Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 4:49
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 225 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Ďalší
 Kone ako koníček 
Autor Správa
Mitsubishi Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.05.2007, 11:34
Príspevky: 1204
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nenájde sa tu náhodou koniar z okolia Rožňavy? Mám špecifickú prosbu....

_________________
Obrázok 4x4 za každých okolností


Štv, 30.04.2009, 8:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahojte konickari a vsetko jazdecke osadenstvo, mam na vas taku malu prozbu vlastne dve . Cize idem po poriadku c. 1-nevie niekto z vas kedy je rodeo v POLOMKE . C.2 ktori konik je podla vas lepsi hucul alebo hafling potrebujem to vedet preto lebo zvazujem kupu tak vcul babo rad. Za kazdu radu DAKUJEM! :-D :D :wink:


Pon, 15.06.2009, 21:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ad 1 Polomka je 11jula2009 ako pisu tot http://www.polomka.sk/node/12
ad 2 hucul ci hafling - to je tazko povedat jednoznacne.
nieco ako skodovka fabia verzus renolt klio obe su cca rovnake ale renolt je krajsi a drahsi skodovka zas ma zazemie a menej stoji
okrem toho kazdy kon je zivy tvor ma svoju hlavu
ak sa zmieris s tym ze hucul ju vie mat poriadne tvrdu obcas tak moja rada znie hucul mas vecsiu sancu ze nadabis na dobreho kona maju ich tu dost na Slovensku. vyhodou je ze je to nenarocne plemeno /tj lacna udrzba/
a ako bonus 27juna maju predajnu vystavu v NZ Topolcianky.
http://sk.nztopolcianky.sk/index.php?op ... 64&lang=sk
pozri ked tak pri patrani aj Velke Pole tam mali kedysi velky chov hucula pre potreby SPU Nitra

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Pon, 15.06.2009, 21:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
trošku odbočim od temy ,ale to normalne kon dokaže stupit na svojho džokeja?? :cry:
http://www.topky.sk/cl/10/486975/Zenu-z ... il-?hl=kon

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 15.06.2009, 22:21
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 25.01.2009, 13:02
Príspevky: 112
Bydlisko: Šamorín/ZM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tibik píše:
Ahojte konickari a vsetko jazdecke osadenstvo, mam na vas taku malu prozbu vlastne dve . Cize idem po poriadku c. 1-nevie niekto z vas kedy je rodeo v POLOMKE . C.2 ktori konik je podla vas lepsi hucul alebo hafling potrebujem to vedet preto lebo zvazujem kupu tak vcul babo rad. Za kazdu radu DAKUJEM! :-D :D :wink:


Hucul:
-vravi sa, ze hucula vychovas pri koze a zajacoch, moze byt celorocne vonku- cize je pre chov nenarocny
- povaha, ako uz bolo napisane, ma svoju hlavu, ale vsetko zalezi na vychove
- ak si vyzsieho vzrastu, tak niekedy budes tahat paty po zemi (v kohutiku nie je dost vysoky)
- cenova dostupnost, hucul sa da zadovazit za par ecok (pokial nechces plemenneho zrebca)
- hucul je na Slovensku uznane plemeno a daju sa nan uplatnit slusne dotacie (pokial ho mas registrovaneho v plemennej knihe, ktora sa vedie v Topolciankach)

Hafling:
- trosku ine kafe ako hucul, poznam ludi, ktory ho tiez chovaju volne, vonku
- je kludnejsi (znama ich pouziva pri hipoterapii)
- je v kohutiku vyzsi a mohutnejsi
- je drahsí ako hucul a nie je ich na Slovensku vela (poobzeral by som sa v Rakusku)
- neviem presne ci stale, ale na Slovensku nebolo mozne si na haflingov uplatnovat dotacie - plemenna kniha sa na Sovensku vedie tiez v Topolciankach - tie Levice bol omyl

Resume:
Obe plemena su si podobne (boli slachtene hlavne na pracu), su vhodne do zaprahu aj pod sedlo. Ak s chovom koni zacinas asi by som volil Hucula, ale vsetko zalezi na co ho budes pouzivat a ake mas podmienky na chov... babo rad...

PS: ked na teba pozrie hucul tymi sibalskymi ocami pomedzi chlpatu hrivu a uz vie ci ti vyvedie ...
PS2: na tu aukciu do Topolcianok urcite chod, haflingy tam asi neuvidis, ale mozes sa tam stretnut s nejakymi chovatelmi, ktory ti tiez poradia
PS3: na aukcii kona nekupuj, su tam vecsinou nadsadene ceny

...tot moj nazor

_________________
...čo neunesiem to naložím


Naposledy upravil serpa dňa Str, 17.06.2009, 21:11, celkovo upravené 1



Uto, 16.06.2009, 0:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1208
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
trošku odbočim od temy ,ale to normalne kon dokaže stupit na svojho džokeja??


Všeličo sa môže stať, ale normálny neskazený kôň úmyselne na človeka nestúpi ani inak nezaútočí. Poznal som prípad keď kôň zhodil jazdkiňu, otočil sa a vyslovene ju podupal tak, že skončila na vyše mesiaca v nemocníci. Jednalo sa o skazené zviera - skazené zlou výchovou a trénigom. Taký vystresovaný kôň, rovnako ako človek môže dostať skrat.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 16.06.2009, 8:50
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..moj nazor :-)- hucula mam, hafling bol u mna ustajneny, su to velmi podobne kone, co sa tyka tvrdohlavosti, nie je to vec vychovy, maju svoju hlavu, kedze su to horske kone a ako plemeno boli odkazane sami na seba maju v genoch rozmyslat trosku viac aby prezili a postarali sa o seba sami, bez cloveka, takze maju na vsetko svoj nazor, ak su spravne vedene su to perfektni konski partneri..hafling je krajsi hucul, no vyuzitie a moznosti su rovnake, obaja su nenarocni, akurat hafling sa slachti uz aj v sportovom, lahsom type, moze byt aj o cosi vacsi...
..na svojho hucula nedam dopustit, je to osobnost a velky ucitel..
..tazko rozhodovat, je to o jedincovi, velakrat sa stane ze ides pozriet kona vybraneho plemena a domov sa vracias s konikom uplne inym...proste pozriete na seba ...a vies... :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Uto, 16.06.2009, 9:26
Profil ICQ WWW
Mitsubishi Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.05.2007, 11:34
Príspevky: 1204
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tibik píše:
Ahojte konickari a vsetko jazdecke osadenstvo, mam na vas taku malu prozbu vlastne dve . Cize idem po poriadku c. 1-nevie niekto z vas kedy je rodeo v POLOMKE . C.2 ktori konik je podla vas lepsi hucul alebo hafling potrebujem to vedet preto lebo zvazujem kupu tak vcul babo rad. Za kazdu radu DAKUJEM! :-D :D :wink:


poradim ti velmi lahko:
1. vyber to spravne plemeno (cize nekupuj hucula, ak chces skakat parkur, lebo fyzika nepusti),
2. rozmysli si, ci si vies kona obsadnut a spravit sam - ak ano, kludne chod do mladsieho exemplara, budes mat potom vacsiu radost zo vztahu, ktory sa s mladym konom lahsie navazuje (cca 2rocek je uz celkom pouzitelny, zrely pod sedlo),
3. ak nie si zrovna zaklinac koni, tak kup konik prijazdeneho a mas o starost menej (ale samozrejme aj o tu radost zo spolocnych zazitkov) - cca 5-6 rocny kon ma uz vcelku vyrovnany charakter,
4. zvaz svoje financne limity a podla toho si vyber z ponuky na trhu,
5. ked pojdes konika pozriet, tak uz na prvy pohlad uvidis, ci sa plasi (v kazdom pripade ti odporucam, aby ti ho ukazal pod sedlom najprv majitel a potom ho vyskusaj sam)
- este jedna rada - neboj sa pouzit silnejsie pomocky, aby si videl, ako konik reaguje pod tlakom, lebo nie je nic nebezpecnejsie ako konik, ktory krizove situacie riesi napr. postavenim sa na zadne

a uplne na zaver jedna vec, ktoru som asi mala napisat ako prvu - kone sa kupuju v prvom rade srdcom! ked najdes toho praveho, tak to budes hned vediet. aj ked to znie tak babsky, ale je to pravda a taketo spojenie kona a jazdca spravidla funguje takmer dokonale. viem o com hovorim, ja som si pred tyzdnom zadovazila jedno uzasne zvieratko a vybrala som fakt dobre :wink:

ozaj, a na aky ucel by mal byt konik urceny? ak zvazujes hucula alebo haflinga, ta predpokladam len na vychadzky? alebo aj na pracu?

_________________
Obrázok 4x4 za každých okolností


Uto, 16.06.2009, 9:35
Profil WWW
Mitsubishi Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.05.2007, 11:34
Príspevky: 1204
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Leona píše:
..tazko rozhodovat, je to o jedincovi, velakrat sa stane ze ides pozriet kona vybraneho plemena a domov sa vracias s konikom uplne inym...proste pozriete na seba ...a vies... :wink:


jj, aj ja som vyberala painta a mam quartera :lol: skratka laska na prvy pohlad! :oops:

_________________
Obrázok 4x4 za každých okolností


Uto, 16.06.2009, 9:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Leona: tak ta predposledna fotka ako reklama huculovi nema chybu.

To Zuz: dobre si si vybrala Quarter je taky lepsi pejnt :-D ale kebyze to mam doviest do konca tak quarter je taky americky hucul /nie prilis prekrasny pracovny konik/ ked vravime o uslachtilych konoch tak ti zajtra vysvetlim ze jedina volba je arabek ... bohuzial nie kazdy ma chut naladu znalosti a prah pudu sebazachovy nastavene tak aby choval araba.
ja tiez este vaham ale ked pride ten moment a preskoci iskra tak budem vediet ci arabek alebo QH.

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Uto, 16.06.2009, 10:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mozno OT

par anglickych plnokrvnikov je furt na predaj
akchcete vidiet dajte vediet = zariadim
vacsinou dvojrockovia (kone aj kobylky)

_________________
OFF the ROAD


Uto, 16.06.2009, 10:57
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...arab je arab...bud ho milujes alebo nie..tak isto ako jeep je jeep :-D ....
Obrázok

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Uto, 16.06.2009, 11:45
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Len arab má lepšie diferáky. :-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 16.06.2009, 18:45
Profil
Mitsubishi Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.05.2007, 11:34
Príspevky: 1204
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
To Leona: tak ta predposledna fotka ako reklama huculovi nema chybu.


nema ten mato nejake dlhe nohy? alebo je ten konur taky maly? :-D

_________________
Obrázok 4x4 za každých okolností


Uto, 16.06.2009, 18:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kukam-kukam ale ste sa rozpisaly tak vam dakujem za rady . Konika potrebujem na pracu hlavne z jara a jesene inac pre dceru a mna na take mensie pojazdenia cez vykend. Zuzka a ostatny mate uplnu pravdu , ze pri kupe sa treba riadit srdcom uz som to par krat zazil a veru nelutoval som ani raz tak este raz dikes za radu :-D


Uto, 16.06.2009, 20:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 225 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: