Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 29.05.2024, 3:25
Dnes je streda 29. mája 2024, meniny má Vilma a zajtra Ferdinand




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Ďalší
 Krátke strelné zbrane 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čau, Miloš, nejak som sa k tomuto tu dopracoval až teraz...
...plyňák na nervovoparalitické mám, ale nikdy som ho netestoval na živom tvorovi, mám len jednu nepriamu skúsenosť - požičal som ho na jednu strážnu akciu a keď to chalanisko spiaci von v lese pod otvoreným prístreškom s nervami nevydržal, lebo furt okolo neho chodili divé tvory, jeden práskol naslepo do tmy...a mal potiaže do rána, lebo niečo z obsahu mu vetrík fukol naspäť...

...určite sú účinné a odskúšané náplne tak na bežnejšie tvory ako psy, ako aj na veľkú dravú zver - maca, len treba mať istotu, že mám to pravé, aby som nebol nešťastný, keby som to náhodou musel použiť...ja sa však bezpečnejšie cítim so svojou 357Mag, ktorá maca zastaví určite(inak dokázal by to aj menej výkonný kaliber opakovanou strelbou) a v tomto kalibri a silnejších sa robia oficiálne záložné zbrane pre lovcov dravej zveri - ono prvé, o čo pri napadnutí prídeš, je dlhá zbraň a tak ostáva v rozumnej polohe nosená krátka - ale nechcem to skúšať, ale čo ak...

všeobecne - radšej plyn ako nič, super pre nevlastniacich zbroják, len pozor na tú pravú náplň

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 01.06.2007, 23:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
1.plynak je pre samovrahov ak sa nan spolahnu
2.gumovu strelu (plastovu) vystreli len zbran na ktoru potrebujes zbrojak - a aj tou sa da zabit.
3.sprej - zvlast ten v "rodinnom baleni" je super a dostrel ja aj 10 m ,zalezi aka je tam tryska - ucinnost bajecna - odporucam to korenie - tusim kajenske ci ako sa to vola

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Sob, 02.06.2007, 8:48
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne tu pistolku ukazoval chalan co je dennodenne v hore,robi s drevom a ma to ako ochranu nie na lov.

Ale ako mi povedal nikdy nevies co sa moze stat, mam pre istotu aj CZtu s ostrimi.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Sob, 02.06.2007, 9:44
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Trochu od veci mas dve zbrane, nie ?
Nie je lepsie mat v zasobniku 3-4 plynaky a za nimi ostre ?
Bud zaberu plynaky, alebo aj tak budes musiet strielat dalej a nestracas cas tahanim dalsej zbrane .. (to uz cerpem vedomosti jedneho nemenovaneho clena fora :-D ).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 02.06.2007, 10:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem preco ma dve. asi mu to tak vyhovuje. sak moje nie su :-D

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Sob, 02.06.2007, 11:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este jedna vec, neviem ci plynak v pistoli ju obtiahne.
ale asi nie takze nic moc na strelbu ked mas ostry 4 alebo 5ty. je problem aj s plastovym projektilom aby to fungovalo spravne.
Ked som dal z glocka 19 strelit napr. mladej tak ju neobtiahlo lebo spatny tlak jej mykol s rukou a zaver nebol schopny dobehnut kinetickou energiou az na koniec. S .357 Sig sa to nestava :lol:


ina vec je revolver a vseliake strelivo, len spravne natocit bubon a nehrat sa s kladivkom :!:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Sob, 02.06.2007, 13:21
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...takže nepodceňoval by som účinok nervovoparalitickej náplne či zo spreja, či z nábojnice do plyňáka, rozhodujúce je, aby sa použil na to, načo je určený pričom jeho účinnosť nezávisí od garancií slovenského predajcu, ale seriózneho zahraničného výrobcu...

...osobne verím ostrej munícii a to podľa možností s plným účinkom, žiadne podradné laborácie, ani typu S&B - (neobtiahne dezert eagle, slabšia prachová náplň...); pri potrebe použiť zbraň potrebujem plný účinok už pri prvom výstrele, ten je niekedy rozhodujúci...

...ten pán, čo prišiel o tvár minulý rok pri napadnutí macom, mal so sebou pištol neviem akého kalibru, to je vlastne jedno - mal ju v batohu...útok bol tak rýchly a prudký, že aj za pásom by pomohla len v prípade cviku...

pokúšal som sa pridať tu aj foto tej tváre, ale ten nový posraný systém mi nejak nefunguje a nemám záujem sa tu stále nejaký nový učiť, tak na to seriem...aj tak ma rozčulujú odkazy, ktoré treba ešte otvárať...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 02.06.2007, 16:44
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.11.2006, 20:01
Príspevky: 209
Bydlisko: Pezinok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...takže nepodceňoval by som účinok nervovoparalitickej náplne či zo spreja, či z nábojnice do plyňáka, rozhodujúce je, aby sa použil na to, načo je určený pričom jeho účinnosť nezávisí od garancií slovenského predajcu, ale seriózneho zahraničného výrobcu...

...osobne verím ostrej munícii a to podľa možností s plným účinkom, žiadne podradné laborácie, ani typu S&B - (neobtiahne dezert eagle, slabšia prachová náplň...); pri potrebe použiť zbraň potrebujem plný účinok už pri prvom výstrele, ten je niekedy rozhodujúci...

...ten pán, čo prišiel o tvár minulý rok pri napadnutí macom, mal so sebou pištol neviem akého kalibru, to je vlastne jedno - mal ju v batohu...útok bol tak rýchly a prudký, že aj za pásom by pomohla len v prípade cviku...

pokúšal som sa pridať tu aj foto tej tváre, ale ten nový posraný systém mi nejak nefunguje a nemám záujem sa tu stále nejaký nový učiť, tak na to seriem...aj tak ma rozčulujú odkazy, ktoré treba ešte otvárať...

tu je ten odkaz :D http://www.bleskovky.sk/cl/10/123019/Za ... d-zabijak-

_________________
ARO


Sob, 02.06.2007, 18:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obrázok

Pravý klik na obrázok niekde na webe...vlastnosti...ctrl/c odkaz na obrázok...Tlačítko Img...ctrl/v...Img...odoslať...finito.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 02.06.2007, 18:52
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 Pavlík - šikovný chlapec; mám záber pred zákrokom...
2 Diesel - mno dobre, ešte raz to skúsim...
no neviem, čo tým myslíš, že tlačítko Img...
Obrázok
...aha, už som to img našiel - ešte mi povedz, ak máš chuť, ako to urobiť, aby sa to zobrazilo v normálnej veľkosti rovno v príspevku resp. ako to v normálnej veľkosti dať na web...dik

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Sob, 02.06.2007, 20:23, celkovo upravené 1



Sob, 02.06.2007, 19:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
šmarjá :shock: ...to je hrúza. :?

2JanoJP: to som myslel spôsob vloženia obrázku, ktorý je už niekde na webe pomocou tlačítka Img pri písaní príspevku. Proste sú dva spôsoby vkladania obrázkov.

1. ak máš obrázok vo svojom počítači treba použiť spôsob popísaný v testovacej sekcii.

2. ak je obrázok už na nejakej webstránke a ty chceš aby sa zobrazil aj tu, treba použiť pri písaní príspevku to tlačítko Img vpravo hore spôsobom ako som hore napísal.

a ten návod na vloženie rovno plnej velkosti fotky máš tiež tu(môj dodatok nižšie): viewtopic.php?t=1851

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 02.06.2007, 19:48
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak vidíš - preč s varovnými výstrelmi a gumovými projektilmi...

dík, dieselko, už som sa prinútil pozrieť tie návody a videl som, že nie som sám, komu sa to nezdá celkom v pohode postup, aj keď možno je...keby sa niekomu veľmi chcelo, určite sa dá vymysleť šablóna, do ktorej keď stiahneš obrázok, automaticky ho upraví na ideálnu veľkosť a dovolí prikladať za sebou obrázky len tak, aby ani strany nerozťahovalo...a aby si to človek pozrel bez potreby čokoľvek otvárať či posúvať...proste blbuvzdorné...
ešte raz dík
(ale automaticky mi to do príspevku neuloží...a tá úprava rozmeru tu v ukažto je, ja som len myslel šablónu jednotnú pre všetkých - opakujem - blbuvzdornú... :lol: )

TAK EŠTE RAZ TEN HROZNÝ ALE PRAVDIVÝ OBRÁZOK:
EŠTE MÁ NIEKTO CHUŤ POUŽÍVAŤ PROTI MACOVI GUMENNÉ PROJEKTILY?
Obrázok

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 02.06.2007, 20:04
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kurna , to je fasáda , nebol by lepší 44 magnum ?,/asi je fuk, aký kaliber nestihneš vytiahnuť /

A spomínali ste tu gumenné projektily , vie niekto predajnu ,kde sa dajú zohnať ? lebo čo som sa pýtal v obchodíkoch, tak maly iba brokové a plastové /vlastnosti ako celoplášť , akurát po náraze do tvrdej prekážky sa rozpadne a neodráža sa/

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 04.06.2007, 10:18
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.06.2007, 22:12
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja ma mtu P22-jku Je to vyborna zbran - lahka, mala, presna. C osa mi nepaci ze je moc prepracovana t.j. napr. na rozoberanie potrebujems nastroje.
"Odbornici" hovoria ze kaliber .22 je na sebeobranu nedostatocny. Do tejto pistole budes potrebovat naboje .22 Minimag ktore su dost silne. V kazdo mpripade je to najlacnejsi naboj na trhu - naboje do flobertky stoja viac, a preto je super na trenink.
K tej vhodnosti na sebaobranu len tolko - je zname ze izraelsky MOSAd pouzival na oliticke vrazdy Walther P22 co je ta ista raz.

_________________
Faster and Faster


Uto, 31.07.2007, 21:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na P22 si davaj pozor na poistny kolik pod poistkou, je to vlastne zvynuty plech do trubicky a rad sa casom vyuva, potom neodistis. Stretol som sa s tym na viacerych kusoch :!:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Uto, 31.07.2007, 23:05
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: