
Len Finder to chce urobiť bez zápisu do TP,inak Finder keby si chcel tak Ti dajú aj tú štvorcovú len by si musel vymeniť ŠPZ a zaplatiť za nové,ale to asi vieš. :smt039

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 04.02.2007, 23:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
KOŤO píše:
Ja som raz jazdil na aute so štvorcou ŠPZ a v TP bola výnimka na tvar ŠPZ. Neviem ako je to teraz. Toto bolo asi pred 5 rokmi.
Len Finder to chce urobiť bez zápisu do TP,inak Finder keby si chcel tak Ti dajú aj tú štvorcovú len by si musel vymeniť ŠPZ a zaplatiť za nové,ale to asi vieš. :smt039


jedina oficialna cesta je nove SPZ a ziadat stvorcove. ja mam v zadu taku.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 05.02.2007, 0:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie SPZ co robia na vychode urcite nie su reflexne.Kopu veci na aute oseriem,ani cisla na kasni ma nerozhadzu.Ale ine SPZ ako original by som si nedovolil dat,nove stoja 1 150 sk a za pruser to nestoji ked sa to da vybavit legalne.Na mercedesi ich mam dokonca po strate prednej SPZ nasrofovane.A ked vidim tie chabe drziaky na Patrole strojim sa ich tiez nasrofovat.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 05.02.2007, 0:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Tie SPZ co robia na vychode urcite nie su reflexne.Kopu veci na aute oseriem,ani cisla na kasni ma nerozhadzu.Ale ine SPZ ako original by som si nedovolil dat,nove stoja 1 150 sk a za pruser to nestoji ked sa to da vybavit legalne.Na mercedesi ich mam dokonca po strate prednej SPZ nasrofovane.A ked vidim tie chabe drziaky na Patrole strojim sa ich tiez nasrofovat.


Milan teraz by mohla padnut otazka:a možu byt nasrofovana/našrobovane/?Ked som preberal značku na DI tak mi hned povedali nie!len dat do držiaka a nevrtat!Lenže som minule počul v Zakrute isteho pravnika,ktory doslovne povedal,že značka može byt kludne prišrubovana,žiadny zakon ani vyhlaška to nezakazuje jedine ,že smie byt prevrtana tak aby nedošlo k zamene pismen alebo čisel napr. 0 za 8 a pod.Takže sa kludne može vrtat a pripevnovat //že vraj//

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 05.02.2007, 0:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Za vybavenie SPZ sa plati 150 sk.Za samotne SPZ 1 000 sk.A kedze som si ich kupil a nedali mi ich zadarmo ,su mojim majetkom a mozem si s nimi robit co chcem.Aj kazdy den zahadzovat a kupovat nove,ak na to budem mat.Ale ako tu pisal Martino,prevrtanim sa nesmie narusit vzhlad cisel tak aby sa nedaly zamenit cisla.A kedze je to moj majetok,chranim si ho.Este ma ziadny chlpaty za SPZ nebuzerovali az na tu prednu co som niekde odpalil.A to hned vedeli ze som si zarobil 1 150 sk.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 05.02.2007, 1:02
Profil
Koumák

Registrovaný: Sob, 20.01.2007, 23:53
Príspevky: 176
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na druhou stranu v CZ MUSI byt spz prisroubovana, a i se prodavaji cerne a bile cepisky na srouby podle toho kam ti to zrovna vyjde :-)))

obe spz mam prisroubovane :-)


Pon, 05.02.2007, 1:29
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
low píše:
na druhou stranu v CZ MUSI byt spz prisroubovana, a i se prodavaji cerne a bile cepisky na srouby podle toho kam ti to zrovna vyjde :-)))

obe spz mam prisroubovane :-)

Mate aj nieco dobre.Tu ak chces niekomu spravit problem,staci odtrhnut SPZ a zahodit :-D Ale vyroba dvoch hlinikovych plieskov je dobry byznis :)

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 05.02.2007, 1:39
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri vymene oboch ECV (predtym SPZ) je nutne nahlasit stratu (ukradnutie, znicenie) Krajskemu (? ci okresnemu? teraz neviem) Uradu, Odboru Dopravy... na zaklade ich vyjadrenia DI vyda nove tabulky s ECV, pochopitelne s inym cislom. Ak niekto trva na povodnom cisle, je mozne 'stratit' iba jednu tabulku, a za cenu zvlastneho ECV (byvalo 5.000,- Sk, aktualnu cenu treba overit, i ked myslim ze sa nezmenila) si nechat vyrobit nove ECV zelaneho tvaru. (ak je predmetom diskusie bezne ECV, toto asi nema zmysel, ale ak sa jedna o zvlastne cislo (dve pismena okresu a pat lubovolnych znakov) je taketo konanie odovodnitelne.

Pripevnovat tabulky ECV je mozne aj mechanicky prisrofovanim, ci prinitovanim, bez nutnosti pouzivat upevnovaciu podlozku. DI moze mat zastarale informacie - zakaz vrtat do tabuliek existoval, je vsak zruseny. Ako uz bolo uvedene, nesmie dojst k optickej zmene ECV, napr. 0 za 8.

Svojpomocna vyroba ci akekokvek upravy ECV su zakazane. Obcan by si takymto konanim zabezpecil stredne velky pruser a neuveritelne komplikacie (zadrzanie vodica aj vozidla, vozidla dokonca na niekolko tyzdnov ci mesiacov, podozrenie z niekolkych paragrafov TZ, atakdalej).

EDIT: To Milan: ja mam znacky napevno, a to odjakziva (napriek zakazu). Takze odtrhnut iba menej opatrnym obcanom :-D

Pekny den praje

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 05.02.2007, 1:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyroba jedneho paru 1 000 sk.
jednej SPZ a to iste cislo 5 000 sk
jedneho paru podla zelania 12 000 sk.Odvtedy co som to cital sa ceny mohli zmenit.A plus za administraciu 150 sk.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 05.02.2007, 1:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: