Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:33
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
 Vodáci na vodu! 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Táto jar nám praje, vody je až až. Dnes po práci som sa zúčastnil splavu Bielej Vody, ktorá tečie z Lazov pod Makytou do Púchova. Táto rieka je typická svojimi stupňami výšky 80-150cm, ktoré slúžili na zvýšenie hladiny pre náhon vodného mlyna, alebo hamra. Skákať ich na kajaku, pálave, alebo rafte je zážitok. V Dohňanoch ukazovala vodomiera 75cm, čo je pre tento tok ideálne niveau. Už som doma, už suchý, pijem čaj na zohriatie a píšem. Ak bude vodákom počasie priať naďalej, dáme repete. Aj Váh pekne tečie, možno sa odhodláme cez výkend na výlet po vode do Trenčína pozrieť zblúdilých saigoňákov. Túto trasu som viackrát absolvoval a raz aj počas povodní v r.1997. Bol to naozaj silný zážitok.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 19.05.2010, 18:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a my sme sa len pozerali z okien co to za blbcov ja som nad tym rozmyslal v pondelok ked mi pri dielni ukazovalo 120cm :D a inac ako sa islo cez splavy? :D :-D
a v roku 97 to bolo vody na milu pcu v pivnici sme mali cca 130-140cm vody a to sa uz rieka isla vyliat

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Str, 19.05.2010, 20:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.02.2007, 18:46
Príspevky: 423
Bydlisko: Ilava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ferko, na gumáku s pevným dnom by to šlo ?
Na čom ste splavovali Vy ?
Predpokladám že nie na duši zo zetora ako za malda :-) .

_________________
Wrangler Unlimited Rubicon,bol...
...aj z najširšieho chodníka Ti slúži len toľko, čo sa chodidla dotýka...


Pia, 18.06.2010, 9:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tonko, dno musí byť pružné. S pevným dnom sa čln viac hodí na stojate vody.
Chlapci, boli 4ria, (tí blbci, čo ich spomína petriiik v predchádzajúcom príspevku. Ináč dal som im to prečítať a veľmi chceli, aby som im petriiika ukázal :D ) splavovali na vojenskom nafukovacom člne-taký predchodca raftu a ja som šiel na laminátovom kajaku, zvanom seredák, s dierou uzavretou šprickou. Vyrazili sme z Lazov pod Makytou, pri škole. Ja som na Lúkach končil. Potiaľ je najzaujímavejší úsek a bolo aj dosť chladno. Oni pokračovali skoro do Púchova. Na Vieske pri pálenici (vtedy už zatvorenej) sa vylodili. Zistil som, že sú aj fotky z tohto splavu, tak ich sem potom šupnem.
Rád by som spoznal záujemcov o splav (môžu byť aj odvážne ženy, čo moc nekričia) a niekedy môžeme spoločne spláchnuť nejakú rieku. V PU je možnosť zapožičať si komplet vodácku výbavu na niekoľko dní.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 18.06.2010, 12:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pejo píše:
(tí blbci, čo ich spomína petriiik v predchádzajúcom príspevku. Ináč dal som im to prečítať a veľmi chceli, aby som im petriiika ukázal :D )
to nemala byt urazka jo? ale pre blbca kazdy blbec nie? :-D ja viem ze nie kazdy vie co je to sranda ale sranda musi byt

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 18.06.2010, 14:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pridte splavovat na Liptov, mne tečie rieka Bela popri zahrade za domom, rafta aj obleky zoženieme

_________________
čo neurobím,obkeciam


Pia, 18.06.2010, 15:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Roman, zaujímavá ponuka. Dali by sa niekde na záhrade rozložiť 2-3 stany? Poprípade aj trochu pojazdiť v teréne? Ja mám komplet vodácku výbavu, ale asi bude treba niečo požičať, podľa toho, kto by chcel ísť. Tento rok možno Belá potečie aj v júli :D .

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 18.06.2010, 19:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pejo , len im petríka predstav, a mamka sa pýtala či by s vami niekedy mohla ist :-D :-)

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Pia, 18.06.2010, 20:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne je jedno :D kto pochopi co je sranda ten sa zasmeje ten kto nie sa naserie :-D :-D :-D

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 18.06.2010, 21:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pablo, mohla by ísť tvoja mama. Dúfam, že sa jej nechceš zbaviť. Ale zatiaľ sa nikde nejde, nikto nezareagoval. Sleduj tému, dúfam, že sa niekto odhodlá na vodnú expedíciu. Pekná trasa je z PU do TN starým korytom Váhu. Potom z TN na Zelenú vodu, prípadne až na Sĺňavu pri Piešťanoch. Je to trasa vhodná aj pre nenej zdatných vodákom. Aj skúsenejší si prídu na svoje. Nejaká perej sa nájde aj na Váhu a môžu eskimovať.
Petriiikovi chalani (tí blbci) nechcú nijako ublížiť, ale chcú mu dať Vodácky krst, čo aj ja plne schvaľujem. To znamená ponor do divokej vody, výdrž 0,5 minuty pod hladinou s prípadným pridržaním a následne jedna rana pádlom (veslom) po holom zadku (aúúúúú). Ak to absolvuje, do pohára, ktorý sa dá vytrieť päsťou sa naleje rum. Trochu sa mu vyleje na hlavu a zbytok musí na ex vypiť. Nasleduje neriadená konzumácia prinesených tekutín a jedla. Tento akt sa potom zapíše do Vodáckej knihy a odvtedy je platným členom vodáckej komunity. Vôže si uťahovať z ktoréhokoľvek vodáka, ale len za predpokladu, že je minimálne rovnako zdatný, ako ten, z ktorého si uťahuje a tiež zúčastňovať sa všetkých vodáckych akcii. Môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že vodáck krst je najhoší na jar, keď sa topia snehy a voda má len okolo 4°C brrrrrr. Ale keďže už je leto, tak sa to dá prežiť aj bez prechladnutia.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Sob, 19.06.2010, 9:20
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.02.2007, 18:46
Príspevky: 423
Bydlisko: Ilava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Púchov - Zelená voda , to by som bral Feri :-)

_________________
Wrangler Unlimited Rubicon,bol...
...aj z najširšieho chodníka Ti slúži len toľko, čo sa chodidla dotýka...


Sob, 19.06.2010, 10:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Som za, hneď, ako sa zlepší počasie. Dá sa to stihnúť za deň, ale v pohode za 2 so stanovaním na brehu-lepšia varianta. Dúfam, že s dovozom potrebných vecí na táborenie môžeme požiadať o pomoc anjelov :smt146.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Sob, 19.06.2010, 10:59
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sorry že až teraz reagujem, moc roboty,....... Zahradu mam v prestavbe, takže stany eee, skor u mna za rozumnu cenu www.prihrade.szm.sk Dačo na pojazdenie najdeme ;-)

_________________
čo neurobím,obkeciam


Sob, 19.06.2010, 18:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pejo píše:
Petriiikovi chalani (tí blbci) nechcú nijako ublížiť, ale chcú mu dať Vodácky krst,
problem, krst som absolvoval uz na jednom sustredeni na slnave v PN :? ale to kupanie a pranie potom bola parada :-D :-D a ked museli ludia v buse cuchat tie pozostatky :-D uf

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Sob, 19.06.2010, 19:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: