Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:56
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Ďalší
 Co tak perkuska 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt017 ale heej,, len si predstav ty si v ukrite a strielas 45kou na Ahmeda, :smt151 ktory je v zakope a bucha na teba s kalasnikova,, :smt151 , jemu dojdu naboje a ty vstanes a vytazne buchas naneho zo svojim malym kanonom,,takmer vytazne, :smt139 kym nezbadas ze miery nateba a tvoj ukryt RPGeckom,, no nie je to sranda?? :smt126 :smt121 :smt126

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 22.09.2015, 20:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
A kto by achmedovi vykopal zakop? :-D Ved vies,ze oni sa prace stitia a zeny na robotu nebudu mat poruke :-D .Jedine,ak by pobrali nase aktivistky a slnieckarky....ale tie tiez robit nevedia :smt126 .Tak ahmed bude v riti :-D .Ja si nan pekne pockam ked pojde okolo,zlozim ho a v noci ho pojdem obrat o kalacha.Len aby to nebol daky chudak,s jednym vystrielanym zasobnikom.Skoda,ze nablizku niet strelnicu na dlhe vzdialenosti :cry: ,zislo by sa potrenovat :-D


Uto, 22.09.2015, 21:16
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
kuk nato,, jak nabijat zasobniky na kratke zbrane,, super,, :smt023 http://www.mojevideo.sk/video/251f6/pom ... nikov.html

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 23.09.2015, 9:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Prosím ťa Bahno. Poraď, ako vyrobiť matricu na sharps projektil na prebíjanie nábojníc. Mám pedersoliho modern kaliber 54 a doteraz som len natĺkal gumeným kladivkom :-D . Niektoré išli dosť krivo.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Štv, 24.09.2015, 10:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Netusim ako vypada ta nabojnica,ani strela,(ja pouzivam vyrobene tenkostenne nbc a aj strely z domavyrobenej kokily)ale hadam by to patrlio vyrobit ako inu matricu,kde nbc nema rantl,alebo drazku,nie?Takze by som len do rurky vytocil tvar nbc,aby tam sla zasunut a zvrchu by som pustil strelu,aby bola vystredena a dotlacil by som to presnou tyckou s dorazom,aby boli strely zalisovane rovnako.To len za predpokladu,ze nemas strely kuzelovite,ako boli origo.Tam by sa potom musel pouzit princip lis.
Efi,ten rychlonabijac hadam okopcili zo starej cs ''pumpicky'' :mrgreen:


Pia, 25.09.2015, 20:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Ono na nábojnice nepotrebujem - sú to originál hrubostenné. Potrebujem vytvoriť na projektil, totižto, keď som lisoval vo zveráku, vždy sa mi projektil zdeformoval (skrátil a rozšíril) a potom tak aj vyzerá presnosť streľby. Ono ten projektil má zospodu malé vybratie, ktorým sa nalisuje do nábojnice. Ako som písal, odlievam strely modern. Rozmýšľal som, že navŕtam dieru väčšiu ako projektil do dubového valčeka, osadím tam namazaný projektil a zalejem epoxidom. Prípadne je niečo lepšie ako epoxid - napr nejaký tekutý kov?

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Sob, 26.09.2015, 10:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ono na nbc prave potrebujes :wink: !Nezalezi,ci je hrubo,alebo tenkostenna.Ide o to,aby bola strela proti nbc vystredena.Ak som pochopil,ty chces vlastne len vyrobit dake kopyto podla spicky strely,aby ti ju nedeformovalo a kolmost nbc a strely chces dosiahnut len oprenim o celuste zveraka.Aj tak sa da,ale to je take...nie moc stastne riesenie,ak by som sa mal slusne vyjadrit :wink:.aj ked pouzitelne je,ale ja by som dal prednost duralu pred drevom.Do duralu vyvrtat vybrusenym vrtakom podla strely a je. Ale lis by som aj tak povazoval za lepsie riesenie.Nemas lis?Stacilo by ti namiesto matrice zasrobovat kus gulatiny s tou dierou podla spice strely a vystredenie by zaobstaral piest lisu.Len namiesto toho selholdera,ci ako sa to ucene vola, dat podobne,ale bez drazky,aby tam pekne sadla prdelka nbc.A mozes prebijat aj na strelnici,ako ja,kedze mam len 10 nbc do 54ky :-D .Daj foto tej nbc a strely,lebo netusim,ako vypada ta modern.


Sob, 26.09.2015, 15:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
https://www.youtube.com/watch?v=zAGTuiUvEkE

Nazdar. V uvedenom videu sú také isté nábojnice a projektily ako mám ja. Samozrejme, najlepšie by bolo zbehnúť do Dave v Prahe a všetko kúpiť.
Ide mi o prípravok, ktorý má na vrchu lisu, do ktorého vkladá vrch projektilu. Totižto, ja mám jeden zverák uchytený na ponku zvislo a nechce sa mi kupovať lis, tak špekulujem. Viem, že prebíjaš, tak som skúsil, ty máš originál matrice? Rozmýšľam, že možno kúpim stojan na vŕtačku, takže niečo univerzálne. Možno by stačila iba oceľová trubka a pod nbc kvôli centrácii nejakú mosadznú pätku. Totižto ja oproti klasickým nbc neškrtím nbc, ale lisujem projektil do nbc.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Ned, 27.09.2015, 10:41
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
No ved som ti pisal,ze vyrobit ten bazmeg,co mal navrchu lisu z duralu, ak to chces robit vo zveraku,aby sa to lahko vyrabalo,bolo dost pevne a aby si mal cela kolme na celuste.
Ale ja by som to urobil takto
Príloha:
Snímka362.jpg
Snímka362.jpg [ 194.2 KiB | Zobrazené 12041 krát ]

take nabijace nosili lovci so sebou a ja som s takou tiez zacinal pred vyse 20 rokmi.
Je to jednoduche,skladne a presne a celkom pohodlne sa s tym robi.
S tym lisom som to myslel tak,ako to je na tom videu,akurat naspodok namiesto tej rovnej hrany,by som urobil osadenie,aby nbc bola presne vystredena oproti strele.A hadam by som nato kupil najlacnejsi lis za 30,ci kolko za to pytaju a to by sa tiez dalo nosit so sebou na strelnicu.
Ale aj ten stojan na vrtacku by nemuselo byt zle riesenie :wink:
Matrice mam 45ky aj 8cky origo rcbs a aj kadejake doma vyrobene a tiez neskrtim,ani 8cky do kropa,lebo skrtenim rychlo odchadzaju nbc.Najcastejsie pouzivam tie domavyrobene ,lebo s nimi formatujem len krcky a aj to,co najmenej.Len ich potom musim pouzivat stale v jednej flinte.
A z 54ky najradsej strielam papierakmi :wink: ,sa mi to vidi take dobovejsie :D


Ned, 27.09.2015, 18:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Ahaaa.
Vďaka za inšpiráciu.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 28.09.2015, 10:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
K


Naposledy upravil bahno dňa Str, 30.09.2015, 13:25, celkovo upravené 1



Str, 30.09.2015, 13:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ked to chces robit vo zveraku,tak by ti stacil len ten piest so sirokou hlavou,aby dobre sedel na celusti,ak je presna.Nezabudni,ze piest musi byt duty,aby si mal ako vytlacit hotovy naboj.lebo ak pouzivas strely z mekkeho olova,tak ich v tom pieste trocha prilepi a mohlo by sa stat,ze vytiahnes strelu z nbc.


Str, 30.09.2015, 13:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Neviem či som to už sem daval alebo nie ale nemá niekto derringer od českej f. GREAT GUN. rozmýšlam o kúpe v cal.45 a 4pal. hlav.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pia, 23.10.2015, 8:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Ked to chces robit vo zveraku,tak by ti stacil len ten piest so sirokou hlavou,aby dobre sedel na celusti,ak je presna.Nezabudni,ze piest musi byt duty,aby si mal ako vytlacit hotovy naboj.lebo ak pouzivas strely z mekkeho olova,tak ich v tom pieste trocha prilepi a mohlo by sa stat,ze vytiahnes strelu z nbc.


Vďaka za vzor. Už kreslím sútrubčie na prebíjanie, len nie som strojár, najširšiu nábojnicu mám 15,34 mm a najtenšiu 15,30 mm pri päte a 15,10 mm pri hrdle (čiže idú do kónusu). O koľko väčší priemer trubky mám dať - prípadne aký má byť vnútorný priemer?
Peťo.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 26.10.2015, 12:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Podla mna by si sa mal vysrat na kreslenie,namalovat to rukou,aby sustruznik vedel co chces,dat mu najvecsiu nbc a nech ti to vytoci podla nej.Predidete nedorozumeniam a aj jemu sa bude dobre robit,ked si to bude moct skusat este upnute v celustiach.Ja som to robil tak,vlastne tak si robim vsetky matrice na dake speci raze.Akurat niet cas,na strelnici som nebol,ani nepametam.Moja polovicka somnou vyjebala :smt010


Pon, 26.10.2015, 21:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: