Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:27
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Pokuty - CHKO, ne-CHKO, ... 
Autor Správa
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
....doterajšia skúsenosť hovorí, že ak horára (a to aj lesnú či poľovnú stráž) presvedčím že nehodlám strielať na zvieratká a kradnúť drevo z plnometrov, tak mu v lese nijak prudko nevadím a prinajhoršom ma vykáže z lesa von ukážúc mi najkratšiu cestu. Predošlé platí aj pre kolónu 8 áut :lol:


Mate stastie , ze ich neostalo 10 :-D


Ned, 18.02.2007, 20:58
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej, súhlas, len doplním, že v každej skupine ľudí sú takí aj takí...a poľovníci majú na nasratie často aj nárok - sám som veľakrát zažil prítomnosť hubárov, turistov, zberačov plodov, parohov, cyklistov, motorkárov ba dokonca aj psí záprah tam a o takej hodine, kde by som to nečakal a kde to bolo zlé nielen kôli vyrušovaniu pri poľovačke, ale aj kôli bezpečnosti tých čurákov...
...najviac alergickí sú poľovníci na drzé terénky...offroaďáci - to je podľa mňa pohoda, ale zavčasu ráno a večer nás tiež nemajú prečo mať radi...
...ako veľa krát doteraz - konštatujem, že všetko je o ľuďoch...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 18.02.2007, 21:09
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 16:48
Príspevky: 197
Bydlisko: Jablonica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
andrej:a kde nejsu???keby to boli len polovnici,dobre by bolo :wink:

_________________
môj sen-ŠKODA 120 L :smt126-už je,síce spoločná,ale je!!!


Ned, 18.02.2007, 21:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...ako veľa krát doteraz - konštatujem, že všetko je o ľuďoch...


pripajam sa k nazoru...ak natrafis na k....a tak je to jasne uz ked otvori usta...

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 18.02.2007, 21:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak možem tak ja by som tuto temu obratil aj na prakticke skusenosti. :wink: Kolki z nas resp. z Vas mali problemy z nejakymi ludmi ,,od lesa,,, ? chranene oblasti neriešim tam je to bezpredmetne hladat vyhovorku,ale pri prejazde normalnym vyrubanym a zdevastovanym lesom popr. po jeho okrajoch kto na Vas zdvihol jazyk?ak ano ako ste to riešili? //dajte len info z praxe// myslim,že ideme furt slušna partia a problem ak by bol tak tiež budeme riešit len slušnou formou ,čo Vy na to? :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 18.02.2007, 22:08
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som trafil lesnu straz. Cez dedinu isla asfaltka, dalej k poliam prasna cesta, pri lese zacala zase asfaltka, a isla cez les asi 7 km. Na konci len luka, a bolo treba ist naspet. Na ceste naspet sa mi do cesty postavil zetor, sofer ostal za volanom, vyklusal typek, legitimoval sa mi, povedal ci mam povolenia na vjazd do lesa, atd ... Z hlasu bolo citit istu mieru arogancie a dolezitost vyplyvajucej z jeho postavenia. Na moju otazku preco na konci dediny (ci skor zaciatku lesa) nebol zakaz vjazdu, alebo ina znacka upozornujuca na toto, nereagoval. Povedal, som, ako mozem vediet, ze som v lese, ked v okrese je x ciest, ktore su vyasfaltovane a vedu medzi jednotlivymi dolinami ako skratky a idu cez les ? Ze mal som to vediet, ze som v lese. Na to da nedalo ako pobavene zasmiat. V kazdom pripade som tahal za kratsi koniec. Uhrali sme to na dohovor, s tym, ze uz ma tam nechce vidiet. Neskor som sa nanho informoval, vraj mierne zamindrakovany cloviecik, ktory sa hra na doleziteho. Pre tu srandu sa tam este raz pojdem previezt, uz s papierom, chalanovi vytrem zrak, z principu sa mu chcem pozriet do oci a poslat ho po svojom :-D. Chalan bude cumiet. :wink:

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 18.02.2007, 22:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder pekne napisane,tiež si myslim,že netreba furt cuvat a v rozumnom a pravdivom dovode dat aj svoju pravdu najavo. :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 18.02.2007, 22:58
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 16:48
Príspevky: 197
Bydlisko: Jablonica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak tak,pekne to finder napisal.pocul som jednom typkovi,co sa mu do cesty postavil nejaky k....t s embecku,on supol plyn do podlahy a pekne ho vytlacil z cesty a uhanal dalej :lol: akoze fest od..b :-D

_________________
môj sen-ŠKODA 120 L :smt126-už je,síce spoločná,ale je!!!


Ned, 18.02.2007, 23:09
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:11
Príspevky: 175
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Miroslav píše:
tak tak,pekne to finder napisal.pocul som jednom typkovi,co sa mu do cesty postavil nejaky k....t s embecku,on supol plyn do podlahy a pekne ho vytlacil z cesty a uhanal dalej :lol: akoze fest od..b :-D


...akurat zetor by asi nepotlacil :-D :-D

_________________
Nie som povinná byť taká, aká by som podľa ostatných mala byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.


Ned, 18.02.2007, 23:29
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No.. A este tam aj brokovica cuhala spoza volantu... Ale sak chalanom mohlo byt jasne, ze za dna sa pytliacit nechodi a vobec nie s kockou na druhom sedadle :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 18.02.2007, 23:31
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jojo,nebyť pytliaka nebyť problem,nebyť polovníka nebyť problém,nebyť čurákov nebyť problem ,nebyť offroudáka neni o čom diskutovať. :smt137

Poznám viacero polovníkov ,tý čo to robia z lásky k prírode a práve týmto nevadia ani tak offroudáci/široký pojem/ ,ako skôr členovia z vlastných radov, ktorý sú tam preto, že nato majú a všetkým to davajú najavo.

Slušná konverzácia vie vyriešiť mnohé nedorozumenia,no na obmedzenosť :smt123 nieto recepisu.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 18.02.2007, 23:37
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no mal som skusenost, ze na mna mavala partia polovnikov v lese a nevyzrali privetivo... napriek tomu som posluchol vnutorny hlas a neotocil to.
ked som sa pristavil pri nich boli dost prudky (jeden z nich bol aj strazca) a co ich zaujimalo prve bolo ze ci mam nejaku zver v kufri a ci mam nejake zbrane
a ked sme im vysvetlili ze je to len offroad zabavka tak nas poslali do p...e najratsou cestou v lese a neodpustili si poznamku, ze keby sme nezastali tak by si nas ajtak chytili s tym ze sme pytliaci a bol by velky pruser

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 19.02.2007, 2:57
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aj tak mi nejde do hlavy ked teraz je kopu sukromnych lesov,co tam ma hladat polovnik a kontrolovat niekoho.Iba ak by sa mi preukazal ze je to jeho pozemok.Inak mi moze vylizat :smt141 A cestu ma mat oznacenu tabulou ZAKAZ VJAZDU.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 19.02.2007, 11:30
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslim, ze zakon vseobecne pozna nieco take ake zakaz vjazdu mimo nespevnene komunikacie, a obzvlast do lesa (zakon o ochrane prirody) ... Dalej polovnici maju pozemky v prenajme od majitelov, uz by mozno stalo za uvahu sa dozadovat pisomneho preukazania (kopia zmluvy), az potom ta moze natahovat, ze co tam robis, v opacnom pripade je v tej istej pozicii ako ty - navstevnik. Pokial je polovnik (nie polovna straz !) arogantny, treba sa mu vyhrozit, ze nanho zavolate poliajtov, za ohrozovanie zbranou .. Je to tvrdenie proti tvrdeniu, idealne je si ho nafotit na mobil (idealne ak sa zrovna pohrava zo zobranou, napr. si ju prehadzuje z pleca na pleco), chlapik vychladne. Tebe hrozi pokuta za vjazdo do lesa MV (autom), jemu min. ohrozovanie strelnou zbranou. Vtip je v tom, ze ak si date tu robotu, a pojdete toho typka zo 3x nahlasit policajtom (musi byt o tom pisomny zaznam), spachal RECIDIVU, a to uz sa bavime tak 2 roky natvrdo a hore ...

Mozno by stalo za uvahu, pred vjazdom do lesa, si spravit trasu tak, aby viedla okolo nejake chaty, pozemku, kedy uz neplati, ze tam nemas co robit. K pozemku mas pravo sa dostat, mozes ist pozriet kamarata, vezies mu auto, moznosti je vela :wink:

Este ma napadlo k tomu volaniu policajtov - ako su na tom polovnici a chlast ? Pokial by naozaj policajti dosli a dali im fukat (zazalujes celu skupinu), a niekto nafuka, pritazi mu to, ci uz z pohladu ohrozovania strelnou zbranou pod vplyvom alkoholu, alebo aj u polovnickeho zdruzenia ? Aky je postih pre ochlastaneho polovnika ? Asi by majitel zbrane chlastat nemal ... Co na to hovori zakon a co JanoJP ? :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 19.02.2007, 13:03
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
idealne by bolo keby sme tu zostavili nejaky dobry algoritmus ze co robit "ked" ta chytia

:smt140

inac ja som uz povedal strazcovi prirody (chcel aby som zmizol z bicyklom prec) ze ked chce nech striela.... ja si idem svojou cestou

a nestrielal

:smt033

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 19.02.2007, 14:24
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron